Mozilla Kullanıyoruz Niye mi?

Reaksiyon puanı
188
Firefox her versiyon attığında eklentiler göçüyo :D Bıkmadınız mı bundan :D

Chrome versiyon atsa bile tüm eklentiler sorunsuz çalışmaya devam ediyor :) Sırf bunun için bile chrome kullanılır :)

desperado64

Rektör
Reaksiyon puanı
104

Chrome versiyon atsa bile tüm eklentiler sorunsuz çalışmaya devam ediyor :) Sırf bunun için bile chrome kullanılır :)

Kromun bir önceki sürümü arasında bir fark söylesene bana hatta iki :mrgreen:

Finix

Daha mükemmel bir Troy
Reaksiyon puanı
2,285

Sorun aslında çok basit bir şey. Firefox'da eklentiler sürüm uyumluluğundan geçer. Bunun için eklenti dosyası içerisinde olan dosya okunur. İçeriğindeki dosyanın sürüm uyumluluğu ise sadece bir not defteri ile düzeltmeye bakar. :)

Y!LM@Z

Profesör
Reaksiyon puanı
45

Firefox'da güncellemeden sonra eklenti uyumsuzluğunun sebebi tarayıcıda gerçek manada değişim ve gelişme olduğu için tabi bu sorunu da kısa sürede çözüyorlar. Chrome'da ise sürüm numarasından başka tarayıcıda gelişme olmadığından eklentilerde herhangi bir uyum sorunu çıkmasına gerek yok:)

mendocino

Rektör
Reaksiyon puanı
81
SDN ahalisini toplada tema duasına çıkın :D

valla chrome'a tema isteyen siz ff kullanıcıları :) ben memnunum hatta bence chrome teması en kral ff temalarından bile daha şık zaten en cok indirilen ff temalarında en baslarda chrome teması trajikomik dedikleri bu olsa gerek.:D

Finix

Daha mükemmel bir Troy
Reaksiyon puanı
2,285
valla chrome'a tema isteyen siz ff kullanıcıları :) ben memnunum hatta bence chrome teması en kral ff temalarından bile daha şık zaten en cok indirilen ff temalarında en baslarda chrome teması trajikomik dedikleri bu olsa gerek.:D
Sadece tema mı? Daha bir sürü şey. :)

mendocino

Rektör
Reaksiyon puanı
81
neyi eksik? yazda hoca bende öğreneyim merak etim chromun neyi eksikmis bu kadar önemli?

Y!LM@Z

Profesör
Reaksiyon puanı
45
Mesela Firefox'da da sekme pinleme yok :) Benim çok kullandığım bir özellik bu :)

Kasteddiğin bu sanırım.
7965742107.jpg

turgutreisfb

Profesör
Reaksiyon puanı
37
2-3 chrome kullanıyım dedim ne yapsa ff den vaz geçemedim ff de kullandığım eklentileri bulup yükledim genede o tadı alamdım
niye kullanıyoruza gelince pc açılınca mouse ilk olarak ff doğru gidiyor elim alışmış yahu :D

cranky

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Mozilla Firefox'u kullanma nedenim;

Adblock Plus,Auto Copy,AutoPager,Easy DragToGo+,FireGestures,NoScript,Omnibar,Roboform,Roomy Bookmarks Toolbar,Stylish,Tab Mix Plus,Text Link,URL Focus

ŞİMDİLİK bu eklentiler yarın değişebilir.Kısacası aklınızdan geçen her türlü kolaylığa göre bir eklenti var.Sonsuz kişiselleştirebileceğiniz bir tarayıcı.Firefox'un en önemli özelliği diğer tarayıcıların özellik dediği Firefox için bir eklenti.

mendocino

Rektör
Reaksiyon puanı
81
alışamama olayına katılıyorum ilk ff'ı bırakıp chrome denediğimde çok boş, eksik bi tarayıcı gibi geliyodu farklı aralıklarla en az 10 defa kurup alışamayıp tekrar ff'e döndüğümü hatırlıyorum sonra ff'un donmalarından klasiklesen sorunlarından bıkıp gerçekten deneyelim dedim 1 yıl oldu hemen hemen, ff'de gecen yıllarıma yazık baska bisey değil chromedaki rahatlık başka bişey anlatmakla olacak gibi değil. herkese kullandığı tarayıcıyla mutlu mesut günler dileyip konuyu daha fazla dağıtmayayım.

