Msü'den bilgisayar mühendisi olmak?

• Konuyu başlatan SND Anonim 5
  • Başlangıç tarihi

Bu konuyu okuyanlar

S

SND Anonim 5

SDN Okuru
Merhaba arkadaşlar teknolojiye ve yazılıma olan ilgim çok fazla ancak yazılım mı bilgisayar mı diye arada kalmıştım ancak bugün bilgisayar mühendisi olmaya karar verdim(11.sınıf öğrencisiyim) ama önceliğim subay olmak o yüzden msü'den mezun olmak istiyorum ama İnternette bununla ilgili hiç bir bilgi bulamadım
1 Diğer üniversitelerle arasında ki farklar neler?
2 msü' den mezun olunca iş olanakları nedir?
3 Msü' den mezun olunca 15 yıl kamuda çalışmak zorunlu mu?
4 Şuan da hiç bir bilgim yok bilgisayarla ve yazılımla ilgili sorun oluşturur mu?
5 İngilizcem hiç yok denecek kadar kötü hazırlık dönemin de alacağım eğitim yeterli olur mu?
6 maaşlar nasıl?
7 mezun olduktan sonra işsiz kalma sorunu yaşamamak için öğrencilik dönemin de neler yapabilirim
8 msü daha çok asker yetiştirme odaklı olduğu için eğitim yetersiz kalıyor ve ders yapıp kendini geliştirmen zorlaşıyor diyenler vardı İnternette bu ne kadar doğru

silindi

Profesör
Reaksiyon puanı
3,580
Merhaba arkadaşlar teknolojiye ve yazılıma olan ilgim çok fazla ancak yazılım mı bilgisayar mı diye arada kalmıştım ancak bugün bilgisayar mühendisi olmaya karar verdim(11.sınıf öğrencisiyim) ama önceliğim subay olmak o yüzden msü'den mezun olmak istiyorum ama İnternette bununla ilgili hiç bir bilgi bulamadım
4 Şuan da hiç bir bilgim yok bilgisayarla ve yazılımla ilgili sorun oluşturur mu?
5 İngilizcem hiç yok denecek kadar kötü hazırlık dönemin de alacağım eğitim yeterli olur mu?
6 maaşlar nasıl?
7 mezun olduktan sonra işsiz kalma sorunu yaşamamak için öğrencilik dönemin de neler yapabilirim
8 msü daha çok asker yetiştirme odaklı olduğu için eğitim yetersiz kalıyor ve ders yapıp kendini geliştirmen zorlaşıyor diyenler vardı İnternette bu ne kadar doğru
1 msü askeri eğitim verir
2 asker olursun
3bilmiyorum
4 ben yazılım mühendisi istiyorum çok ilgim var 12 yaşındayım 2 yazılım dili ve birçok şey biliyorum öğrenmen iyi olur
5 genelde hazırlık eğitimlerı sıkı olur anlarsın ingilizce ama şimdiden ingilizce öğrensen iyi olur
6 en tecrübesiz 3-4 alir ama işinde iyisen 25-30 arası bile alirsın
7 öğrencilik döneminde projeler geliştir ve adını duyur,hello world den bahsetmiyorum

8bilmiyorum ama bilgisayar mühendisi olacajsan msü de ne işin var

S

SND Anonim 5

SDN Okuru
2 asker olursun
3bilmiyorum
4 ben yazılım mühendisi istiyorum çok ilgim var 12 yaşındayım 2 yazılım dili ve birçok şey biliyorum öğrenmen iyi olur
5 genelde hazırlık eğitimlerı sıkı olur anlarsın ingilizce ama şimdiden ingilizce öğrensen iyi olur
7 öğrencilik döneminde projeler geliştir ve adını duyur,hello world den bahsetmiyorum

Öncelikle çok teşekkür ederim
8 öncelikle subay olmak istiyorum ama kendimi garantiye de almak istiyorum herhangi bir durumda atılabilirim veya sakatlanabilirim o zaman bilgisayar mühendisliği işini yapmak isterim veya bir süre subaylık yaptıktan sonra bilgisayar mühendisliğini yapmak gibi

silindi

Profesör
Reaksiyon puanı
3,580
Öncelikle çok teşekkür ederim
8 öncelikle subay olmak istiyorum ama kendimi garantiye de almak istiyorum herhangi bir durumda atılabilirim veya sakatlanabilirim o zaman bilgisayar mühendisliği işini yapmak isterim veya bir süre subaylık yaptıktan sonra bilgisayar mühendisliğini yapmak gibi
hmm ?

