MSN 9 Download linki

Bu konuyu okuyanlar

Hakkı Alkan

Rektör
Admin
Reaksiyon puanı
2,155
msn_sacma_80.jpg
Bir süredir beklenen MSN 9'un (Windows Live Messenger 9) en yeni sürümünü denedik. Yenilikleri öğrenin ve ilk indirenlerden olun. İşte download linki.

Ülkemizde en çok kullanılan anında mesajlaşma yazılımı, önce görünen arabiriminde ciddi değişikliklere giderek kendisini Windows Vista'ya yakışır hale getirmişti. Şimdi ise Windows Live Messenger geliştiricileri, yeni alışkanlıklara ve kullanıcılardan gelen isteklere göre yeni özellikler ekleyerek deneme sürümlerini test amaçlı sınırlı sayıda kullanıcı ile paylaşmaya devam ediyor. MSN 9 için beklenen yenilikleri, Türkiye'de ilk kez okurlarına duyuran ShiftDelete.Net, Windows Live Messenger 9'un en yeni sürümünü (Build 14.0.3921.717) kurdu ve denedi. Bazı bölümlerde çok ciddi değişikliklere giden yazılımı, daha yakından tanımak ister misiniz?

:: Windows Live Messenger 9'u indirmek için buraya tıklayın.

Yenilikler

msn9_01.jpg

Favori Kişiler

Sürükleyip bırakarak, bir favori kişiler listesi oluşturabiliyorsunuz. Bu listeyi herkese göstermemekte fayda var :)

Mesajlaşma Penceresi

Asıl devrim, neredeyse bu pencerede olmuş. Görüntü resimleri sol tarafa alınmış ve bazı iyileştirmelere gidilmiş. Alışmak biraz zaman alsa da, bir süre sonra beğeneceksiniz.

Sürüm Numarası

Windows Live Messenger'ın şu anda test için paylaşılan en yeni sürümü bu. SDN okurları da tüm dünya ile aynı anda deneyebilirler.

Grup Oluşturma 1

Grup oluşturmak için yapmanız gereken ilk şey "Contacts/Create Group" menüsüne tıklamak. Daha sonra bu ekran ile karşılaşıyorsunuz.

Grup Oluşturma 2

Grup oluşturulduğunda, bu şekilde bir mesaj alıyorsunuz. Şimdi de gruba kişi eklemeye sıra geldi.

Grup Oluşturma 3

Kişi listenizden tek tek seçim yaparak grubunuzu oluşturabilirsiniz. Bunun için "Select from contact picker" bağlantısına tıklamalısınız.

Grup Oluşturma 4

Burada tüm listenizi göreceksiniz. Liste, offline kişiler de olduğundan dolayı biraz uzunmuş gibi görünebilir.

İfadeler

MSN ifadelerinde önemli bir değişiklik görmedik. Hatta, eski sürüm MSN'de bulunan ifadeler, yeni sürüme de aktarılabiliyor.

Resim Paylaşımı

Resim paylaşmak istediğinizde bu ekran ile karşılaşıyorsunuz. Dilerseniz çoklu resim de gönderebilirsiniz. Ama karşı tarafta MSN 9 yoksa bazı sorunlar yaşayabilirsiniz.

:: En yeni MSN'i nasıl buldunuz? Forumda değerlendirin.

Yazan: Hakkı Alkan
SDN - http://shiftdelete.net

DaY_WalkeR

Profesör
Reaksiyon puanı
4
Çok beğendim.. Uyumlu Plus'ı bulursam daha da sevinicem. :) birde Türkçe desteği olsaydı. :)

Edit: Beğenmedim. :D Eskiye devam....

mr.meseli

Doçent
Reaksiyon puanı
1
haberler bölümündeki wlm9 rar içeriği şifreli. Burdaki link ve rar dosya ismi başka bunu indirdim bunda şifre yok ;)

Hakkı Alkan

Rektör
Admin
Reaksiyon puanı
2,155
download linki güncellendi. sorunsuz şekilde indirebilirsiniz.

DaY_WalkeR

Profesör
Reaksiyon puanı
4
Eskisini yükledim tekrardan.. şimdide hata kodu veriyor,açılmıyo... :mad: :mad: !!

amiga.os

Asistan
Reaksiyon puanı
0
msn yeni beta iyi midir bilmem de, ifadeler sayfası çok dikkatimi çekti :D recently used, soldan beşinci :D

İfadeler

MSN ifadelerinde önemli bir değişiklik görmedik. Hatta, eski sürüm MSN'de bulunan ifadeler, yeni sürüme de aktarılabiliyor.

boramat

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
indirdim kurmaya çalışıyorm ama açılıyor falan diyor sonra bi hareket yok
vista - ultimate kullanıyorum

neyse caktırmadan kurulmuş

bu arada amiga.os önemli bir konuya parmak basmış:))

Pyrotoxin

Asistan
Reaksiyon puanı
1
Msn plus destek de verdiğinde tam olur.Güzel yenilikler gelmiş bu sürümle birlikte.

