rx5600xt oyunlarda ani takılmalar.

Bu konuyu okuyanlar

yasor5353

Öğrenci
Reaksiyon puanı
10
İşlemci İntel i5-9400F
Ram 8 GB DDR4 3000 Mhz SingleChannel Adata Xpg Gammix
Ekran Kartı Sapphire Pulse AMD Radeon RX5600XT 6GB GDDR6 OC (bios vb herşeyi güncel)
Psu Dark 500 Watt (coil whine mevcut)(para yetmedi:)

Sistemim yukarıdaki gibidir oyunlar orjinal oyunlardır.Sistem tamamen günceldir.
Soruna gelirsek witcher 3 apex pubg vb gibi oyunlarda alması gereken fps sten az ve ani donmalar ile karşılaşıyorum mesela testlerde izledim şahıs benle aynı sistemi kullanıyor ben apexte ultrada 70 100 arası alırken izlediğim şahıs 100 den aşağı fps almıyor ve bazen witcher 3 te mesela fareyi çevirince ani takılmalar giriyor Msi after burner ile baktığımda takılmaların girdiği kısımda gpu kullanımının 99 dan 70 lere düşüp tekrar çıktığını farkettim.Ve witcherda şehir gibi grafik yoğunluğunun fazla olduğu bölgeye girince ani bir fps düşüşü 3 4 saniye boyunca yaşıyorum sonra düzeliyor ama halen testlerde izlediğim fps i göremiyorum sadece kırlık alanlara geçtiğimde izlediğim testlerdeki fps i yakalıyorum.Onun dışında bf1 gibi veya resident evil gibi bir oyunda hiçbir sıkıntı yaşamadım testlerde ne gördüysem aynı performansı alıyorum.Sorum ise şu sorun single ram denmi kaynaklı veya power supplyda sorunmu var.Yada yazılımsal bir şey demi hata var.Çünkü genellikle bu hata açık dünya ve online oyunlarda yaşıyorum(csgo da sıkıntı yok).Buraya kadar okuma zahmet, gösterdiğiniz için teşekküler.
Mesaj otomatik birleştirildi:

olmassa yeni psu ve ram ekleyecem

met 35

Mak. Müh.
Reaksiyon puanı
9,078
Sadece witcherde yapması yazılımsal gibi.Ama işlemci kullanımına bi bakın oyunda. Yüzde 100 lere yaklaşıyorsa takılma,drop yapar.