MSİ GTX 1070 2. Monitör Sorunu

Bu konuyu okuyanlar

ByÜmit

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Merhaba arkadaşlar. MSİ Nvidia GTX 1070 Ekran Kartım var. iki monitör kullanıyorum. Birini display porta diğerini vga to hdmi dönüştürücü kullanarak ekran kartındaki hdmi girişine takıyorum. tek monitör kullanırken herhangi bir sorun yaşamıyorum. ama ikinci monitörü de bağlayınca bilgisayarı ilk açtığım anda ilk 5 dk kadar belli aralıklarla ekranlar gidip gidip geliyor. ve aynı anda sanki donanımla iletişim kesilip tekrar bağlanıyor gibi uyarı sesi geliyor. şey gibi hani usb girişine bi flash disk takınca bazen ya yerine oturmaz ya da başka sebeplerle bilgisayar görmez sonra birden görür ve windowstan aygıta bağlandı sesi gelir ya öyle işte. bu dediğimi maksimim 5 dakikaya kadar bikaç defa yapıyor sonra bidaha hiç yapmıyor. yani günlerce pc açık kalsa bile bidaha yapmıyor. sadece ilk dakikalar. bu arada bahsettiğim bu sorunu sanırım son 1 aydır yaşıyorum. öncesinde de aynı ekran kartını aynı sistemi aynı şekilde kullanmama rağmen bu türlü bi sorun hiç yaşamadım. yaklaşık 3 yıldır hiç format atmıyordum belki formatla düzelir dedim yine olmadı. tüm sürücüleri baştan en temiz ve güncel haliyle kurdum yine fayda etmedi. çözüm önerisi olan var mı?

Son mesajlar