Mühendislik için MacbookPro?

Bu konuyu okuyanlar

Jerfi1905

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Merhaba bu sene makine mühendisliği birinci sınıf başlayacağım yeni bir bilgisayar almayı düşünüyorum ve MacBook pro 16 inç modelini almak istiyorum.Okulda autocad,solidworks,catia,matlab vs programlara ihtiyaç duyacağım bildiğim kadarıyla autocad Dışında diğerleri için Mac desteği yok.Bu durumda paralels veya bootcamp ile windows kurmam gerekecek.Cihazı alırken özellikleri yükseltirsem hem windows kısmında hemde mac kısmında bir problem yaşar mıyım? Yükselteceğim Konfigürasyonu da ekliyorum:

İşlemci 9. Nesil i7
Ram:32GB
Ssd:1TB
Ekran kartı:AMD Radeon pro 5500M

Not:Fiyat konusunda bir sıkıntım yok o yüzden şu fiyata mac yerine bunu al vs yazmayın sadece macte sorun yaşarsın veya yaşamazsın diye sebepleriyle yazmanızı rica ediyorum teşekkürler şimdiden:)

Szayel

Profesör
Reaksiyon puanı
1,147
Varsa onuncu nesil i7 bak. Ram tasarım için ideal. Lakin yüzeyler fazla olacaksa, aynalama gibi yöntem yerine parça çoğaltılacaksa bu miktar ram yeterli gelmeyebilir. Genellikle Quadro tavsiye edilir son olarak.

Şahsen mac almam bu iş için. Zibilyon tane yazılımı bugün öğrenci lisansı ile kullanırsın ama mezun olduktan sonra ? Hadi öğrenci lisansı ile kullandın bir çoğu datayı orjinal lisanslı bilgisayarda kullanmayı yasaklıyor. Öğrenci lisansı export edip standart lisanslarda açmayın deniyor (f.e:S.edge).
Öte yandan bir parçası arızalansa çoğu entegre donanım illa serviste faiş ücretler istenenebilir.
Birde ecc ram çok önemli son olarak.

Ağırlık sorun olmayacaksa iş istasyonu öneririm. Tabi onunda parçaları pahalı ama kolay bulursun.

Anivia

Doçent
Reaksiyon puanı
450
Merhaba bu sene makine mühendisliği birinci sınıf başlayacağım yeni bir bilgisayar almayı düşünüyorum ve MacBook pro 16 inç modelini almak istiyorum.Okulda autocad,solidworks,catia,matlab vs programlara ihtiyaç duyacağım bildiğim kadarıyla autocad Dışında diğerleri için Mac desteği yok.Bu durumda paralels veya bootcamp ile windows kurmam gerekecek.Cihazı alırken özellikleri yükseltirsem hem windows kısmında hemde mac kısmında bir problem yaşar mıyım? Yükselteceğim Konfigürasyonu da ekliyorum:

İşlemci 9. Nesil i7

Not:Fiyat konusunda bir sıkıntım yok o yüzden şu fiyata mac yerine bunu al vs yazmayın sadece macte sorun yaşarsın veya yaşamazsın diye sebepleriyle yazmanızı rica ediyorum teşekkürler şimdiden:)
Macbook serisinde İ7 işlemcilerin ısınma sorunu var en ufak bir yük bindi mi fanlar 6000 rpm de çalışıyor.Onun yerine İ5 öneririm. Windowsa geçmek için paralels ve vmware ilk sıralarda.

darkstar

Profesör
Reaksiyon puanı
1,481

İşlemci 9. Nesil i7

Mac te sorun yaşarsınız çünkü kullanmanız gereken yazılımların Macos versiyonlarını bulamazsınız.

MacOS kullanmayacaksanız yani mac üzerinde windows kullanacaksanız mac almanızın hiçbir anlamı olmaz zaten, onun yerine çok daha güçlü donanımları olan cihazlar var onlardan alın.

Örnek

Son düzenleme: