Mozilla Firefox Kan Kaybediyor

DarKeN

Profesör
Reaksiyon puanı
88
Savaş yine kızışmış :) Bu savaşı bir sonuca bağlayana, fikrini en iyi empoze edene bir ödül verelim en iyisi

speedy

Doçent
Reaksiyon puanı
2
arkadasa sonuna kadar katılıyorum, bende bütün tarayicilari kullanıyorum; ff4 günde 2-3 defa ilk acilislarda kısa süreli yanıt vermiyor kitleniyor bumu stabil? en az 5-10 sekme kullanıyorum sekmelerin hepsinde daire dönüyor ama bakıyorum hicbiri acilmamıs bembeyaz sayfada kalıyor yenile vs yapiyorum kendine geliyor bumu hızlı? firefoxa tıklıyorum acilmasini bekliyorum o arada chrome aciyorum facebook'a sdn'e giriyorum firefox anca aciliyor, firefoxta eklenti sayısı artinca performans ters orantida düsüyor, denemek icin chrome'a 50 küsür eklenti yükledim en ufak bi performans kaybı olmadi daha da yükleyebilirdim.Son olarak ikisinin ram kullanım oranlarina bakıyorum ikisinin de ram kulanımı az degil kullansın istedigi kadar ram sorun degil ama chrome yediginin hakkını hız, performans, stabilite olarak veriyor. firefox okadar ram yemesine rağmen yıllardir hakkını veremiyor. firefox eklenti sayisi olarak üstün tamam ama diger bütün yönlerden chrome daha iyi. ben de firefoxun kan kaybettigini düsünüyorum ama bunu böyle makalelerden degil kendimden ve böyle forumlardan görüyorum. firefoxu yıllardir severek kullanan ben chrome gecebiliyosam firefox kan kaybediyordur bu kadar basit. şurda firefoxtan chrome gecenler diye bi konu acsak sayının ne kadar fazla oldugunu görürüz. zaman gectikce chrome eklentileri arttikca firefoxta aklını basina almadikca kan kaybedenin kim oldugunu herkes görecektir.

4ReacTiv

Doçent
Reaksiyon puanı
5
-Bilinçsiz kullanıcı doğru bir kelime.Çoğu kişi ''fesybuk mesene giriyom abi '' den ileriye gitmedikleri için bilinçsiz kullanıcı.Normal kullancılar zaten FF CH IE nin ne olduğunu biliyor.
-Google reklamını yapmakta özgür ve yapsında IE ye karşı her projeyi desteklerim.
-Doğru Chrome yokken FF un reklamını yapıyordu.

Şöyle de bir gerçek var ki FF dünya ya internetin tek kapısı olmadığını başka kapıların olduğunu göstermiştir.Bunda Google ın desteğide var.Destek vermesinde ki sebep ise MS dir.Maddi çıkardır.CH nin çıkarılışında olduğu gibi.
---------------------------------------------------------
FF nin senin pc de hata vermesinin yavaş olmasının sebebi illa FF midir ? Belki sorun senin sistemin de ? Bende hiç sorun yok diye % 100 sorunsuz diyemem ki ? Gün de kaç tane pc başına oturuyorum kimisinde CH yüklü kimisinde FF yüklü CH de çoğunda çökme ile karşılaşıyorum.

İlk yazımda da belirttim tarayıcı seçerken sistem ve işletim sisteminize göre seçin

Firefox u yavaşlatan eklentiler listesi
https://addons.mozilla.org/en-US/firefox/performance/

-Hewal-

Dekan
Reaksiyon puanı
11
Her kes istediği tarayıcı kullansın kime ne.Şahsen benim pc de ff ie opera var favorim firefox ama yeri geldiğinde diğer taryıcılarıda kullanıyorum.Zevkler ve renkler tartışlmaz ben zevkim bu ister yavaş olsun ister hızlı.
WEB TARAYICILARIN EVRİMİ.

