Msi B450 G.Plus için Pubg'e 200Tl kadar Kulaklık?

SkyGTR

Öğrenci
Reaksiyon puanı
5
Arkadaşlar Msi B450 Gaming Plus anakartım var. Ses kartı 7+1 özelliğinde Nahimic programını kullanarak bu özelliği sağlıyor.

Ben Usb bağlantılı ses kartı olan sanal 7+1 kulaklık mı almam daha iyi olur yoksa normal jack girişli bir kulaklık alıp anakartın özelliğini mi kullanmam daha iyi olur?

Buna göre bir kulaklık tavsiye edebilir misiniz?

Logithx

Profesör
Reaksiyon puanı
2,104
Anakartı bir kenara koy zaten 7.1 özelliği olan kulaklıkların kendi ses kartı var ayrıca 200 tl fiyata 7.1 diye alacağın kulaklıktan birşey bekleme 400 - 500 tl satılan kulaklıklar bile sanal olduğu için bu bütçeye normal bir kulaklık alsan daha iyi okur..

SkyGTR

Öğrenci
Reaksiyon puanı
5
Anakartı bir kenara koy zaten 7.1 özelliği olan kulaklıkların kendi ses kartı var ayrıca 200 tl fiyata 7.1 diye alacağın kulaklıktan birşey bekleme 400 - 500 tl satılan kulaklıklar bile sanal olduğu için bu bütçeye normal bir kulaklık alsan daha iyi okur..

Fazla birşey beklemiyorum. 200Tl'ye ne kadar iyi birşey alabilirsem yeterlidir.
Benim sormak istediğim o zaten ses kartları var. Usb bağlantısıyla ses kartı olan 7+1 sanal ses veren bir kulaklık mı? Yoksa normal bir kulaklık alıp anakartın kendi özelliği ile kullanmak mı?

Logithx

Profesör
Reaksiyon puanı
2,104
Belirttiğin bütçeye 7.1 olaeak geçen kulaklıklar var tercih edilmeyen markalar onlarda normal kulaklıktan farksız sadece kağıt üzerinde 7.1 yazıyor normal bir kulaklık almalısın yada bütçeni arttırıp bir kere kulaklık alırım uzun yıllar kullanırım diyorsan steelseries arctis 3 alabilirsin..

SkyGTR

Öğrenci
Reaksiyon puanı
5
Belirttiğin bütçeye 7.1 olaeak geçen kulaklıklar var tercih edilmeyen markalar onlarda normal kulaklıktan farksız sadece kağıt üzerinde 7.1 yazıyor normal bir kulaklık almalısın yada bütçeni arttırıp bir kere kulaklık alırım uzun yıllar kullanırım diyorsan steelseries arctis 3 alabilirsin..

Eski bilgisayarın parçalarını sattım ve bütçe 550TL olmuştur.

Logithx

Profesör
Reaksiyon puanı
2,104
Steelseries arctis 3 alabilirsin kaliteli bir kulaklıktır..

SkyGTR

Öğrenci
Reaksiyon puanı
5
Arkadaşlar bütçem 600 TL civarıdır. Sanal 7+1 oldukları için 600 Tl civarına çıkmaya gerek var mı? yoksa 350-400Tl'lik bir kulaklık yeterli midir?

Seçenekler arasında şunlardan hangisi?

1-) Kingston HyperX Cloud II 7.1
2-) SteelSeries Arctis 5 USB RGB Oyuncu Kulaklığı 7.1
3-) Cooler Master MasterPulse MH750
4-) Logitech G233 Kablolu Gaming Kulaklık
5-) ASUS Orion PRO Siyah Gaming Kulaklık
6-) Steelseries Arctis 3 7.1 Surround
7-) Corsair HS60 7.1 Surround
8- ) Corsair Void PRO 7.1 Surround

Reaksiyon puanı
4
Dostum Türkiyede satışı yok, ben Aliexpress üzerinden aldım. Yaklaşık 200-300 tl arası fiyatları değişiyor. Sades marka kulaklık. Arkadaşımda tam hatırlamıyorum ama fiyatı bin lira üzeri bir oyun kulaklığı vardı ama benim kulaklığımı daha çok beğeniyordu. Ben hayatımda böyle bir kulaklık kullanmadım. Eğer imkanın varsa çevrende Sades kullanan birini bul, dene ya da en azından doğru düzgün yazılmış kullanıcı yorumlarına bak. Beğeneceğine eminim.

