Mozilla Hızlı Davranıyor, Firefox 5 Geliyor

DarKeN

Profesör
Reaksiyon puanı
88
Ben söyleyeyim ne zaman piyasaya sürüleceğini bu senenin 2. yarısı diye bir tarih verirler muhtemelen ama aslında demek istedikleri 2012'nin 2. yarısıdır :) Umutlarınızı fazla yüksek tutmayın 4'e benzemesin ...

Reaksiyon puanı
188
Mozilla XUL'dan bir kurtulsa daha güzel olacak ama. Hayırlısı diyorum sadece...

Reaksiyon puanı
2,146
Pek değişiklik olmaz, 2 den 3 e geçişte 3den 4 e geçişte epey farklılık oldu ama bu kadar sık güncellenirse birşey beklememek lazım.

hltt

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
Firefox 3'ün onlarca güncel sürümü çıktı (3.12,3.13 vs) muhtemelen 4 sürümünü güncellemek yerine 5-6-7 diye gidecek

KAZUYA

Doçent
Reaksiyon puanı
20
isterse 10 ciksin ayni seyleri temada dugme degistirip suruyorlar millete

eskibirkullanici

Profesör
Reaksiyon puanı
8
Firefox müthiş bir tarayıcıydı ama 1-2 gb arası ram yediği için bırakmak zorunda kaldım inşallah 5. sürümde bu düzelir

Fantoma

Profesör
Reaksiyon puanı
27
Aşırı aceleci, ha bire sürüm çıkartmak önemli değil.
Daha pratik, daha cana yakın, az tüketir, çok üretir yapabilmek önemli.

pc_manyak

Doçent
Reaksiyon puanı
24
5. sürümde dahada hızlanırsa tadından yenmez :D

YellowRed

Rektör
Reaksiyon puanı
27
sürüm sayısını arttıracaklarına ram kullanımını düşürmeye çalışsınlar bence.

lBa1xkrV1fe7

Asistan
Reaksiyon puanı
8
firefoxun hızlı davranmasının özeti: 5.sürüm zar zor bu yılın sonunda, 6 ve 7. sürümler belki seneye vs. vs. hem bu kadar erteleniyor çıkışı firefoxların hemde ertelemeyi telafi edecek yenilikler yok.

raxetul

Profesör
Reaksiyon puanı
31
Firefox 5 i 1 sene sonra görürüz. O zamana da rakipler 5 sürüm tur bindirir. Ya bari 5 diye isim vermeseler de 4.5 falan deseler.

xmRipper

Doçent
Reaksiyon puanı
0
Firefox'un ram kullanımı yüksek değil arkadaşlar. Chrome'un her sekmesi ayrı bir process olduğu için görev yöneticisinde birden fazla chrome.exe oluyor, ve hepsini topladığınızda bir firefox.exe kadar ram yiyecektir.

Kurşun Kalem

Profesör
Reaksiyon puanı
58
Firefox'un ram kullanımı yüksek değil arkadaşlar. Chrome'un her sekmesi ayrı bir process olduğu için görev yöneticisinde birden fazla chrome.exe oluyor, ve hepsini topladığınızda bir firefox.exe kadar ram yiyecektir.

Firefox açıkken cpu %72, chrome açıkken cpu %32 :)

xmRipper

Doçent
Reaksiyon puanı
0
Ram'den bahsediyor arkadaşlar. CPU kullanımı için öyle bir durum söz konusu değil zaten, açık olan sayfalara ve sayfaların içeriğine göre değişir. CPU kullanımını daha çok sayfada bulunan Flash uygulamalar etkileyecektir.

Kurşun Kalem

Profesör
Reaksiyon puanı
58
Ram'den bahsediyor arkadaşlar. CPU kullanımı için öyle bir durum söz konusu değil zaten, açık olan sayfalara ve sayfaların içeriğine göre değişir. CPU kullanımını daha çok sayfada bulunan Flash uygulamalar etkileyecektir.
Ben ram mam anlamam akıdeş :D Açtığım sayfa aynı sayfa: SDN... Firefox açıkken dediğim gibi cpu uçuyor pc hareket etmekte zorlanıyor, chrome da gayet rahat. Tabi benim pc külüstür orası ayrı. Ama chrome ile firefox arasında bariz fark varken "firefox ram kullanımı yüksek değil" sözüne katılamam, katılmam, katılmıyciiim :D

desperado64

Rektör
Reaksiyon puanı
104
Ben ram mam anlamam akıdeş :D Açtığım sayfa aynı sayfa: SDN... Firefox açıkken dediğim gibi cpu uçuyor pc hareket etmekte zorlanıyor, chrome da gayet rahat. Tabi benim pc külüstür orası ayrı. Ama chrome ile firefox arasında bariz fark varken "firefox ram kullanımı yüksek değil" sözüne katılamam, katılmam, katılmıyciiim :D

ram kullanımı yüksek değil :) + yakında krom 1gb disk alanı kaplarsa şaşırmayın :p

