Msconfig/startup

Bu konuyu okuyanlar

Reyes

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Arkadaslar start/run/msconfig/startup`a gelip,acilista calisan tum programlari kapatsam acaba PC`de bi sorun olur mu? Biliyorum acilis hizi articak fakat kotu yonden bi sorun olur,sonucta sistem dosyalari da aralarinda :) neyse uzun oldu sanirim,bilen arkadaslar yardimci olursa sevinirim...

Zibi$

Müdavim
Reaksiyon puanı
2
Hepsini kapatırsan driver lar işlemez!

Zibi$

Müdavim
Reaksiyon puanı
2
regedit dedi ki:
hepsini kapatman doğru olmaz !!!
alttaki]http://www.shiftdelete.net/forum/empty-t9301.0.html[/url]
Bak adam işi biliyo işte gitmiyo ;)

NecronomicoN

Müdavim
Reaksiyon puanı
12
hepsini kapatırsan bi sorun olmaz. yani bilgisayarı açarsın kullanırsın ama dedikleri gibi driver lar işlemeyebilir. ama işleme olasılığı da var, bi dene bakalım. ben daha önce yapıyodum bi sorun çıkmıyodu çünkü

Reyes

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
tesekurler ^^

Turab Garip

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
175
Hepsini de kapatsan hiç bir sorun olmaz.
Driverlar da yüklenir, onlar da sıkıntı yaratmaz.
Diğer arkadaşlar dirverlar yüklenmez demişler ama başka şeylerle karıştırmışlar. Msconfig'deki startup sekmesine sadece üçüncü parti programlar yerleşir, driverlar asla orada olmazlar. Dolayısıyla Microsoft'a da ait olsa oraya yerleşen programı başlangıçtan kaldırmanın hiç bir sakıncası yoktur.

Şunu da unutmamak gerekir; bazı donanımlar işlevsellik kazanmak için illa ki falan programı çalışman gerekir şartını koşarlar. Örneğin web kameranızın üzerinde fotoğraf çekmeye yarayan bir tuş var diyelim. Bu tuşun çalışabilmesi için siz kamerayı tanıtırken mutlaka bir program startup'a yerleşmiştir. Dolayısıyla onu kaldırdığınız zaman kameranızın çalışmayacağını düşünmeyin, çalışır hiç sorun çıkarmaz; ama fotoğraf çeken o tuş, işlevselliğini kaybeder. Ya da multimedia klavyeleriniz, o programlar olmadan multimedia tuşları (örneğin geri-ileri, mail, belgelerim gibi tuşlar) çalıştıramaz.

Arbalot

Asistan
Emektar
Reaksiyon puanı
10
yani söyle de düşünülebilir.

bazı kişiler vardır msn leri bilgisayarı açtığında otomatik olarak açılır ve oturumda açılır.
siz ordaki öğleri kaldırdığınızda msn otomatik olarak açılmayacağı için oturumuda açılmayacaktır ve benim msnim çalışmıyor diye şikayet edecektir.

(Bir teknis servis amalesi gözü ile :))