MSİ GTX1060 Oyunlarda ani takılmalar

Bu konuyu okuyanlar

NaletBebee

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Evet açıktı.(kapattığımda yine aynı sonuc olmustu)

FurkanTechno

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Evet açıktı.(kapattığımda yine aynı sonuc olmustu)
Kapattığınızda GPU kullanımı yine aynımıydı ? MSAA ayarını 8X'e getirip drop olup olmadığını bi kontrol edin. (Test yaparken Vsync ayarının kapalı olması daha sağlıklı sonuçlar verir.)

NaletBebee

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Kapatıp x8 yapıyorum hemen bir dakika :)

NaletBebee

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
V-sync açtım MSAA X4 Ayarlarda GPU kullanımım %74 ila %80 arası gidip geldi. %90lara çıkmadı. Hem MSAA hem Reflection MSAA(bilmiyorum ney msaa yazıyor diye) X8 açtım, GPU %98 CPU %100 e çıktı ve tekrar drop var(V-sync açık.)

FurkanTechno

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
V-sync açtım MSAA X4 Ayarlarda GPU kullanımım %74 ila %80 arası gidip geldi. %90lara çıkmadı. Hem MSAA hem Reflection MSAA(bilmiyorum ney msaa yazıyor diye) X8 açtım, GPU %98 CPU %100 e çıktı ve tekrar drop var(V-sync açık.)
Sorun işlemcidede olabilir, i5 skylake işlemciler bile GTX 1060'ı bazı ayarlarda besleyemiyor. Sizin işlemciniz eski nesil daha çok zorlanıyordur. RAM veya işlemci sorun. RAM kullanımı nasıl şuan ?

NaletBebee

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Bana forumlarda herhangi bir sorun yaşamayacağımı söylemişlerdi :/ 5300mb şuanda

NaletBebee

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Şuanda cpu kullanımım bi 50 ye düşüyor bi 95 e çıkıyor. Gpu %96

NaletBebee

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Aynen öyle drop zamanı düşüyor droptan çıktığında artıyor. Şuanda olduğum yerde duruyorum araba ile gta5 de,%97 gpu %75 cpu X8 yaramadı :D

FurkanTechno

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Aynen öyle drop zamanı düşüyor droptan çıktığında artıyor. Şuanda olduğum yerde duruyorum araba ile gta5 de,%97 gpu %75 cpu
Şimdi şöyle söyliyim ayarları düşürdüğümde drop kalkıyor demiştiniz ayar düşürünce RAM kullanımı düşer işlemciye binen yük artar bu durumda sorun yine RAM'i gösteriyor. Çünkü sorun işlemcide olsa drop devam ederdi hatta daha çok olurdu daha fazla zorlandığı için. Ayarları arttırdığınızda RAM kullanımı arttığı için yetersizlik oluyor ve droplar oluşuyordur buda tüm sistemi etkiliyor tabiki.

NaletBebee

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Şuanda ben rami değiştirirsem sorun kalkar mı yani?

NaletBebee

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Tamamdır bi deneyeceğim, 2 tane sorum var birde. Attığınız ramlerden crucial marka olan ram i alabiliyorum şuanda, o bana yeterli gelir mi? Birde ayarlarda post fx diye bir ayar var ben bundan pek anlamam post fx nedir? Ne ayarda kullanılması gerek?

FurkanTechno

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Tamamdır bi deneyeceğim, 2 tane sorum var birde. Attığınız ramlerden crucial marka olan ram i alabiliyorum şuanda, o bana yeterli gelir mi? Birde ayarlarda post fx diye bir ayar var ben bundan pek anlamam post fx nedir? Ne ayarda kullanılması gerek?
Post FX'i ultrada kullanabilirsiniz, oyunda etrafın daha kaliteli görünmesini sağlar. Crucial marka RAM'de yetecektir.

NaletBebee

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Tamam sağolun. Şuanda msaa x2 de geri kalan hepsi normalde 1920x1080 ram kullanımım 5800mb'a kadar çıktı. gpu %60 işlemci %90 fakat drop yok :/ yani en azndan oynadığım süre zarfında olmadı. Az önce her saniye oluyordu nerdeyse X8 de. Böyle olunca sorun neyde oldu. Hala ram mi.

FurkanTechno

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Tamam sağolun. Şuanda msaa x2 de geri kalan hepsi normalde 1920x1080 ram kullanımım 5800mb'a kadar çıktı. gpu %60 işlemci %90 fakat drop yok :/ yani en azndan oynadığım süre zarfında olmadı. Az önce her saniye oluyordu nerdeyse X8 de. Böyle olunca sorun neyde oldu. Hala ram mi.
Evet RAM.
Bakın bu video'da sizin sisteme benzer işlemci ve ekran kartı aynı RAM 16GB. 8X MSAA ile bi sorun yaşamamış. Ayrıca RAM kullanımı yaklaşık 9GB.

NaletBebee

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Dostum ne desem az sana, cok teşekkür ederim. Senin attığın ramlerden 8GB Crucial marka ram i alabiliyorum. İlerleyen zamanlarında yanında aynısından takma şansım olur herhalde. öyle yaparım 16 yaparım. Çok teşekkür ederim benimle uğraştığın için.

FurkanTechno

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Dostum ne desem az sana, cok teşekkür ederim. Senin attığın ramlerden 8GB Crucial marka ram i alabiliyorum. İlerleyen zamanlarında yanında aynısından takma şansım olur herhalde. öyle yaparım 16 yaparım. Çok teşekkür ederim benimle uğraştığın için.
Rica ederim. :)

NaletBebee

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
@FurkanTechno hocam normal ayarlarda oynıyım hiç yoktan dedim o zamanda drop oldu. Very high x2 MSAA aldım yine drop her türlü drop. İlk 1-2 dk olmuyor sonra başlıyor. Video yüklüyorum şuanda nete atıcam burdan linkini

FurkanTechno

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
@FurkanTechno hocam normal ayarlarda oynıyım hiç yoktan dedim o zamanda drop oldu. Very high x2 MSAA aldım yine drop her türlü drop. İlk 1-2 dk olmuyor sonra başlıyor. Video yüklüyorum şuanda nete atıcam burdan linkini
Hocam gittikçe RAM kullanımı arttığı için bu sorunu yaşıyorsunuz.

NaletBebee

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
sen yine de bir baksana ben sinir olmaya başladım. Ram alacam da yarın öbürgün bi çekim atiyim dedim.

FurkanTechno

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Evet. Oyun orjinal.
Muhtemelen RAM'den dostum, işlemciden olsa sadece GPU etkilenir ama sisteminde tüm parçalar bu takılmadan etkileniyor takılma esnasında GPU kullanımıda CPU kullanımıda oldukça düşüyor. RAM'lerinin markası nedir ?

FurkanTechno

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Evet. Oyun orjinal.
Muhtemelen RAM'den dostum, işlemciden olsa sadece GPU etkilenir ama sisteminde tüm parçalar bu takılmadan etkileniyor takılma esnasında GPU kullanımıda CPU kullanımıda oldukça düşüyor. RAM'lerinin markası nedir ?

Son mesajlar