Haber The Witcher 3'ün Yeni Nesil Güncellemesi Neden Hala Çıkmadı?

Bu konuyu okuyanlar

Penetrator God

Doçent
Katılım
14 Ocak 2020
Mesajlar
592
Çözümler
1
Reaksiyon puanı
438
Puanları
63
Yaş
24
1645378342539-png.1311366


PlayStation 4 ve Xbox One'daki The Witcher 3: Wild Hunt sahipleri, mevcut PS5 ve Xbox X/S konsollarına ücretsiz bir yeni nesil yükseltmesi alacaklardı. Geliştirme ilk kez 2020'de duyurulmuştu. Güncellemeyle birlikte gelen yeni özellikler PC sürümünü de etkileyeceğinden, PC oyuncuları da oyunun yeni versiyonunu heyecanla çıkmasını beklemeye başladılar.

Başta The Witcher 3'ün geliştirilmiş sürümünün 2021'in yarısında piyasaya sürülmesi planlandı, ardından 2022'nin ikinci çeyreğine ertelendi. Ne yazık ki, bu gerilemenin neden meydana geldiğine dair o zaman bir açıklama yapılmadı, ancak Cyberpunk 2077'de yapılan iyileştirme çalıştırmalarının neden olduğu tahmin ediliyordu.

The Witcher 3: Wild Hunt 18 Mayıs 2015'te piyasaya sürülmüştü ve o zaman beri iki büyük genişletme paketi aldı. Oyuncular, oyunun çarpıcı görseller ve heyecan verici dövüşlerle dolu uçsuz bucaksız açık dünyası tarafından hemen içine çekildiler. Hayranlar Witcher 3 için hala 2022 yılında bile modlar yapmaya devam ediyor.

Hayranlar tarafından yapılan eğlenceli değişiklikler, oyuna çeşitli şekillerden tekrar oynanabilirlik sağlamaktadır. Ayrca ekim 2019'da oyunun Nintendo Switch versiyonu piyasaya sürülmesiyle beraber seri yeni bir sürü oyuncu kitlesine ulaşmıştı. CD PROJEKT RED ise hala The Witcher 3'ün yeni nesil yükseltmesi için çıkış tarihi konusunda henüz kesin bir şeyler söyleyemiyorlardı.

Hayranlar, ilk etapta gelişmiş sürümün neden ertelendiği konusunda şikayet etmeye başladılar. 20 Ekim 2021'de CD PROJEKT RED, oyunculara The Witcher 3'ün yeni nesil versiyonunun 2022'nin ikinci çeyreğine kadar erteleneceğini bildirmek için bir güncelleme yayınlandı. Bu, heyecanlı hayranlar tarafından hayal kırıklığı olarak karşılanmıştı. Haberin ardından aynı zamanda beklenen Cyberpunk 2077'nin güncellemesi de ertelendi.

Yeni gecikme kararının her iki oyunun gelişiminden sorumlu olan ekipler tarafından sağlanan önerilere dayanarak alınmıştı. Büyük olasılıkla, CD PROJEKT RED, Cyberpunk 2077'de yaptıkları kötü hataları tekrarlamak istemiyordu ve Witcher 3'ün yükseltmelerinin mümkün olduğunca cilalı hissettirmesi için çalışıyorlardı. Yeni sürüm için verilen detaylara dayanarak Witcher 3 daha önce hiç olmadığı gibi yeniden deneyimlenebilecekti.

Raporlara göre yeni nesil yükseltmesi, Halk Hogan adındaki önemli bir mod yapımcısının geliştirmelerini içerebilirdi. Kotaku'nun bir makalesinde, Halk'ın yarattığı The Witcher 3 HD Reworked Project'in yeni sürümde resmi olarak uygulanabileceğini duyurduğu bildirildi. CD PROJEKT RED bu işbirliğini henüz resmi olarak onaylamadı, ancak Witcher 3 piyasaya sürülmesinden bu yana birçok değişiklik geçirdi ve Halk'ın temel oyunun grafiklerinde zaten büyük iyileştirmeler yapmıştı.

Oyunun yeni versiyonda alacağı en büyük geliştirme PC, Xbox Series X/S ve PlayStation 5 platformlarında 60 FPS + 4K çözünürlük eklentisi olması bekleniyor. Geliştirici firmanın söylediklerine ve hayranların tahminlerine göre 2022'nin ikinci çeyreğinde The Witcher 3: Complete Edition'nın yine bir ertelenme almazsa çıkması bekleniyor.
 
Üst