MSI'dan tam 6 bellek slotuna sahip iki yeni anakart

Bu konuyu okuyanlar

valtay77

Öğrenci
Katılım
3 Ocak 2006
Mesajlar
57
Reaksiyon puanı
3
Puanları
0
55753112bb1.jpg

[size=8pt]İşlemci devi Intel kısa bir süre içerisinde kod adı Bearlake olan yeni çipset ailesinin ilk üyeleri olacak P35 ve entegre grafik işlemciye sahip G33 yonga setlerini resmen piysaya sürecek. Özellikle DDR-3 bellekler düşünülerek hazırlanan yeni yonga setleri sektörün DDR-3 belleklere geçiş konusunda henüz hazır olmaması nedeniyle ilk etapta DDR-2 veya DDR-2 / DDR- 3 kombo bellek desteğine sahip anakartlar ile marketlerdeki yerini alacak.

Detayları yavaş yavaş belli olmaya başlayan kombo bellek desteğine sahip anakartların dikkat çeken ve birçok kullanıcı için sorun yaratma potansiyeli olan en önemli handikapları yetersiz kalan bellek slotları. Zira anakart tarafında artık neredeyse endüstri standardı olan 4 adet DIMM slotunu üreticiler DDR-2 ve DDR-3 desteğini kombo sunabilmek adına genellikle iki eşit parçaya bölüyorlar. Buda yüksek bellek gereksinimine ihtiyaç duyan kullanıcılar için sorun teşkil edebilir. Fakat elimize geçen yeni bilgilere göre, dünyanın en büyük anakart üreticilerinden MSI bu soruna kesin çözüm bulmuş gibi.

MSI'ın hazırladığı yeni modelleri P35 / G33 Platinum Combo modelleri buraya dikkat tam 6 adet bellek slotu ile birlikte gelecek. Slotların 4 tanesi bildiğimiz kullandığımız DDR-2 belleklerimiz için ayrılırken diğer iki slot ile de yenin nesil DDR-3 bellekleri kullanabilmek mümkün olacak. Anakartların verdiği bellek desteğine baktığımızda ise DDR-2 tarafında 1066MHz'e, DDR-3 tarafında ise 1333MHz'e (Hız aşırtma ile 1600MHz) kadar bellekler sorunsuzca kullanılabilecek. Özellikle sahip oldukları ilginç tasrımlı paisf soğutma ünitesi ile de dikkat çeken anakartlar sahip oldukları çift PCIe slotu ile AMD'nin Crossfire teknolojisini de destekleyecekler.
Anakartların diğer özellikleri ise diğer P35 yonga setli modeller ile son derece benzer. Intel'in güncel işlemci ailesinin yanı sıra Temmuz ayında çıkacak 1333MHz fsb'ye sahip yeni Core 2 işlemciler ile 2008 başında çıkması beklenen 45nm işlemcilere şimdiden hazır olan anakartlar başta gigabit ethernet ve yüksek tanımlı 8 kanal ses desteği olmak üzere zengin özelliklere de sahip. MSI P35 Platinum Combo'nun bu ay içerisinde, G33 Platinum Combo'nun ise büyük bir ihtimalle önümüzdeki ay yapılacak Computex fuarında tanıtılmasının ardından yine aynı ay içerisinde satışa sunulması gündemde. Anakartlarıun fiyatları hakkında şu an için net bir bilgi bulunmuyor.

Alıntı.[/size]
 

chimera

Dekan
Emektar
Katılım
24 Kasım 2006
Mesajlar
8,774
Reaksiyon puanı
558
Puanları
0
MSI güzel bir anakart çıkarmış 6 tane ram slotuda güzel olmuş
 

Hakkı Alkan

Administrator
Yönetici
Admin
Katılım
2 Haziran 2005
Mesajlar
13,886
Reaksiyon puanı
2,135
Puanları
113
12 GB RAM :D

Bu arada alıntıların adreslerini yazalım arkadaşlar. Bunu yazan site ve editörleri veya çevirmenlerin de adının geçmesi hoş olur.
 

valtay77

Öğrenci
Katılım
3 Ocak 2006
Mesajlar
57
Reaksiyon puanı
3
Puanları
0
Kardeş gereği varmı sizce ben kimsenin reklamını yapmayı sevmem reklamımın da yapılmasınıda istemem zaten bu haberler suan gündemde olan haberler burda önemli olan haber kardeş haberin kime ait oldugu bence okadar önemli olmaması gerekir.siteye kişi yada kurum reklamı yapmıyalım bence kardeş foruma olmaz bence ;)haberin kaynagıda zaten böyle calışıyor alıntı yaparak yurtdışı sitelerden kardeş ;)
 

Hakkı Alkan

Administrator
Yönetici
Admin
Katılım
2 Haziran 2005
Mesajlar
13,886
Reaksiyon puanı
2,135
Puanları
113
Olsun, biz yine üstümüze düşeni yapalım.

Kaynak: XXX diye yazalım.
 

tonce

Profesör
Emektar
Katılım
7 Nisan 2007
Mesajlar
2,796
Reaksiyon puanı
14
Puanları
38

Harika birşey. ;)
 
Üst