Mozillanın Harika Eklentisi : DownloadHelper

Rıdv@n

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0

Hepimiz video izleme sitelerinden mutalaka video izlemişizdir. Bunlar nedir: youtube, google video, daily motion vb. hatta bazı videoları sürekli olarak izlemişliğimiz vardır. Bunun için ne yaparız sürekli girer siteye arama çubuğuna videonun ismini yazarız veya videonun sayfasını yer imlerine ekleriz. İşte şimdi size tanıtacağım bu harika eklenti sayesinde bunların hiçbirine ihtiyacınız kalmayacak. İzlediğiniz indirebilecek, hatta başa formatlara dönüştürebileceksiniz. Eklentinin kullanımı çok basit, bir videoyu izlerken simgesinin üzerine geliyorsunuz ve tıklayıp indirme işlemine başlıyorsunuz… Şimdi kurulumu ve kullanımı anlatacağım. Şimdi bu linke tıklıyorsunuz ve açılan sayfada add to firefox seçeneğini seçiyorsunuz. http://www.downloadhelper.net/install.php Açılan sayfada Kurulum(5) diye bir şey çıkacak 5 saniye sonra Şimdi Kur çıkacak. Şimdi kura tıklıyorsunuz.

Daha sonra yükleme ekranı çıkıyor ve eklentiyi bilgisayarınıza otomatik bir şekilde kuruyor.

Kurulum bittikten sonra resimde gördüğünüz gibi firefox uygulamasını yeniden başlat seçeneği çıkıyor. Onu seçiyorsunuz ve firefox yeniden başlıyor artık eklentimiz kullanıma hazır…

Şimdi bir video izleme sitesine giriyorsunuz genellikle çoğu uyumlu hatta facebook videoları bile.

Videomuz açıldıktan sonra resimde görüldüğü gibi adres çubuğunun yanındaki atom parçacıkları harekete geçiyor ve hemen yanındaki küçük okun üzerine tıklıyoruz.

Tıkladıktan sonra “12456789.flv” şeklinde bir yazı çıkar. Ona tıklıyoruz ve kaydedeceğimiz yeri seçiyoruz. Daha sonrada kaydoluyor ve videomuz artık izlenmeye hazır. Not: Dosyaları flv türünde indiriyor. Açmak için bir flv okuyucuya ihtiyacınız var bunuda google'de aratarak bulabilirsiniz veya butonun yanındaki küçük okun üzerine mouse'nizi getirerek dönüştür seçeneğine gelebilir ve videonuzu istediğiniz türe dönüştürebilirsiniz... Saygılarımla umarım açık bir anlatım olmuştur. Her türlü sorunuzu çekinmeden sorabilirsiniz...

Tamamen bana ait bir yazıdır. Diğer sitelerdede bulabilirsiniz, çoğu üye olduğum foruma götürürüm yazılarımı.
Saygılarımla Rıdvan Karadağ

Deniz Han

Asistan
Reaksiyon puanı
1
Eline sağlık.. Güzel program, çok işime yarıyor. :D

Serkannd

Profesör
Reaksiyon puanı
10
güzel açıklamışsın teşekkürler

Rıdv@n

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
yorumlar için teşekkürler...

DogukanDogu

Profesör
Reaksiyon puanı
8
bunu biliyorum ve kullanıyorum, mükemmel bir eklenti, sırf bunun için Firefox kullanılır. :)

Hedgehog!

Doçent
Reaksiyon puanı
3
Evet güzel bir eklenti fakat her siteden video indirilemiyor...

Örnek; formula1.com

Rıdv@n

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Evet güzel bir eklenti fakat her siteden video indirilemiyor...

Örnek; formula1.com

üstüne tıklayınca hangi sitelerden indirilebileceğini gösteriyor. :) Bu arada indirilmeyen sitelerde en iyisi, videonun adın youtube vs. de aratmanız. Eğer çıkarsa indirin. :D

Serkannd

Profesör
Reaksiyon puanı
10
bu eklenti ile rapidshare'dan beklemeden dosya indirebilirmişiz.. Kuşlar söyledi

penguin

Profesör
Reaksiyon puanı
201
İşte Mozilla/Firefox'u vazgeçilmez yapacak bir eklenti daha... :)

Fantoma

Profesör
Reaksiyon puanı
27
Firefox için Orbit downloaderi öneririm.
Film açıldığında altta Durum Çubuğunda minik bir film şeridi çıkıyor. Tıklıyorsunuz, hemen indirme başlıyor. Video indiremediğim pek site yok.

