Murat Övüç'ten skandal açıklamalar

Bu konuyu okuyanlar

Görkeem

Profesör
Reaksiyon puanı
3,392
Her gün artan kadın cinayetlerine gelen tepkiler kadar çirkin yorumlar da yapılıyor. Bu yorumlardan biri de sosyal medya fenomeni Murat Övüç'ten geldi. Pınar Gültekin cinayetinin ardından yapılan bu yorum herkesi çileden çıkardı.

27 yaşındaki Pınar Gültekinvahşice katledildi. Bu yürek yakan haberin ardından sosyal medya ayağa kalktı, devlet büyüklerinden yardım istendi. Herkes üzüntüsünü bir şekilde dile getirdi. Üzüntüsünü paylaşanların dışında, çirkin ve kadına şiddeti meşrulaştıracak tarzda yorum yapanlar da vardı. Bunlardan biri de sosyal medya fenomeni Murat Övüç'tü.

Murat Övüç, kendisine yöneltilen mikrofona yaptığı açıklama ile herkesi çileden çıkardı. İşte o açıklama:

Ne olacak bu kadınlar? Şiddete uğradık, tacize uğradık, bizi vurdular… Tutun dilinizi! Kadın her zaman erkeğin bir adım gerisinde olmak zorunda. Bizim kadınlar maalesef ki adama saydırıyorlar, küfür ediyorlar, gaza getiriyorlar. Ee erkekler de…
Bunca kadın cinayeti yaşanırken, her gün bir hayat ışığı söndürülürken söylenen bu sözler sosyal medyayı ayağa kaldırdı. Twitter'da açılan bir etiketle, Murat Övüçprotesto edilmeye başlandı.

Sinanozkan

Öğrenci
Cezalı
Reaksiyon puanı
21
Her gün artan kadın cinayetlerine gelen tepkiler kadar çirkin yorumlar da yapılıyor. Bu yorumlardan biri de sosyal medya fenomeni Murat Övüç'ten geldi. Pınar Gültekin cinayetinin ardından yapılan bu yorum herkesi çileden çıkardı.

27 yaşındaki Pınar Gültekinvahşice katledildi. Bu yürek yakan haberin ardından sosyal medya ayağa kalktı, devlet büyüklerinden yardım istendi. Herkes üzüntüsünü bir şekilde dile getirdi. Üzüntüsünü paylaşanların dışında, çirkin ve kadına şiddeti meşrulaştıracak tarzda yorum yapanlar da vardı. Bunlardan biri de sosyal medya fenomeni Murat Övüç'tü.

Murat Övüç, kendisine yöneltilen mikrofona yaptığı açıklama ile herkesi çileden çıkardı. İşte o açıklama:

Bunca kadın cinayeti yaşanırken, her gün bir hayat ışığı söndürülürken söylenen bu sözler sosyal medyayı ayağa kaldırdı. Twitter'da açılan bir etiketle, Murat Övüçprotesto edilmeye başlandı.

adamı pohpohlayarak bir sosyal medya canavarı haline kendi ellerimizle getirdik malesef

bognuskafa

Öğrenci
Reaksiyon puanı
26
bence söylemek istediğini türkçesi yetersiz olduğundan söyleyemedi. benim anladığım. bizim ülkemizde kadınlar 2. planda görülüyor. erkekler ailesinden 2. planda olduğunu gördüğü kadını kendinden üstün yetenekli ve başarılı bir şekilde görünce hazmedemiyorlar. kadınların zihniyet değişene kadar, toplumumuz bilinçlene kadar alttan alması gerekiyor tarzı bir şey diyor sanki. ya da ben öyle demesini istiyorum.

Jarvisit

Tech is my home
Admin
SDN
Reaksiyon puanı
2,841
Demet Akalın'ın dün attığı tweet > Murat Övüç açıklamaları. Açıkçası düzgün ifade edememiş Murat Övüç, ama Demet Akalın'ın yazdığının yenilir yutulur tarafı yok.

The Commander

Profesör
Reaksiyon puanı
1,338
Boş şekilde sırf tarzından dolayı ünlü edilmiş bir arkadaş. Her ne söylediyse pek bir şey beklememek lazım. Ünlüleri sanki ''kanaat önderleri'' gibi görmek yanlış zaten.