Muhabbet kuşuna muhabbet kuşu sesi dinletmek zararlı mı?

Bu konuyu okuyanlar

valorant

Asistan
Reaksiyon puanı
101
Arkadaşlar yeni muhabbet kuşu aldım.Az ötüyor ama kuş sesi açtığımda susmuyor.Acaba arkadaşlarını mı arıyor ya da onları mı özlüyor?Sizce kuş sesi açıyım mı açmıyım mı?

oguzrx

Profesör
Reaksiyon puanı
680
Arkadaşlar yeni muhabbet kuşu aldım.Az ötüyor ama kuş sesi açtığımda susmuyor.Acaba arkadaşlarını mı arıyor ya da onları mı özlüyor?Sizce kuş sesi açıyım mı açmıyım mı?
Sakin hocam açmayın, sadece ve sadece cicikus, babacık sesi felan acın (kuş çıkarsın cicikus felan sesini insan sesli açmayın) örnek

judhem

Asistan
Reaksiyon puanı
75
zararlı diye duymuştum dişi kuş sesi falan

Omereyiol

Asistan
Reaksiyon puanı
71
Bence açmayın,diğer kuşların sesini duymak onu hırçınlaştırabilir,onun yerine internetten 1saatlik cicikuş,babacık vb kelimeler söyleyen videolar var onları açabilirsiniz,eğer erkekse 1haftaya öğrenir

Omereyiol

Asistan
Reaksiyon puanı
71
Ve yeni aldığınız için ötmemesi normal,korkuyor ve etrafı tanımaya çalışıyor,benimkide öyleydi şimdi asla susmuyor

突厥汗國

Profesör
Reaksiyon puanı
1,236
Yavrumudur?
Yavru ise Kaç Aylık?
Kızgınlıga Girebilir, Kuş Sesleri acmak zarar vermez, Kendı sesınızle Guzel tonlarda Askım,Yavrum, veya Istedıgınız kelımeyı soyleyıp Telefondan dınletın alıstrın zamanla Konusacaktır.

Reaksiyon puanı
12
Aslında düşününce dinletmek de mantıklı gelmedi. Hatta ayna gibi kendisini gorebilecegi objeler de sizden uzaklasmasina ve icine kapanmasina sebep olur. Aynada gordugu siluetin kendisine ait oldugunu anlamiyor cogu hayvan.

esrabiisuss

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Açmanı tavsiye etmem. Bende muhabbet kuşu besliyorum ve ilk başlarda bende böyleydim. Sürekli kuş sesleri dinletiyordum ve bir süre sonra, kuşum dinlettiğim sesleri duymayınca herhangi bir ses olarak tepki vermemeye başladı. Bende bıraktım dinletmeyi. Artık onunla kendim ilgilenmeye başladım. Şimdi ne zaman benim ona seslendiğimi duysa hemen tepki veriyor.