Kulaklığım: Sades A7 7.1 Surround Sound Bass Gaming Light Headset with Microphone Vibration Sale sold out - Banggood Mobile

Daha uygun fiyata satan satıcılar da var. Kesinlikle tavsiye ederim

Son düzenleme:

Logithx

Profesör
Reaksiyon puanı
2,104
Dostum Türkiyede satışı yok, ben Aliexpress üzerinden aldım. Yaklaşık 200-300 tl arası fiyatları değişiyor. Sades marka kulaklık. Arkadaşımda tam hatırlamıyorum ama fiyatı bin lira üzeri bir oyun kulaklığı vardı ama benim kulaklığımı daha çok beğeniyordu. Ben hayatımda böyle bir kulaklık kullanmadım. Eğer imkanın varsa çevrende Sades kullanan birini bul, dene ya da en azından doğru düzgün yazılmış kullanıcı yorumlarına bak. Beğeneceğine eminim.

Kulaklığım: Sades A7 7.1 Surround Sound Bass Gaming Light Headset with Microphone Vibration Sale sold out - Banggood Mobile

Daha uygun fiyata satan satıcılar da var. Kesinlikle tavsiye ederim
Biraz gerçekçi olalım tamam kulaklık iyidir steelseries'in arctis serisiyle karşılaştıramazsın..

SkyGTR

Öğrenci
Reaksiyon puanı
5
Razer Kraken Chroma 7.1 V2 Oval Kulaklık
SteelSeries Arctis 5 2019 Edition
Kingston HyperX Cloud II 7.1
Cooler Master MasterPulse MH750
Logitech G433 7.1

Şu an bunlar arasında kararsızım

Mert Alper

Profesör
Reaksiyon puanı
1,311
Keşke konu açmasaydınız bari hocam o zaman :)

Logithx

Profesör
Reaksiyon puanı
2,104
Ses kalitesi olarak listede arctis 5 en iyisi ikincide hyperx cloud 2 biraz daha bütçeyi zorlayıp arctis 5 alsaydınız..

SkyGTR

Öğrenci
Reaksiyon puanı
5
Hocam Arctis 5 belirttiğiniz fiyatlara var ama almak istediğim Arctis 5 (2019 Edition) o fiyatlarda yok. Bugüne özel gittigidiyor.com'da bi satıcıda 616TL'ye inmiş ama onu görmedim artık. Neyse sağlık olsun. :) Razer geldikten sonra deneyimlerimi paylaşırım.

Logithx

Profesör
Reaksiyon puanı
2,104
Bu cihazların kalitesi belli razer'da iyi ama arctis 5 ve hypex cloud 2 daha iyi ondan sürücüleri büyük olmasına rağmen arctis 5 ve hyperx cloud 2'nin kalitesine ulaşamıyor..

Reaksiyon puanı
4
Markalara takılmayın bu kadar. Markaya yaptığınız her ödeme aynı zamanda o firmanın reklama ve pazarlamaya ayırdığı bütçeyi de karşılamak demek. Üstüne marka olmanın verdiği rekabet gücü, kar marjını yükseltir bu nedenle de ederi daha düşük olan ürüne sırf prestiji olduğu için fazla para verirsin. Eğer popüler tüketim kültürünün bir parçası olmaktan mutluysan al tabii onlardan birini, ben sadece fiyat performans önerisinde bulundum.