PC MERAKLISI

Dekan
Reaksiyon puanı
2
8.5 neyimize yetmiyodu:D şimdi eskiyi kaldır yeniyi yükle uff çok sıkıcı:(

m1903

Profesör
Reaksiyon puanı
8
Ben WLM9'dan (dikkat MSN9 değil,harbi MSN9 ne demek bu arada? Microsoft Network level mu atladı şimdi ?) çok resimler dikkatimi çekti :D Özellikle şu link :) : Link

NecronomicoN

Profesör
Reaksiyon puanı
12
Messenger Plus! Live 4.70.334

Messenger Plus! Live'ı kullanmak için gereken tek şey Windows XP ya da üstünü gerektiren Windows Live Messenger (MSN Messenger'ın son sürümü)'dır. Messenger Plus! Live Windows Live Messenger 8.0 ila 9.0 sürümleri ile uyumludur ve Windows XP ve Windows Vista'nın 32bit ve 64bit sürümlerinin üzerine yüklenebilir.

demesine rağmen çalışmıyor :D

musad

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
ben kurduğumda msn listem çıkmadı bunun nedeni ne olabilir acaba nasıl düzeltiliyo

Ahmethz

Rektör
Emektar
Reaksiyon puanı
398
kullanıcı resimlerinin sola kaydırlması bir acayip olmuş, skype/yahoo messengerda bile sağdaydı farklılığını mı kanıtlamaya çalışıyorlar.
son olarak: tur gibisiniz turp turp :D

PylsWeb

Profesör
Reaksiyon puanı
16
Türkiye'de ilk Msxlabs verdi.Başlık düzeltilmesini istiyorum !!!

musad

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
ya ben mi yanlış kuruyorum diyecem kendisi kuruluyor.
kurduktan msn listem çıkmıyo nasıl yarlanıyo
sizde de böle bi problem oldumu

annttiigs

Profesör
Emektar
Reaksiyon puanı
24
ben msn'e msn demem
msnger plus desteklemedikce :)

PC MERAKLISI

Dekan
Reaksiyon puanı
2
hata veriyo :(
yaw şunu kararlı sürümü çıksada bizde rahatlasak microsof ta:D

Hakkı Alkan

Rektör
Admin
Reaksiyon puanı
2,155
benim sizlere önerim; sağını solunu kurcalayın ve sonrasında da msn 8'e dönün.

1ruby1

Profesör
Reaksiyon puanı
37
Ram kullanımında azalma farkettim yanılıyorda olabilirm ama bu iyi bi gelişme..

OkN

Asistan
Reaksiyon puanı
0
peki msn 8 deki ifadeleri 9 a nasıl atacağız bilen varmı ?

Hakkı Alkan

Rektör
Admin
Reaksiyon puanı
2,155
Olduğu gibi aktarıldı benim upgrade işleminde OkN ;)

ilkercelik1990

Profesör
Reaksiyon puanı
5
Windows Live güncelleniyor.

Microsoft, web tabanlı Windows Live hizmetlerinin yeni sürümlerinin betasını yayınlamak üzere.

Microsoft yakın bir zamanda Live-hizmetlerinin yeni sürümünün betasını yayımlamak istiyor. Özellikle Windows Live Messenger, Hotmail, Photogallery ve Mail yeniden düzenlenecek.

Microsoft uzmanı Mary-Jo Foley'e göre geliştiriciler tekil uygulamaları birbirleriyle ve işletim sistemi ile daha sıkı bir şekilde bütünleştirmek istiyor. Özellikle Internet Explorer bu konuda büyük bir rol oynayacak, zira tarayıcı uzun süredir birçok Live-hizmetine erişimi sağlıyor. Foley'in weblog'unda yazdıklarına göre hizmetler yoğun bir biçimde kullanıcı profilleri ile bütünleştirilecek. Windows Live hizmetleri en azından Facebook ve StudiVZ gibi sosyal networkların karakterlerine sahip olacak.

Beta sürümlerin yayımlanması ile bu ay içinde çıkacak Internet Explorer 8 Beta 2 ve Vista halefi Windows 7 hakkında da bazı bilgilerin ortaya çıkması bekleniyor. Microsoft gelecekte masaüstü yazılımlarını web uygulamaları ile daha sıkı bir şekilde bütünleştirmeyi planlıyor.

Kaynak: http://ilkerceliklive.forumlari.net...nger-f72/windows-live-guncelleniyor-t147.html

OkN

Asistan
Reaksiyon puanı
0
bende boyle bir hata veriyor neden veriyor olabilir ???
20080827020420wv1.jpg