IG-Browser-Evo-2-640px.jpg

KAYNAK

y_ates

Dekan
Reaksiyon puanı
65
Komik yazılar bölümüne daha uygun :D Siz dediniz diye Firefox'u bırakacak değiliz, ister Chrome ister IE kullanın sizi tutan mı var. Sürekli şu Chrome kullanın şöyle hızlı böyle hızlı edebiyatından bıktım artık.

desperado64

Rektör
Reaksiyon puanı
104
yukarıdaki grafik herşeyi özetliyor ama FF3.6 unutulmuş grafikte :) Yalnız operanın kaderi hiçbir zaman değişmemiş :mrgreen:

wwaavv

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Windows'un içerisinde ie hazır şekilde gelmeseydi, kullanıcılar internete girmek için tarayıcıların özelliklerine bakıp test edip daha sonra tarayıcı seçseydi, eminim ki ie kullananların 99%'u ff veya diğer tarayıcıları (çoğunluğu ff) seçerdi.

evowinds

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
174
Chrome 2012 de 20. sürüme geçer herhalde...
Ne kadar komik bir durum....
2014 te de IE10 çıkar kesin...

Cloakengaged

Dekan
Reaksiyon puanı
145
Windows'un içerisinde ie hazır şekilde gelmeseydi, kullanıcılar internete girmek için tarayıcıların özelliklerine bakıp test edip daha sonra tarayıcı seçseydi, eminim ki ie kullananların 99%'u ff veya diğer tarayıcıları (çoğunluğu ff) seçerdi.

Bkz When pigs fly :D

ck-xe

Dekan
Reaksiyon puanı
39
Herkesin derdi bellek kullanımı olmuş. Siz bilgisayarınızı nasıl kullanıyorsunuz anlamıyorum :D

2je3bbq.jpg

xyz1234

Profesör
Reaksiyon puanı
13
firefox 4 çokta kullanışlı değil, 3,xx sürümlerine diyeceğim yok.

Oinopion

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Arkadaşlar 3 yıldır safari kullanıyorum ve türkçe olsa emin olun süper şuanki firefox den bahsediyorsanız size söyleyebileceğim opera bile daha hızlı

Kaplan7

Asistan
Reaksiyon puanı
3
Valla bende en çok Chrome'u kullanıyorum ama Firefox bende de stabil ve gayet başarılı.Medyadaki üstünlüğü tartışması.Video ve filmlerde hepsinden çok çok üstün.Ben her zaman şunu tavsiye etmişimdir.Medya oynatıcı olarak ve eklentileriyle kesinlikle Firefox,hızı ve basitliğiyle Chrome,indirmedeki başarısıyla da Opera en iyileri.Explorer da bence çok başarılı.Ama Chrome'un en büyük avantajlarından bir tanesi de çok sık yeni versiyonunun çıkması.Bence hepsi gayet başarılı tarayıcılar.

speedy

Doçent
Reaksiyon puanı
2
grafikte hersey ortada demissiniz dogrudur, ie ve ff duraksama dönemine girmisler yani kan kaybediyorlar, sırada düşüş var. chrome ise ciktigindan beri istikrarli sekilde sabit yükselişte zaten tek yükselişte olanda o.

desperado64

Rektör
Reaksiyon puanı
104
dünyadaki bilgisayar kullanıcilarinin icinde bilgisayardan anlayan, bilgisayar programcisi yada tarayiciyi secimini bilerek karsilastirarak yapanlar en fazla %10'dur yani geri kalan %90 eklentiyle, web safyasi tasarlamakla vs vs ugrasmaz amac en koaly hızlı sekilde internete girmektir. yani chromun yükselisinden bahsederken bilincsiz kullanıcılar yüzünden demek bos konusmaktir cünkü tarayicilarin kullanım oranını bu bilincsiz %90lık kesim belirler. Google kendi ürününün reklamıni tabiki sahibi oldugu sitenin avantajlariyla yapacak bundan daha dogla bisey olabilirmi. ayrica daha ortada chrome diye bisey yokken google'nin firefox reklamını nasıl yaptigini da sanırım unuttunuz; ben dün gibi hatırlıyorum nette gezerken daha hızlı sörf icin firefox kullanın google reklamlarini.. sizin mantiginiza göre milletin iexploreri birakıp mozillaya gecmesinin, firefoxun bu günkü popülerligine ulasmasının en büyük nedeni google firmasidir, okdar reklamini yapmasaydi bugün hala internet explorer 6 kullanılacakti.
Diger bi arkadasta chrome eklentilerinin %30unu firefox kullanıcılari yapiyor demis dogrudur ama bu kullanıcılar firefoxun tapulu malı, kadrolu elemanı falanmı? bunlar senin benim gibi insanlar, yani senin mantigina göre firefoxa eklenti yapan insanlar chrome eklenti yapmaya basladilarsa o zaman artik chrome da kullanıyolar demektir yani sadece firefox kullanıcısı falan degiller ve bu sayi gün gectikce artmakta.

