Soru Toplamayı Düşündüğümüz Bilgisayarın Bileşenleri Birbirleriyle Uyumlu Mudur Ya Da Önerileriniz Nelerdir?

Bu konuyu okuyanlar

bcengiz

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0

eksik olan ya da önerdiğiniz ekleyip çıkarabileceğimiz bir şeyler var mı? önerilerinizi beklerim şimdiden teşekkürler.
Bu arada bütçe 8k-10k arasıdır.

''Wolfred1ght''

Profesör
Reaksiyon puanı
2,290

eksik olan ya da önerdiğiniz ekleyip çıkarabileceğimiz bir şeyler var mı? önerilerinizi beklerim şimdiden teşekkürler.
Bu arada bütçe 8k-10k arasıdır.
Güç kaynağı olmamış gibi.
Corsair,zalman,FSP gibi güç kaynaklarına yönelelim.

met 35

Mak. Müh.
Reaksiyon puanı
9,078

ozciceky

Profesör
Reaksiyon puanı
2,747
bu grafik kartına bu parayı ödemeyeceksiniz değil mi ?

bu hazır sistemlerden bakın çok daha iyi bence

bcengiz

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
bu grafik kartına bu parayı ödemeyeceksiniz değil mi ?

bu hazır sistemlerden bakın çok daha iyi bence
bu sitelerin güvenilir olup olmadığını çok kestiremedim açıkcası yarın bir gün sıkıntı olduğu zaman muhattap olabileceğimiz düzgün birileri var mıdır ya da teknik destek vs şeyler. Güvenilir midir kısacası yoksa diğer türlü zaten çok kaçıyor

OzkanK.

Rektör
Reaksiyon puanı
13,059
bu sitelerin güvenilir olup olmadığını çok kestiremedim açıkcası yarın bir gün sıkıntı olduğu zaman muhattap olabileceğimiz düzgün birileri var mıdır ya da teknik destek vs şeyler. Güvenilir midir kısacası yoksa diğer türlü zaten çok kaçıyor

Orada ürünlerin hepsi kendi içinde kutulu ve garantili sonuçta... Bir sorun olsa bile önce Markalar olacak arkanda. Atıyorum MSİ bir ürün ise MSI ile Asus ise Asus ile muhattap olacan.

Topladığın sistem bencede kötü hazır daha güzel sistemlere yönelmelisin.

10 bin TL ye şu nasıl RTX 2060 lı.

Yada daha uyguna şöyle bir şey istediğin parçayıda değiştirebilirsin.

Irıs von Everec

Profesör
Reaksiyon puanı
1,472
Orada ürünlerin hepsi kendi içinde kutulu ve garantili sonuçta... Bir sorun olsa bile önce Markalar olacak arkanda. Atıyorum MSİ bir ürün ise MSI ile Asus ise Asus ile muhattap olacan.
Ben internetten aldığımda ayrı ayrı garanti belgeleri gelmedi ürünlerin. Yani direkt Asussa asus a gönderme diye bir şey olamıyor diye biliyorum.

Gönderdikleri e-fatura aynı zamanda garanti belgesi yerine geçiyordu. Sorun olursa aldığın yere gönderiyorsun o ilgili yere gönderiyor.

OzkanK.

Rektör
Reaksiyon puanı
13,059
Ben internetten aldığımda ayrı ayrı garanti belgeleri gelmedi ürünlerin. Yani direkt Asussa asus a gönderme diye bir şey olamıyor diye biliyorum.

Nasıl bir siteden aldın bilmiyorum ama normalde bütün ürünlerin kutusuda geliyor yanında.

Benim kuzene İncehesaptan 8-9 bin TL lik bir hazır sistem aldık hepsinin kutusu garantisi yanında ekstra olarak geliyor. Dediğin gibi E- Faturalarıda var her türlü 2 yıl garanti altında oluyor bütün parçalar...

Sen istersen aldığın site ile muhattap olursun istersen direk garantiye yollarsın.

Irıs von Everec

Profesör
Reaksiyon puanı
1,472
Kutuları vardı ama Ssd dışında garanti belgeleri yoktu. Teknobiyotikten aldım sistemi. Sorun olmuştu gönderdim hallettiler. Yani kaliteli bi sitede sorun çıkmaz.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Nasıl bir siteden aldın bilmiyorum ama normalde bütün ürünlerin kutusuda geliyor yanında.

Benim kuzene İncehesaptan 8-9 bin TL lik bir hazır sistem aldık hepsinin kutusu garantisi yanında ekstra olarak geliyor. Dediğin gibi E- Faturalarıda var her türlü 2 yıl garanti altında oluyor bütün parçalar...

Sen istersen aldığın site ile muhattap olursun istersen direk garantiye yollarsın.

OzkanK.

Rektör
Reaksiyon puanı
13,059
Kutuları vardı ama Ssd dışında garanti belgeleri yoktu. Teknobiyotikten aldım sistemi. Sorun olmuştu gönderdim hallettiler. Yani kaliteli bi sitede sorun çıkmaz.

Teknobiyotik'e ben pek güvenmiyorum açıkçası. Sattıkları ürünler ve PC parçaları değişik biraz. Ayrıca senin aldığın ürünler Tray ( Yani Kutusuz ) Ürünlerde olabilir.

