MSI GL62M 7RC

Bu konuyu okuyanlar

denizdemirin

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Selam, bu modelde laptopa SSD takacağım ancak bağlantı tipi kafamı karıştırdı. m2 sata, m.2 PCIe (NVMe) ve m.2 PCIe bunlardan hangisi seçmeliyim? Oyun bilgisayarı ama oyun için kullanılmıyor ve HDD den çektiğim için SSD alacağım hangisini seçmeliyim? Üreticinin sitesindeki bilgi bu resimde.
msı.png

denizdemirin

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Önerin için teşekkürler, bunun pinleri ile diğer türlü pinler arasında fark var mı? Yani sadece bu şekildeki pinler mi bilgisayarıma uygun?

utkuversus

Mizuru
Emektar
Reaksiyon puanı
13,135
Önerin için teşekkürler, bunun pinleri ile diğer türlü pinler arasında fark var mı? Yani sadece bu şekildeki pinler mi bilgisayarıma uygun?
Sizin bilgisayariniza standart M2 olmayan Sata SSD'ler de uyumlu, lakin orada Sabit Diskiniz takili.

denizdemirin

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Anladım. Fakat şeyi merak ediyorum, m.2 NVMe PCIe ile m.2 PCIe bağlantısının farkını. Hani hani NVMe uyumlu görünüyor ama sizin verdiğiniz linkteki ürünler ile farklı pine sahip fakat ikisinin bağlantı şeklininde M.2 NVMe olduğunu gösteren ürünler var. Anlamadığım şey şu resimde. Bu resime bakarak hangisi uyumlu diye belirtir misin? Çünkü hatalı ürün almak istemiyorum iadesinde sıkıntı oluşacaktır. Ben Hardiski çıkarmak istemiyorum ağırlık yapıyor ama belki bir süre sonra çıkarabilirim. Çıkarsam da bu kartlardan mı yoksa diğer ssd mi almamı tavsiye edersin? Bu daha pahalı ama bence daha hafif olacak.

Ekli dosyalar

• hepsiburada.png
    hepsiburada.png
    190.5 KB · Görüntüleme: 327

utkuversus

Mizuru
Emektar
Reaksiyon puanı
13,135
PCIe ile NVMe ayni anda bulunuyor. NVMe AHCI gibi bir standart. PCIe ise SATA gibi bir arayuz. Pinleri kafaniza cok takmayin. M2 yuvasina oturacaktir.

denizdemirin

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Yani iki farklı ssd kartları uyumludur diyorsun?