Soru Muhabbet kuşu mu kedi mi?

Muhabbet kuşu mu kedi mi?

• Kedi

Kullanılan: 1 33.3%
  • Muhabbet kuşu

Kullanılan: 2 66.7%

• Kullanılan toplam oy
    3

Bu konuyu okuyanlar

Reaksiyon puanı
16
Arkadaşlar ailem kediye pek iyi niyetle bakmıyorlar. Eve getirirsen eve sokmayız diyorlar. Kuş konusunda da karışmıyorlar ama benim merak ettiğim şey hangisi daha dayanıklı? Kedi bi hasta oldu mu dünyanın parası masraf yapıyor ve maddi açıdan ihtiyaçlarını karşılamak biraz pahalı. Muhabbet Kuşu ihtiyaçları daha uygun geliyor bana fiyat olarak.

1) Sizce normal şartlarda kedi mi daha dayanıklıdır muhabbet kuşu mu?
2) Ben sabah 9 da işe gidip akşam 6 gibi eve geliyorum ve evde tek olduklarını düşünürsek muhabbet kuşuna eş almak lazım mıdır veya kediye eş lazım mı?
3) Muhabbet kuşu hastalandığında iyileştirmek kolay mı yoksa direkt ölüyor mu?

Nixc0r

Forumgezer
Emektar
Reaksiyon puanı
15,631
Arkadaşlar ailem kediye pek iyi niyetle bakmıyorlar. Eve getirirsen eve sokmayız diyorlar. Kuş konusunda da karışmıyorlar ama benim merak ettiğim şey hangisi daha dayanıklı? Kedi bi hasta oldu mu dünyanın parası masraf yapıyor ve maddi açıdan ihtiyaçlarını karşılamak biraz pahalı. Muhabbet Kuşu ihtiyaçları daha uygun geliyor bana fiyat olarak.

1) Sizce normal şartlarda kedi mi daha dayanıklıdır muhabbet kuşu mu?
2) Ben sabah 9 da işe gidip akşam 6 gibi eve geliyorum ve evde tek olduklarını düşünürsek muhabbet kuşuna eş almak lazım mıdır veya kediye eş lazım mı?
3) Muhabbet kuşu hastalandığında iyileştirmek kolay mı yoksa direkt ölüyor mu?
Muhabbet kuşlarının metobalizmaları hızlı hastalık bir anda ilerliyor ve siz daha farkedemeden hayvan ölebiliyor benim muhabbet kuşu geçen haftalarda öldü zor ağlayan beni bile ağlattı dayanamam diyorsanız almanızı önerme alacaksanız Sultan papağanları daha dayanıklı olurlar onlardan alabilirsiniz

Muhabbet kuşları hakkında herhangi bir sorununuz olursa bakabilirim

Reaksiyon puanı
16
Muhabbet kuşlarının metobalizmaları hızlı hastalık bir anda ilerliyor ve siz daha farkedemeden hayvan ölebiliyor benim muhabbet kuşu geçen haftalarda öldü zor ağlayan beni bile ağlattı dayanamam diyorsanız almanızı önerme alacaksanız Sultan papağanları daha dayanıklı olurlar onlardan alabilirsiniz

Muhabbet kuşları hakkında herhangi bir sorununuz olursa bakabilirim
Hocam yazılarınız için sağ olun. Muhabbet kuşunun bağışıklığını yükseltmem mi lazım hasta olmaması için?

Yahya Furkan

contravolta
İçerik Editörü
Reaksiyon puanı
2,423
Ben muhabbet kuşu besliyorum istediğini sorabilirsin.

Kuşlar hızlı hastalanır ve çok hassastır. Bazıları hastalanınca direkt ölür dayanamaz bazıları dayanır aynı insanlar gibi. Arkadaşımın kuşu çok fazla hastalandı zamanında hepsini atlattı. Hep ilgilenmen lazım, göz önünde kalması lazım, ceryanda kalmaması lazım, fazla güneşte kalmaması lazım, hastalanırsa kanatlı uzmanı lazım, her hafta vitamin-multivitamin vermen lazım vesaire vesaire. Çok ayıracak vaktin yoksa alma.

Kediyi alırsan yem su vereceksin hasta olursa veterinere götüreceksin, kum + aşı masrafı var, muhabbet kuşuna göre bünyesi dayanıklıdır her hastalığı ağır geçmez.

İkisini de beslemişliğim var şuan kuş besliyorum aramızdaki bağ kuvvetli mutluyum.