Irıs von Everec

Profesör
Reaksiyon puanı
1,472
Teknobiyotik'e ben pek güvenmiyorum açıkçası. Sattıkları ürünler ve PC parçaları değişik biraz. Ayrıca senin aldığın ürünler Tray ( Yani Kutusuz ) Ürünlerde olabilir.
Yok kutular eksiksizdi garanti belgeleri yoktu ama sorun olunca değiştirdiler parçayı. Fiyat olarak da önceki dönemlerde iyiydi şuan alınmaz ama.

bcengiz

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
sonuç olarak yani hangi siteyi önerirsiniz attığınız sistem aklıma yattı şuan

Son düzenleme:

TRosta9

Öğrenci
Reaksiyon puanı
8

bcengiz

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Yok kutular eksiksizdi garanti belgeleri yoktu ama sorun olunca değiştirdiler parçayı. Fiyat olarak da önceki dönemlerde iyiydi şuan alınmaz ama.
şuan da almazsak daha da artacak işte sorun orda geç kaldık ama daha yeni işe girebildim mecbur

OzkanK.

Rektör
Reaksiyon puanı
13,059
sonuç olarak yani hangi siteyi önerirsiniz attığınız sistem aklıma yattı şuan

Sen tam bütçeni ve nasıl bir PC almak istediğini söyle yoksa çoğu alışveriş sitesi güvenilir. İncehesap ta Sinerjide veya İTOPYA vb bir sürü site var.

Sen AMD mi İNTEL mi sistem istiyorsun Ekran kartı GTX 1660 SÜper mi istiyor RTX 2060 a çıkabilrmisin veya 11-12 bin TL lere çıkabilirsen almış iken RTX 3060 lara çık.

bcengiz

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Sen tam bütçeni ve nasıl bir PC almak istediğini söyle yoksa çoğu alışveriş sitesi güvenilir. İncehesap ta Sinerjide veya İTOPYA vb bir sürü site var.

Sen AMD mi İNTEL mi sistem istiyorsun Ekran kartı GTX 1660 SÜper mi istiyor RTX 2060 a çıkabilrmisin veya 11-12 bin TL lere çıkabilirsen almış iken RTX 3060 lara çık.
o kadar bütçe yok ya en fazla kasaya 9k 10k arası
AMD düşündüm 1660 ya da 2060 onlar şuanlık farketmez sizin gibi bilgisayar konusunda aşırı bilgili değilim araştırdığım kadarıyla oluşturdum. Şuanlık bunun oluru var gibi

OzkanK.

Rektör
Reaksiyon puanı
13,059
Bak sitelere pek güvenmiyom dersen şöyle Vatan da WEB'e özel bir sistem var.

İntel 11. Nesil var RTX 2060 ile 10 bin TL bandında ve taksit seçenekleride var. Orada Stoktaki mağazalar seçeneği var bak yakında bir ilde varsa gidip mağazadanda görüp inceleyip alabilirsin.

bcengiz

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0

İntel 11. Nesil var RTX 2060 ile 10 bin TL bandında ve taksit seçenekleride var. Orada Stoktaki mağazalar seçeneği var bak yakında bir ilde varsa gidip mağazadanda görüp inceleyip alabilirsin.
tamamdır çok teşekkür ederim sizi de uğraştırdım baya risk alıp incehesaptan alayım ya yapacak bir şey yok

OzkanK.

Rektör
Reaksiyon puanı
13,059
tamamdır çok teşekkür ederim sizi de uğraştırdım baya risk alıp incehesaptan alayım ya yapacak bir şey yok

Yakın Zamanda kuzene aldık benim sıkıntısız 2 gün içinde geldi yani.

Bu arada o sistemde bence 50 TL fazla verip Anakarti bir üst model al. Hem 4 slot RAM oluyor hemde ekstra soğutuculu Anakart oluyor.

Birde zevkine göre Kasayı değiştirebilirsin istersen o kasa biraz boyut olarak ufak gibi.

Not: Bu arada takside vade farkı oluyor o sitelerde haberin olsun. Vatan'dan alırsan peşin fiyatına 4 taksit imkanı oluyor.

bcengiz

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0

İntel 11. Nesil var RTX 2060 ile 10 bin TL bandında ve taksit seçenekleride var. Orada Stoktaki mağazalar seçeneği var bak yakında bir ilde varsa gidip mağazadanda görüp inceleyip alabilirsin
Tamamdır bir iki yükseltme daha yaptım şuan ki haliyle iyi nolacaksa olsun artık :D gözümü kararttım. Tekrardan teşekkür ederim

Reaksiyon puanı
8,023
Neden 10. 11. Nesil İntel varken 1. nesil Ryzen alıyorsunuz diyecektim arkadaşlar çok güzel sistemler önermiş. RTX ve 10/11. Nesil Intelli sistemler oyunlarda yağ gibi akıyor.

OzkanK.

Rektör
Reaksiyon puanı
13,059
Neden 10. 11. Nesil İntel varken 1. nesil Ryzen alıyorsunuz diyecektim arkadaşlar çok güzel sistemler önermiş. RTX ve 10/11. Nesil Intelli sistemler oyunlarda yağ gibi akıyor.

Açıkçası PC bir defa alınıyor sonra 4-5 sene dokunulmuyor. Ben de kendime alacak olsam Vatan'daki sistemi alırdım.

11. Nesil İntel ve RTX 2060 yanında 500 GB SSD ile. Öbür Türlü AMD pek avantajlı değil gibi.

ozciceky

Profesör
Reaksiyon puanı
2,747
Sinerji benim alışveriş yaptığım bir sitedir. Bilgisayarımı da oradan toplattım. Bir sıkıntı yaşamadım.