MP3 sitesi kurmak hakkında birkaç sorum olacak

Bu konuyu okuyanlar

sefakopan

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Öncelikle s.a arkadaşlar.

MP3 sitesi kurmak istiyorum albümleri rar halinde upload edip konu konu paylaşıcam. Ama kafama takılan birkaç şey var

1. Mp3 sitesi kurmak yasal mı dediğim şekilde
2. Para cezası gelme ihtimali var mı hatta arkadaşımın dediğine göre ip tesipiti ile gözaltı+hapis

cevaplandırırsanız sevinirim.

craftingMaterial

Müdavim
Reaksiyon puanı
188
Yurt dışı firmaları araştırman lazım o konuda bir şey diyemem. Vbulletin türk bazlı derken?

freewill

Müdavim
Reaksiyon puanı
61
sana tavsiyem bulaşma arkadaşım senelerdir mahkeme köşelerinde sürünüyor :)

sefakopan

Asistan
Reaksiyon puanı
0
sana tavsiyem bulaşma arkadaşım senelerdir mahkeme köşelerinde sürünüyor :)

cezası çok büyük diyorlar ama türkiyede adam akıllı yok mp3 sitesi kurduğumu düşünsene popüler olma ihtimali çok yüksek

craftingMaterial

Müdavim
Reaksiyon puanı
188
cezası çok büyük diyorlar ama türkiyede adam akıllı yok mp3 sitesi kurduğumu düşünsene popüler olma ihtimali çok yüksek

O ihtimal çok zor :) Zaten sağdan soldan MP3 bulunabiliyor :) Örneğin Songr isimli yazılımda çatır çatır indiriyorum :) Ya da grooveshark üzerinden MP3 de indirebiliyorum. Tutmasını geçtim işin bir de telif hakları olayı var. Türkiye'de kılıfına uydurup bir şekilde sana cezayı kakalayabilirler. O yüzden hiç girişme bence. Ha ben illa ki yapıcam dersen domain'i tk alıp hosting'i hollanda'da tutarsan bir ihtimal yayına uzun süre devam edersin ama bence gerek yok...

sefakopan

Asistan
Reaksiyon puanı
0
bir ara yazılımlar vardı limewire bearshare ares hepsi kapandı artık müzik indirebilen az kişi var. Genç bilgisayarcılara laf yok onlar indirebiliyor. Yinede teşekkürler. Bir düşüneyim.

craftingMaterial

Müdavim
Reaksiyon puanı
188
Bu arada Torrent sitelerinde zaten yığınla MP3 var. İstediğini bulabiliyorsun. Kapalı üyelik olduğu için başlarına da bir şey gelmiyor doğal olarak :) Site içeriğini de sadece üyeler görebiliyor :)

221BSHERLOCK

Müdavim
Reaksiyon puanı
23
P2P ağları vasıtasıyla sorun yok bence. Gerek yok görünüyor böyle bir siteye.

sefakopan

Asistan
Reaksiyon puanı
0
torrent sitelerinde türk şarkıları var mı var olsa bile çok azında var diye biliyorum :)

tamam vazgeçtim teşekkürler. Bari birkaç fikir verebilirimisiniz farklı bir site kurmak istiyorum kolay kolay bulunmayacak :D

sefakopan

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Başka bir fikri olan yok mu sabahtan beri ne kursak diye düşünüyoruz iki arkadaş

WebNick

Müdavim
Reaksiyon puanı
12
1) Yasak. Bulaşma hatta kıyısından bile geçme.

2) Sadece para cezası değil ağır hapis cezasınada çarptırılabilirsin. Bence sen böyle bir konu ne açmış ol nede böyle bir siteyi kurmayı aklından bile geçirme.

burns206

Müdavim
Reaksiyon puanı
1
torrent sitelerinde türk şarkıları var mı var olsa bile çok azında var diye biliyorum :)

tamam vazgeçtim teşekkürler. Bari birkaç fikir verebilirimisiniz farklı bir site kurmak istiyorum kolay kolay bulunmayacak :D
yav birader yoksa gonder iste hayrina ona bisey demezler kolay kolay :p
yok para kazanmak istiyom enayimiyim hayrina vericem diyosan dedgin dogru biyere kadar. :D
gavurlar dini ayin olarak upload ediyomus diye soylentiler var hatta.

sefakopan

Asistan
Reaksiyon puanı
0
1) Yasak. Bulaşma hatta kıyısından bile geçme.

2) Sadece para cezası değil ağır hapis cezasınada çarptırılabilirsin. Bence sen böyle bir konu ne açmış ol nede böyle bir siteyi kurmayı aklından bile geçirme.

tamam vazgeçtim zaten başka ne kurabilirim :D fikir verin bana

craftingMaterial

Müdavim
Reaksiyon puanı
188
Bir web servisi yapıp servis satabilirsiniz. Tabi bunun için iyi yazılım bilgisine ve pazardaki eksikleri tespit edebilme becerisine de sahip olmanız lazım :) Ya da sosyal ağlar ile beraber çalışan bir site (içeriği sizin bulmanız lazım tabi :)) yapabilirsiniz.

sefakopan

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Bir web servisi yapıp servis satabilirsiniz. Tabi bunun için iyi yazılım bilgisine ve pazardaki eksikleri tespit edebilme becerisine de sahip olmanız lazım :) Ya da sosyal ağlar ile beraber çalışan bir site (içeriği sizin bulmanız lazım tabi :)) yapabilirsiniz.