Y!LM@Z

Profesör
Reaksiyon puanı
45
Tarayıcı bölümü acayip yoğunlaştı nedense :D Firefoxun etkisi olsa gerek.

AliY

Asistan
Reaksiyon puanı
36
Eklentilerinin olması, kulanışlı olması, istediğiniz ayarları kolayca yapabilmemiz, her sürümde kendini belli edecek değişiklikler yapması ve daha da geliştirebilmek için durmadan çalışması (çalışanlarının olması) kullanma sebeblerinden sadece bir kaçı.

En sevdiğim tarafı ise Firefox'da sorun olduğunda mutlaka bir çözümü de olması.

crewd0x

Profesör
Reaksiyon puanı
27
Eklentileri İçin Kullanıyorum Firefoxu :)

solarcoaster

Asistan
Reaksiyon puanı
0
işin içinde google varsa büyük ihtimalle bilgilerinizi aşırıyordur veya sizi gözetliyordur. yaşasın linux+firefox

Finix

Daha mükemmel bir Troy
Reaksiyon puanı
2,285
işin içinde google varsa büyük ihtimalle bilgilerinizi aşırıyordur veya sizi gözetliyordur. yaşasın linux+firefox
Zaten Linuxla ya Rekonq gider yada Firefox. Diğer tarayıcılar Linux'ta çöp gibi duruyorlar.

kuunteer

Asistan
Reaksiyon puanı
9
eklenti, sayfa yapısı, özelleştirme kolaylığı, chrome a ayak uyduramıyışım

yarışçı

Profesör
Reaksiyon puanı
9
Google'ın verilerimizi arakladığı düşüncesi ilk kez Microsoft casusları tarafından çıkarıldı ve cahil kullanıcılar tarafından kısmen yayıldı.

Ne kadar saçma, kaldı ki Google'ın birçok projesi açık kaynak, kapalı kaynak projeleri ise çoğu saf olarak kendilerine ait olmayanlar yani başka şirketlerle ortaklaşa yaptıkları.

Google Chrome'un ise Google'a ait bütün kısımları açık kaynak Chromium olarak adlandırılıyor, daha sonra Adobe Flash vb kapalı kaynak projelerle birleşerek Chrome'u oluşturuyor.

Eğer ki hotmail hesabınız varsa mesela sildirmek istediniz, Microsoft size açık açık der hesabınız silinmiş olsa bile kayıtları Microsoft arşivlerinde olacaktır, zaten siz sil dedikten 3 ay sonra siler güvenlik bahanesiyle. Gmail'de böyle birşey kesinlikle yoktur, aynı gün siler ve iz bırakmaz.

Google'a güvenmeyeceğiz de Microsoft'a mı güveneceğiz, ya da Yahoo vb.
Facebook'un anlaşmasını bir kez bile okudunuz mu size neler dayatıyorlar?
Anca Google laf atarlar ama gerçekler ortada.

ck-xe

Dekan
Reaksiyon puanı
39
Firefox kullanıyorum çünkü,

Fazla ram harcaması hoşuma gidiyor.
İşlemciye yüklenmesi hoşuma gidiyor.
Geç açılması hoşuma gidiyor.
Testlerde bazı tarayıcıları geçememesi hoşuma gidiyor.
Bazı tarayıcılardan yavaş olması hoşuma gidiyor.
Opera özentisi olması hoşuma gidiyor.
Habire çökmesi hoşuma gidiyor.
Habire donması hoşuma gidiyor.
O kadar yılın ardından ancak 4. sürümü çıkarttığı için dalga geçebiliyorum.

WolfeXtreme

Asistan
Reaksiyon puanı
1
Firefox'un HTML5 hızlandırması daha iyi olduğu için, fazla disk alanı kaplamadığı için, direk C:\ sürücüsüne kurmadığı için Firefox tercihim. ufak yapılı tarayıcılar daha çok hoşuma gidiyo benim. ayrıntılarla pek işim yok. fanatiği de değilim. o ne öyle takım tutar gibi :D

chromecular, firefoxçular, operacılar, internet explorercılar, safariciler...