Mühendislikte Teknik Üniversite olmazsa aç kalır mıyız?

Wesliance

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
İyi günler benim bilişime ilgim çok küçüklükten beri var bilgisayar mühendisliği okumak istiyorum mesleği biliyorum. (yani heçkır olmak için istemiyorum). Üniversite teknik olmazsa çıkınca iş sıkıntısı oluyor mu? Teknik üniversite olmasada ortalama bir üniversiteye gitsem üniversite bitince sıkıntı yaşar mıyım?

ErwinSmith

Rektör
Emektar
Reaksiyon puanı
344
Bilgisayar muhendisliginde kendi caban önemli, hatta okumana bile gerek yok yani, yazilim bil gerisini aramiyorlar. Sen kendini geliştirmeye bak.

fragger

Dekan
Reaksiyon puanı
3,061
İyi günler benim bilişime ilgim çok küçüklükten beri var bilgisayar mühendisliği okumak istiyorum mesleği biliyorum. (yani heçkır olmak için istemiyorum). Üniversite teknik olmazsa çıkınca iş sıkıntısı oluyor mu? Teknik üniversite olmasada ortalama bir üniversiteye gitsem üniversite bitince sıkıntı yaşar mıyım?

Bir çok firma üniversite mezunu ister yalnız hangi üniversiteden mezun olduğunuza genelde bakmazlar, bakacakları şey eğitim aldığınız yerlerin belgeleridir ve referanslarınızdır.

Wesliance

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
İtü gibi üniversitelerin puanı neden bu kadar yüksek o zaman?

Hakkı Alkan

Rektör
Admin
Reaksiyon puanı
2,155
Bilgisayar mühendisi olmak için üniversiteye gitmeye gerek yok. Disiplinli bir çalışma ile internet üzerinden şahane olur bence.

Wesliance

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Teşekkürler cevaplarınız için ben puanımın yettiği 4 yıllık bir üniversiteye yerleşip kendimi geliştirmeye bakayım o zaman bakarsın kendi işimi falan yaparım:D

Son mesajlar