Deffall

Doçent
Reaksiyon puanı
42
Anlatım gercekten iyi olmuş. Başarılı eline sağlı.

Ama ben bunun yerine idman kullanıyorum ve firefox eklentısı var.. Ne bulsa indirme penceresi çıkıyor. Hemde çok hızlı ;)

hepsibitti

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
aynı görevi flashgot eklentiside görüyor. haber sitelerindeki videoları bile indirebiliyorsunuz. o site bu site ayırımı yapmıyor.

Vendetta_

Profesör
Reaksiyon puanı
75
flash got(eklenti) ve format factory(program) 2lisini kullanıyorum gayet memnunum flv uzantısıyla ugrasmıyorum zaten flash got vıdeoları mp4 ya da flv ıle ındırıyo ff de de ıstedıgım formata cevırıyorum gayet basıt deneyın derım ;)

Rıdv@n

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
yorumlar için teşekkürler. flashgot denemiştim (flashget)'te olabilir. Programda virüs çıkmıştı :(. Orbit'ide kullanmıştım onuda tavsiye ederim. Ama şuan en çok hoşuma giden eklenti bu :D

Aquamenti

Asistan
Reaksiyon puanı
2
Firefox eklentilerinde vazgeçilmezlerimdendir.Fakat FlashGot ve IDM'de aynı işlevi görüyor.

ATmaCA53

Profesör
Reaksiyon puanı
35
iyi güzel arkadaşım da video indiriyorum winampta yürütüyorum görüntü yok ses var ne yapmam lazım burda bana yardımcı olursanız sevinirim mp4 diyor, mp4 programı ben şimdi nerden bulayım bana yardımcı olursanız sevinirim.

snow fox

Profesör
Reaksiyon puanı
13
eklenti yüklü ancak pek fazla kullanmıyorum.idman'ın ff eklentisi daha güzel bence

googlog

Profesör
Reaksiyon puanı
46
iyi güzel arkadaşım da video indiriyorum winampta yürütüyorum görüntü yok ses var ne yapmam lazım burda bana yardımcı olursanız sevinirim mp4 diyor, mp4 programı ben şimdi nerden bulayım bana yardımcı olursanız sevinirim.

Sana codec lazım Atmaca kardeş.Alttaki konudan ulaşabilirsin.Bu programı kurduktan sonra inşallah tüm formatlar çalışır bilgisayarında.

http://forum.shiftdelete.net/yazilim-haberleri/112581-k-lite-mega-codec-pack-5-4-4-a.html

BuzzKnight

Doçent
Reaksiyon puanı
3
Güzel eklenti ama onun yerine İnternet Download Manager tavsiye edebilirim.Video ve dosya indiremiyeciği bir site yok gibi.

Neanderthal

Profesör
Reaksiyon puanı
18
Bu eklenti güzel fakat.İnternet Download Manager var o bütün dertlere çare.. Dosya indirme , video indirme vs vs.... her işe yarıyor

NikeSteeL

Dekan
Reaksiyon puanı
131
Bende Bu Eklenti Kurulu Değil IDM Fazlasıyla işimi Görüyor

talsuv61

Asistan
Reaksiyon puanı
6
Zaten izlediğimiz vidyolar bilgisayara kayıt oluyor. Geçici int. dosyalarından bulmak daha pratik bence.

Av@LioN

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Emeğine Sağlık Arkadaşım , ama ben IDM kullanıyorum site ayrımı kesinlikle yapmıyor ne bulursa indiriyor, artı vidyoyu parçalara bölerek çektiğinden normalden daha hızlı iniyor.Örnek olarak netten hazır bi resim koydum

adszzqp.jpg

Önemli Not ; Vidyoları indirmek için izlemeniz gerekmiyor, vidyolardaki oynatma tuşuna basın resimdeki videoyu indir işareti hemen çıkıyor , tıklayın ve sayfayaı kapayın bitti :D