Reaksiyon puanı
7,999
6 maaşlar nasıl?
1- Mezun olunca hem lisans (Harbiye mezunuysan) , hem Subay diploması alıyorsun
2- Muvazzaf Subay olarak birliğine atanıyorsun
3- Mezun olunca evet 15 yıl orduda çalışmak zorundasın.
4- Temel alarak gitmeni öneririm.
5- Harbiye'de Yabancı Dil önemli. Özellikle Hava Harp Okulunda.
6- Askeriyeye maaşı için giriyorsan hiç girme bile. İntibak Eğitiminde bırakırsın okulu. Askeriye bir meslek değildir.
7- Mezun olunca zaten birliğine atanıyorsun.
8- Harbiyeler, Türkiye'deki çoğu üniversiteden kaliteli eğitim veriyor. Hatta ilk 10'a girer neredeyse. Her açıdan donanımlı Subay yetiştiriyor okul.

S

SND Anonim 5

SDN Okuru
1- Mezun olunca hem lisans (Harbiye mezunuysan) , hem Subay diploması alıyorsun
2- Muvazzaf Subay olarak birliğine atanıyorsun
3- Mezun olunca evet 15 yıl orduda çalışmak zorundasın.
4- Temel alarak gitmeni öneririm.
5- Harbiye'de Yabancı Dil önemli. Özellikle Hava Harp Okulunda.
6- Askeriyeye maaşı için giriyorsan hiç girme bile. İntibak Eğitiminde bırakırsın okulu. Askeriye bir meslek değildir.
7- Mezun olunca zaten birliğine atanıyorsun.
8- Harbiyeler, Türkiye'deki çoğu üniversiteden kaliteli eğitim veriyor. Hatta ilk 10'a girer neredeyse. Her açıdan donanımlı Subay yetiştiriyor okul.
Ben bu arada ki bağı anlayamıyorum asker oluyorsun ama bilgisayar mühendisi neden okuyorsun bilgisayar mühendisliğini askeri bi kurumdamı yapılıyor
Ayrıca bölüm seçmek zorunlu yani normal asker olan adam bile bölüm seçmek zorundaymış bilgisayar mühendisliği okuduktan sonra nasıl subay olunuyor
Biraz karışık anlattım ama kafam gerçekten çok karıştı

S

SND Anonim 5

SDN Okuru
Kendimden biliyorum. Haklı.
Benim için tabi ki öncelik subay olmak para fln umrumda değil di ancak bikaç arkadaşım atılma fln çok oluyor dedi yani tamam para umrumda değil ama sudan sebeplede beni atarlarsa güzel Bi hayat yaşamak isterim
Şuan çok arada derede kaldım bundan öncesin de çok bağlıydım askerliğe ztm sınırda görev yapmak istiyorum ama arkadaşlarım sanırım beni ikna etti yine askeriye istiyorum ama mühendis olarak yani mühendis denildiğinde de akla maaş geliyor
Ben seçimimi sanırım üniversitede öğrendiklerime tecrübelerime göre yapıcağım normal asker olmak veya askeri kurumda mühendislik yapmak(eğer böyle oluyorsa)
Ben tam neyle karşılaşacağımı bilmiyorum belki tam benim istediğim gibi olur gidip en tehlikeli yerler de görev yaparım belki hiç istemem dediğim gibi bilgim olmadığı için karar veremiyorum

Reaksiyon puanı
7,999
Ben bu arada ki bağı anlayamıyorum asker oluyorsun ama bilgisayar mühendisi neden okuyorsun bilgisayar mühendisliğini askeri bi kurumdamı yapılıyor
Ayrıca bölüm seçmek zorunlu yani normal asker olan adam bile bölüm seçmek zorundaymış bilgisayar mühendisliği okuduktan sonra nasıl subay olunuyor
Biraz karışık anlattım ama kafam gerçekten çok karıştı
Askeriye için bilgisayar mühendisi oluyorsun. Harbiyeden mezun olan herkese silah verip savaş demiyorlar. Bir sürü branş var.

MRU

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
2 asker olursun
3bilmiyorum

bana biraz yardımda bulunur musun yazılım dili nasıl öğrenirim ben de 12 yaşındayım hem belki yazılım dili öğrenirsem geleçeğim daha çok parlaklaşır şuan karanlıkta