ama o reklamlar webmastera kalmıştı. Yani FF reklamı ile ilgili kodu tamamen webmaster koyardı siteye :) Şimdi ise krom ile ilgili reklamlar anasayfa da bile yayınlanıyor. Şimdi IE9'un raklamları google amca yayınlıyor. Demek ki o zamanda google amca IE'nin reklamını yapabilirdi. Demem o ki kroma verilen destekle firefox verilen destek arasında fark var :)

speedy

Doçent
Reaksiyon puanı
2
tamam arkadas hep siz haklısınız bu kadar körü körüne biseyi savunan insanlar görmemistim sizinle neyi tartisicam. testler deriz testler taraflı dersiniz, bizde sorunlu derim hicbir programda sorun olmayan makinam sorunlu dersiniz, ama firefoxu eklenti destegi dısında salt tarayici olarak savunamassınız sade laf. google reklamını sayfasindan yapar tabi kime neyin hesabini verecek, baska sitelerede basar parayi reklamını yayinlatir zorunuza giden nedir anlamadim. zamanında yemek yediginiz kapa bu kadarda pislenmez ki, sevmiyorum chrome kullanmıyorum firefox en iyi degil ama seviyoruz, alıskanlık dersiniz olur biter size hesap soranmı var.
iyi forumlar.

DarKeN

Profesör
Reaksiyon puanı
88
tamam arkadas hep siz haklısınız bu kadar körü körüne biseyi savunan insanlar görmemistim sizinle neyi tartisicam. testler deriz testler taraflı dersiniz, bizde sorunlu derim hicbir programda sorun olmayan makinam sorunlu dersiniz, ama firefoxu eklenti destegi dısında salt tarayici olarak savunamassınız sade laf. google reklamını sayfasindan yapar tabi kime neyin hesabini verecek, baska sitelerede basar parayi reklamını yayinlatir zorunuza giden nedir anlamadim. zamanında yemek yediginiz kapa bu kadarda pislenmez ki, sevmiyorum chrome kullanmıyorum firefox en iyi degil ama seviyoruz, alıskanlık dersiniz olur biter size hesap soranmı var.
iyi forumlar.
:) boşver sen onları bir gün herkes chrome cu olacak. O büyük günü sabırla bekliyoruz ...

y_ates

Dekan
Reaksiyon puanı
65
iyi forumlar.
Herkes sizinle aynı fikirde olmak zorunda değil. Chrome'un en iyi olduğunu düşünüyorsanız Chrome kullanın sizi engelleyen yok. Bana göre Firefox en iyidir, hangi tarayıcının en iyi olduğunu düşünüyorsam onu kullanırım, kimseyi de alakadar etmez.

Madagasgar

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
FF 4 ile şu an 17 Eklenti Yüklü ve 26 Sekme Açık En ufak bir Yavaşlama Yok Sekmeler Arası Geçişler de 1 Saniye yi Bile bulmuyor

Sistemimde Çok iyi Sayılmaz . Ram Tüketimide 523.116 K

Ve Son Derece Stabil !

Not: Bu yazıyı yazmam 7 Saniyemi Siteye Göndermem de 1 Saniyeden az Vaktimi almıştır .!

desperado64

Rektör
Reaksiyon puanı
104
iyi forumlar.

