Msi pe60 ekran kartı sorunu nvidia gtx 960m

barney

Asistan
Reaksiyon puanı
93
arkadaşlar 2 hafta kadar önce Msi pe60 6qe xtr laptop aldım.
başlarda sorun yoktu windows 10 kurdum
cs go oynuyorum 170 fps veriyordu ultra ayarlarda.

2gün önce win 10 pro sürümünü kurdum driverları yükledim güncelledim
şu andan itibaren bilgisayarı her açtığımda ekran kartını devre dışı bırakıp aktif etmem gerekiyor.
,aslında bilgisayar açıldığında aktif gözüküyor ama oyunlara girince 20fps veriyor.
devre dışı bırakıp aktif ettiğimde dahi 90 fps'de kalıyor yarım performan veriyor.
bunun sebebi ne olabilir. bilgisayar ultra performans ayarında oyun modunda, ama her seferinde aynı şeyi yapıyor

Tys23

Dekan
Reaksiyon puanı
1,229
arkadaşlar 2 hafta kadar önce Msi pe60 6qe xtr laptop aldım.
başlarda sorun yoktu windows 10 kurdum
cs go oynuyorum 170 fps veriyordu ultra ayarlarda.

2gün önce win 10 pro sürümünü kurdum driverları yükledim güncelledim
şu andan itibaren bilgisayarı her açtığımda ekran kartını devre dışı bırakıp aktif etmem gerekiyor.
,aslında bilgisayar açıldığında aktif gözüküyor ama oyunlara girince 20fps veriyor.
devre dışı bırakıp aktif ettiğimde dahi 90 fps'de kalıyor yarım performan veriyor.
bunun sebebi ne olabilir. bilgisayar ultra performans ayarında oyun modunda, ama her seferinde aynı şeyi yapıyor
Güncellemeler etkilemiş. Nvidia'nın son çıkardığı driverları indirip temiz kurulum yapın.

barney

Asistan
Reaksiyon puanı
93
Güncellemeler etkilemiş. Nvidia'nın son çıkardığı driverları indirip temiz kurulum yapın.
olmadı hocam, format attım driver güncelledim girdim 50 fps çözemedim ben bu işi 2 haftalık makina

Tys23

Dekan
Reaksiyon puanı
1,229
olmadı hocam, format attım driver güncelledim girdim 50 fps çözemedim ben bu işi 2 haftalık makina
Format ı temiz kurulum olarak mı yaptınız ? Ayrıca ekran kartını Ddu installer ile silip yeniden kurun.

barney

Asistan
Reaksiyon puanı
93
Format ı temiz kurulum olarak mı yaptınız ? Ayrıca ekran kartını Ddu installer ile silip yeniden kurun.

burada aktif gözüküyor AMA
DBROz1.jpg

Ama burada

OVZrW5.jpg

burada pasiff :/

barney

Asistan
Reaksiyon puanı
93
ddu ile sildim geri yükledim aktifte oldu, ama gene 50 fps

claus05

Asistan
Reaksiyon puanı
28
Oyun oynarken aktif olarak görünüyor mu 960M ?

ByOzgur

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Aynı makineden ben kullanıyorum gayet güzel bir makine hocam.
Sorununuza gelecek olursak yüksek ihtimal windows 10 un güncellemelerinden kaynaklanıyordur.
Çözüm isterseniz de en iyisi Windows 7 64Bit olacaktır.

muratefil

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Konuyu hortlatmaktayım. MSI PE60 6QE model laptop da aynı sorunla karşılaşmatayım, daha önce 250 fps aldığım oyunda 20 lere kadar düştüm ve bir türlü çözüm bulamıyorum, driverleri sildim yükledim ama faydası olmadı, siz sorunu çözebildiniz mi

mrtlln

Asistan
Reaksiyon puanı
61
stabil bir performansa sahipken neden pro işletim sistemine geçtin anlamıyorum

hata işletim sistemi kaynaklı diye düşünüyorum bazen microsoft salak saçma güncellemeler ile pclere zarar veriyor.
bi ara bir güncelleme ile herkesin bcd lerini patlatmıştı, herkes mağdur oldu.

tavsiyem stabil olduğun işletim sistemine geri dön,

ayrıca şu da olabilir, pc'lere en büyük zararı ısı verir, pc eğer çok ısınıyor ise gpu perişan olmuştur.

Nvidia şuan kartlarına 3 ay garanti veriyor. satıcılar kullanıcıların sürekli %100 kullanmadığını varsayarak bunu 2 yıla tamamlıyor. yada alırken garanti için ekstra ücret verip bunu son kullanıcıya yansıtıyor.

Reaksiyon puanı
16,118
Konuyu hortlatmaktayım. MSI PE60 6QE model laptop da aynı sorunla karşılaşmatayım, daha önce 250 fps aldığım oyunda 20 lere kadar düştüm ve bir türlü çözüm bulamıyorum, driverleri sildim yükledim ama faydası olmadı, siz sorunu çözebildiniz mi
doğru servise git...