Mühendislik öğrencisine 10.000 tl laptop önerisi Monster tulpar T7 ?

Bu konuyu okuyanlar

Efe Duman 4125

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Arkadaşlar Merhaba 2. sınıf inşaat Mühendisliği Öğrencisiyim,
Hem üst seviyede oyun oynamak hem de okulum gereği kullanabileceğim uygulamaları (Autocad,İdecad vs ) rahatlıkla açabilecek bir pc arayışındayım.10.000-13.000 tl arası bütçem var. Monster Tulpar T7 20.3 Serisini uygun gördüm RTX 3060 lı modeli .

bkz:Tulpar T7 V20.3 17,3" Oyun Bilgisayarı | Monster Notebook

Buraya gelipte o fiyata git kasa topla vs diyecek arkadaşlar hiç boşuna kendilerini yormasınlar.

Görkem Say

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
24,989
11. nesil Intel işlemciler gelsin, Monster tarafında o fiyatlara belki i5-11400H + 3060'lı laptop alınabilir.

Efe Duman 4125

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
11. nesil Intel işlemciler gelsin, Monster tarafında o fiyatlara belki i5-11400H + 3060'lı laptop alınabilir.
İhtiyacım var 3060 ın çıkmasını 2 aydır bekledim şu an kararsız kaldım bu fiyata daha iyi bi pc alabilirmiyim diye ?

Görkem Say

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
24,989
İhtiyacım var 3060 ın çıkmasını 2 aydır bekledim şu an kararsız kaldım bu fiyata daha iyi bi pc alabilirmiyim diye ?
Mart sonunda satışa sunulacak işlemciler. Hızlı bir şekilde gelir yeni işlemcili laptoplar da. Mobilde 10nm SuperFin üretimine geçildiği için işlemci tarafında performans farkı çok fazla olacak.

Efe Duman 4125

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Alamazsın ama monsterın o kasası kötü diye biliyorum
abra kasası ısınma sorunu yaratıyor diyorlar çoğu forumlarda 10 seneden fazladır laptop kullanıyorum düzgün bakımını yaptığın zaman ısınmıyor bu meretler .
Mesaj otomatik birleştirildi:

Mart sonunda satışa sunulacak işlemciler. Hızlı bir şekilde gelir yeni işlemcili laptoplar da. Mobilde 10nm SuperFin üretimine geçildiği için işlemci tarafında performans farkı çok fazla olacak.
nisan mayısı bulur o zamana kalırsa biz oluruz sınıf tekrarı :D elimdeki pc artık hiçbir işleme tekpi vermiyor

efemurato

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,044
abra kasası ısınma sorunu yaratıyor diyorlar çoğu forumlarda 10 seneden fazladır laptop kullanıyorum düzgün bakımını yaptığın zaman ısınmıyor bu meretler .

nisan mayısı bulur o zamana kalırsa biz oluruz sınıf tekrarı :D elimdeki pc artık hiçbir işleme tekpi vermiyor
hiçkimse önermiyor ondan dedim ben hiç monster almadağım için bilmem ama o fiyata bide msi ların var 2 tane onlara bakın bide.https://www.gamegaraj.com/urun/fenix-10tn-144/ bide bu var rtx 3060 ile normalde ikisinin perfomnsı yakın oyunlarda.

Görkem Say

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
24,989

RTX 3060 piyasaya sunulduğu gün RTX 3060 ekran kartlı laptoplar Monster'da satışa çıktı. Kısaca satışa sunmak ile tanıtmak farklı. Intel Mart sonunda satışa sunacaksa üreticilerin ellerine önceden geçiyor zaten işlemci. Maksimum Nisan ortası diyebilirim. Daha detaylı bilgi için Monster ile görüşebilirsin.