PHP biliyorum photoshop firework flash sadece fikir eksik :D

WebNick

Müdavim
Reaksiyon puanı
12
tamam vazgeçtim zaten başka ne kurabilirim :D fikir verin bana

Senin mesajdan anladığım kadarıyla Uploaddan para kazanmayı düşünüyorsun. Eğer amacın buysa bu işten para kazananların çoğu illegal içerik paylaşımından kazanıyor. Tabi böyle bir yolu sana asla tavsiye etmem. Millet yapıyor bende yapsam ne olur deme. Loto sana vurur sonra çok üzülürsün :)

Adam gibi uzmanlık alanın yada yapmaktan zevk aldığın bir konu üzerine legal bir site aç. Önemli olan kaliteli içerik. Bunu yaparsanız zamanla siteniz tanınır sizde reklam gelirleri ile ananızın ak sütü gibi helal para kazanırsınız. Başınızda hiçbir zaman ağrımaz.

craftingMaterial

Müdavim
Reaksiyon puanı
188
PHP biliyorum photoshop firework flash sadece fikir eksik :D

Mesela geçenlerde AirTime diye bir site duyuruldu facebook üzerinden çalışıyor :) Buna benzer yapılmamış bir şeyi yapabilirsiniz. Kaldı ki fikri bulsam önce ben yaparım :D

Bu arada PHP bilginiz ne seviyede? OOP yapılarını kullanarak bir yazılım geliştirebilir misiniz? Ya da MVC yapıları ile aranız nasıl?

Flash bilginiz derken, AS3 bilginiz ne seviyede?

sefakopan

Asistan
Reaksiyon puanı
0
oop mvc as3 derken :D okulda proje ödevi hepsiburada sitesinin benzerini yapmıştım satış sitesi satın alma kısmı eksikti geri kalan herşey tamdı :D

webrettin

Müdavim
Reaksiyon puanı
49
Site tasarımı sitesi açıp şirketlere firmalara tasarım yapabilirsiniz.Sadece teknik bilgi yeterli değil tabi pazarlama stratejileri gerekli.

sefakopan

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Amacım para kazanmak değil kendim site kurup sitemi popüler etmek

craftingMaterial

Müdavim
Reaksiyon puanı
188
oop mvc as3 derken :D okulda proje ödevi hepsiburada sitesinin benzerini yapmıştım satış sitesi satın alma kısmı eksikti geri kalan herşey tamdı :D

O zaman kolay gelsin :D Bir yerden sonra tıkanır o projeler :D Bence sen kendini geliştirmeye bak :) OOP (Object Oriented Programming - Nesneye Yönelik Programlama) konusunu yalayıp yutmuş hatta geri çıkarıp kodluyor olman lazım :) MVC (Model-View-Controller) yapılarını iyi kötü biliyor olman sana ekstra hız kazandıracaktır ki bunu bilmen için yine OOP konusunda bayağı ilerlemiş olman gerekir.

AS3 (ActionScript3) konusu ise flash'ın olmazsa olmazıdır. Flash demek sadece animasyon demek değil sonuçta :) Sağlam bir yazılım da hazırlayabilmek gerekir Flash ile.

Ama her şeyin başı OOP. Prosedürsel programlama ile uzun süre alacak işleri OOP'nin nimetlerini kullanarak kısaltabilir ve tekrar kullanılabilirliğini ve kodun yönetimini hızlandırabilirsiniz. Bir yazılımcı için olmazsa olmazdır...

Özetle : Eğitim şart :D

sefakopan

Asistan
Reaksiyon puanı
0
O zaman kolay gelsin :D Bir yerden sonra tıkanır o projeler :D Bence sen kendini geliştirmeye bak :) OOP (Object Oriented Programming - Nesneye Yönelik Programlama) konusunu yalayıp yutmuş hatta geri çıkarıp kodluyor olman lazım :) MVC (Model-View-Controller) yapılarını iyi kötü biliyor olman sana ekstra hız kazandıracaktır ki bunu bilmen için yine OOP konusunda bayağı ilerlemiş olman gerekir.

AS3 (ActionScript3) konusu ise flash'ın olmazsa olmazıdır. Flash demek sadece animasyon demek değil sonuçta :) Sağlam bir yazılım da hazırlayabilmek gerekir Flash ile.

Ama her şeyin başı OOP. Prosedürsel programlama ile uzun süre alacak işleri OOP'nin nimetlerini kullanarak kısaltabilir ve tekrar kullanılabilirliğini ve kodun yönetimini hızlandırabilirsiniz. Bir yazılımcı için olmazsa olmazdır...

Özetle : Eğitim şart :D

Bilgi için teşekkürler :)

Hwoarang

Doçent
Reaksiyon puanı
0
Müyapla anlaşıp telif haklarını ödemediğin sürece mp3 sitesi kurmak yasal değil.
Artık mp3 indirmenin modasıda geçti, ttnet müzik,fizy,youtube,turkcell müzik vb siteler üzerinden aradığın şarkıyı anında bulup dinleyebiliyorsun.

Ayrıca 5 tl gibi ücrete 200 şarkıyı yasal olarak istersende indirebiliyorsun.
Bence boşa çaba olur, başını derde soktuğunda cabası olur, değmez vazgeç bu sevdadan.

sefakopan

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Müyapla anlaşıp telif haklarını ödemediğin sürece mp3 sitesi kurmak yasal değil.
Artık mp3 indirmenin modasıda geçti, ttnet müzik,fizy,youtube,turkcell müzik vb siteler üzerinden aradığın şarkıyı anında bulup dinleyebiliyorsun.

Ayrıca 5 tl gibi ücrete 200 şarkıyı yasal olarak istersende indirebiliyorsun.
Bence boşa çaba olur, başını derde soktuğunda cabası olur, değmez vazgeç bu sevdadan.

vazgeçtim zaten kardeş