Bu kromcular ne kadar asabi arkadeşş yaaa biz sadece gerçekleri söyledik :)

Madagasgar

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Ve Aynı Şeyi Google Chrome ile Denedim

Hiç Eklenti Kurulu Değil 26 Sekme Açık Sekmeler Arası Geçiş 1 Saniyeden az Ve Toplam Ram Tüketimi 559.780 K

Bide FF için Ram Canavarı Derler !!!!

Fantoma

Profesör
Reaksiyon puanı
27
Ya, arkadaşlar.
Yazılara bakıyorum da, hani neredeyse I. SDN meydan muharebesi çıkacak.
Herkesin, beğendiği, sevdiği, işine gelen tarayıcıyı kullanma özgürlüğü yok mu?
Chrome kullan, Firefox kullan ıvır, zıvır, harbiden laf salatası.
Firefox'un da kan, man kaybettiği yok.
Velev ki kaybetse de, örneğin ben bir zararını görmedikçe kullanacağım.
IE, FF, Chrome ve Opera var.
Ben FF tercih ediyorum.
Chrome'u sık kullanmam, şifre parola vb web sitelerinde işim varken kullanmam.
10.000 USD verseniz de yazdığım işlerde kullanmam.
Google'ı sevmiyorum.
Şımarık, yaltakçı, kene gibi yapışkan bir site.
Zorla da sevdiremezsiniz ya.

Sizin işinize Chrome geliyorsa o'nu kullanın.
Milleti boşu boşuna tariz etmeye hakkınız yok.

Herkesin beğenisine lütfen biraz saygılı olalım.
Yorum yazarken de kişilere biraz yararlı şeyler yazmaya çalışalım.
Bana ne kardeşim, ne kullanırsan kullan.

skys

Profesör
Emektar
Reaksiyon puanı
11
aç bakalım 20 sayfa birden firefox ile birde safari ile ondan sonra 20 sayfanın üstüne birde buraya gir firefox üzerinden bana 140 karakter yazısı 140 saniyede yazabilecekmisin birde o esnada bak sistem kaynağını hangisi çar çur ediyor

8HGTU.png

67 Tane sekme açık ?... Kendi bilgisayarınızın sorunları yüzünden genelleme yapmayalım lütfen.

Sağtık Resme bak derseniz daha net görebilirsiniz.

greystone

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
plugin-contanier ne işe yarıyor acaba

greystone

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
lwdQ3.png

safari ve opera ile aynı sayfaları açtım ikisinin tükketiği ram bukadar değil
,

y_ates

Dekan
Reaksiyon puanı
65
Kullanmayacaksan niye aldın o belleği :) Örneğin bende 4 gb bellek var. Uygulamalar daha hızlı çalışacaksa hepsini kullansın, mezara götürecek halim yok :D Çok rahatsız oluyorsan, Firefox'un önbellek miktarını azaltabilirsin.

Madagasgar

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
FF Çok Kasıyo Şöyle Ram Harcıyo Böyle Bellek Tüketiyo Diyenlerin Neden Sadece Lafta Kalıyor Merak Ediyorum

Bende Kendi Bilgisayarımda Bakıyorum Chrome FF ile At Başı Gidiyor Ama Bellek Kullanımı Konusunda Opera Daha iyi

Operada Bir Çok Sitede Sorunlu Eklenti Desteğide Benim İstediklerim Seviyesinde Değil !

FF 'ye Ezbere Çamur Atmayı Bırakında Bakın Bakalım ne Kadar iyi Bir Deneyin Kendinize Gelin . Gene Alıştığınız Tarayıcıyı Kullanacaksınız O Kesin de.

Çünkü İnsan Alıştığı Şeyi Elini Attımı Bulması Lazım . Sağ Tık Menüsünün Sırası Farklı Olsa Bile Bocalar ! Birazda Alışkanlık var İşin İçinde !

Hani FF 'yi de Cephede Savunur Gibi Savunmuyorumda . Kendimde Deniyorum Bu Tarayıcıları Benden Neden Bahsedildiği Gibi Değil ! Bu işte Bi Sakatlık Var Du Bakalım !