MP3 sitesi kurmak hakkında birkaç sorum olacak

sefakopan

Asistan
Öncelikle s.a arkadaşlar.

MP3 sitesi kurmak istiyorum albümleri rar halinde upload edip konu konu paylaşıcam. Ama kafama takılan birkaç şey var

1. Mp3 sitesi kurmak yasal mı dediğim şekilde
2. Para cezası gelme ihtimali var mı hatta arkadaşımın dediğine göre ip tesipiti ile gözaltı+hapis

cevaplandırırsanız sevinirim.

cezası çok büyük diyorlar ama türkiyede adam akıllı yok mp3 sitesi kurduğumu düşünsene popüler olma ihtimali çok yüksek

O ihtimal çok zor :) Zaten sağdan soldan MP3 bulunabiliyor :) Örneğin Songr isimli yazılımda çatır çatır indiriyorum :) Ya da grooveshark üzerinden MP3 de indirebiliyorum. Tutmasını geçtim işin bir de telif hakları olayı var. Türkiye'de kılıfına uydurup bir şekilde sana cezayı kakalayabilirler. O yüzden hiç girişme bence. Ha ben illa ki yapıcam dersen domain'i tk alıp hosting'i hollanda'da tutarsan bir ihtimal yayına uzun süre devam edersin ama bence gerek yok...

sefakopan

Asistan
bir ara yazılımlar vardı limewire bearshare ares hepsi kapandı artık müzik indirebilen az kişi var. Genç bilgisayarcılara laf yok onlar indirebiliyor. Yinede teşekkürler. Bir düşüneyim.

Bu arada Torrent sitelerinde zaten yığınla MP3 var. İstediğini bulabiliyorsun. Kapalı üyelik olduğu için başlarına da bir şey gelmiyor doğal olarak :) Site içeriğini de sadece üyeler görebiliyor :)

sefakopan

Asistan
torrent sitelerinde türk şarkıları var mı var olsa bile çok azında var diye biliyorum :)

tamam vazgeçtim teşekkürler. Bari birkaç fikir verebilirimisiniz farklı bir site kurmak istiyorum kolay kolay bulunmayacak :D

WebNick

Profesör
1) Yasak. Bulaşma hatta kıyısından bile geçme.

2) Sadece para cezası değil ağır hapis cezasınada çarptırılabilirsin. Bence sen böyle bir konu ne açmış ol nede böyle bir siteyi kurmayı aklından bile geçirme.

burns206

Profesör
torrent sitelerinde türk şarkıları var mı var olsa bile çok azında var diye biliyorum :)

tamam vazgeçtim teşekkürler. Bari birkaç fikir verebilirimisiniz farklı bir site kurmak istiyorum kolay kolay bulunmayacak :D
yav birader yoksa gonder iste hayrina ona bisey demezler kolay kolay :p
yok para kazanmak istiyom enayimiyim hayrina vericem diyosan dedgin dogru biyere kadar. :D
gavurlar dini ayin olarak upload ediyomus diye soylentiler var hatta.

sefakopan

Asistan
1) Yasak. Bulaşma hatta kıyısından bile geçme.

2) Sadece para cezası değil ağır hapis cezasınada çarptırılabilirsin. Bence sen böyle bir konu ne açmış ol nede böyle bir siteyi kurmayı aklından bile geçirme.

tamam vazgeçtim zaten başka ne kurabilirim :D fikir verin bana

Bir web servisi yapıp servis satabilirsiniz. Tabi bunun için iyi yazılım bilgisine ve pazardaki eksikleri tespit edebilme becerisine de sahip olmanız lazım :) Ya da sosyal ağlar ile beraber çalışan bir site (içeriği sizin bulmanız lazım tabi :)) yapabilirsiniz.