190.jpg

203.jpg

mendocino

Rektör
Reaksiyon puanı
81
isterse 3 katını kullansın kulandıgının karsiligini chrome sonuna kadar veriyor firefox dünyayıda yese yinede takılıyor kasılıyor gecin artık bu kıyaslamalari herkeste hepsi kurulu göz var nizam var. kimse firefox chromedan daha hızlı, daha stabil, daha seri vs diyemez tek diyebildikleri daha cok eklenti var...

y_ates

Dekan
Reaksiyon puanı
65
Ben derim :D Bende Firefox; daha hızlı, daha kararlı, daha seri çalışıyor :)

ReDaRRoW

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Firefox 4 chrome'dan daha stabil.! kurduğumda beri 1 kere çökmedi hemde bir sürü eklentiyle birlikte kullandığım halde, ayrıca bu tür futbol takımı tutar gibi yapılan yorumlar biraz sığ kaçmıyor mu ?, hangi deneyime göre bunları yazılıyor ben günde binlerce siteye vs. girip çıkıyorum ie9 ve chrome birçok siteyle uyumsuzluk yaşayıp donarken firefox'ta hiç sorun yok.!, yok fazla ram harcıyormuş vs. iyi tarayıcı az ram harcayan değil size kullanım kolaylığı sunan-işinizi kolaylaştıran kısıtlamalarla sizi germeyen tarayıcıdır. kaldıki her kişinin kullanım alışkanlıkları farklıdır kim hangi tarayıcıyla rahat ediyorsa onu kullanır diğer tarayıcı ağzıyla kuş tutsa bile :tongue:

Sevgiler...

mendocino

Rektör
Reaksiyon puanı
81
Firefox 4 chrome'dan daha stabil.! kurduğumda beri 1 kere çökmedi hemde bir sürü eklentiyle birlikte kullandığım halde, ayrıca bu tür futbol takımı tutar gibi yapılan yorumlar biraz sığ kaçmıyor mu ?, hangi deneyime göre bunları yazılıyor ben günde binlerce siteye vs. girip çıkıyorum ie9 ve chrome birçok siteyle uyumsuzluk yaşayıp donarken firefox'ta hiç sorun yok.!, yok fazla ram harcıyormuş vs. iyi tarayıcı az ram harcayan değil size kullanım kolaylığı sunan-işinizi kolaylaştıran kısıtlamalarla sizi germeyen tarayıcıdır. kaldıki her kişinin kullanım alışkanlıkları farklıdır kim hangi tarayıcıyla rahat ediyorsa onu kullanır diğer tarayıcı ağzıyla kuş tutsa bile :tongue:
Sevgiler...

bizde kullanıyoruz benim girdigim kadar siteye girmiyosundur firefox aglıyor kilitleniyor usta gecin bunlari hic cökmümoymus stabilmis :) hızlı calismasi icin eklenti, hızlı acilmasi icin eklenti, az ram yemesi icin eklenti.. yakında firefox icinde sorunsuz firefox calistiran eklenti cikacak. söylediklerinize kendinizde inanıyosunuz ya o garip.

Reaksiyon puanı
188
Bu gün arkadaşın birinin bilgisayarında FF kullanmak zorunda kaldım. Ve tekrar tekrar lanet ettim FF'e.

Chrome'un canını seveyim ya. Hem sistem dostu, hem de hızlı...

y_ates

Dekan
Reaksiyon puanı
65
Bende yalvardığı falan yok, rahatça gezebiliyorum sayfada. Bu tür karalayıcı yorumları bırakalım artık, ben Firefox'u severek kullanıyorum ve değiştirmeyi de düşünmüyorum. Başkalarının ne söylediği umrumda değil. Chrome'u çok beğenen onu kullansın, karışan eden yok sonuçta. Konu, Firefox'un sürüm politikası. Daha fazla uzatmanın bir anlamı yok, konuyu daha fazla baltalamayalım.