Mozilla Firefox 4.0 Beta 5 (resmi Sürüm)

Blackout

Dekan
Reaksiyon puanı
383
m73ymg.jpg

Mozilla, ünlü tarayıcının 4.versiyonunun 5.resmi Beta'sını da kullanıma sundu. Önceki iki sürümde olduğu gibi, bu sürümde de Türkçe desteklenen diller arasında.

Mozilla Firefox 4.0 Beta 5 Türkçe (10.41 MB)

Mozilla Firefox 4.0 Beta 5 Türkçe (Linux) (12.86 MB)
Mozilla Firefox 4.0 Beta 5 Türkçe (Linux x86-x64) (14.26 MB)
Mozilla Firefox 4.0 Beta 5 Türkçe (MacOS) (23.77 MB)
Mozilla Firefox 4.0 Beta 5 Türkçe (Mac64) (14.61 MB)

Changelog (sayfa henüz güncellenmedi)

Not: Normalde ara sürümleri Mozilla Firefox Alpha-Beta-RC Sürümler konusunda paylaşıyoruz ancak Mozilla bu yeni Beta'ları ''Releases'' kategorisinde yayınladığı için biz de yeni bir konu ile kararlı bir sürümmüş gibi paylaşıyoruz arkadaşlar. Karışıklık çıkmasın.​

Altair

Doçent
Reaksiyon puanı
18
m73ymg.jpg

Mozilla, ünlü tarayıcının 4.versiyonun 5.resmi Beta'sını da kullanıma sundu. Önceki iki sürümde olduğu gibi, bu sürümde de Türkçe desteklenen diller arasında.

Mozilla Firefox 4.0 Beta 5 Türkçe (10.41 MB)

Changelog (sayfa henüz güncellenmedi)

Not: Normalde ara sürümleri Mozilla Firefox Alpha-Beta-RC Sürümler konusunda paylaşıyoruz ancak Mozilla bu yeni Beta'ları ''Releases'' kategorisinde yayınladığı için biz de yeni bir konu ile kararlı bir sürümmüş gibi paylaşıyoruz arkadaşlar. Karışıklık çıkmasın.​
Yav bu resmi sürüm uçuyo resmen Çok geliştirmişler build 1 i

Blackout

Dekan
Reaksiyon puanı
383
Yav bu resmi sürüm uçuyo resmen Çok geliştirmişler build 1 i

Build 1 sonrası 2-3-4-5'in gelmeyeceğinin garantisi var mı arkadaşım? Sürümler RC aşamasına gelse dahi, arkasından 5-6 Relase Candidate derlemesi daha gelebiliyor. Hiç gelmeden bu sürüm pre-beta'dan beta aşamasına da geçebilir.
Bu noktada kullanıcının bakacağı tek nokta şudur;
2h55evr.jpg

Ara sürümleri denemek isteyenler, zaten ftp sitesini günlük takip ederler.
Neyin mücadelesini veriyorsun sen ya?
Gerçekten takdire şayan bir hırsın varmış. Hepimiz geçen hafta bizle bu sürümü paylaştığın ve hak ettiğin övgüyü alamadığın için kocamaan bir özür borçluyuz sana. :D
İyi ki varsın Altair. :rolleyes: Oldu mu?

Altair

Doçent
Reaksiyon puanı
18
Hayır ara sürüm ara sürüm diyorsunuz ona kızıyorum.Sanki sözümün hiç değeri yok.Mozillanın release sürümlerinin yayınlanacağı tarihleri veren bir sitesi var önce oraya bakıyorum ayın 7 sine çıkacak denmiş beta 5 koskoca ftp de sadece 1 tane beta-5 sürüm adayı var.Yani demekki test edilip o release olarak çıkartılacak.Ben diyorum release bu olacak siz bi ara sürümdür almış başınızı gidiyosunuz.Neyse uzatmanın anlamı yok

Blackout

Dekan
Reaksiyon puanı
383
Olur tabi olmaz mı. :) Yeniledim ilk mesajı.

Stizz

Asistan
Reaksiyon puanı
4
Şuandaki normal versiyonu nedense aşırı kasma yapmaya başladı. V4 çıktığında deniyeceğim fakat şu saatten sonra Chrome'u bırakamam sanırım.

lBa1xkrV1fe7

Asistan
Reaksiyon puanı
8
chrome un windows 7 ile ciddi problemi var taskbarı feci donduruyor neyse beta 5 ile devam

Stizz

Asistan
Reaksiyon puanı
4
chrome un windows 7 ile ciddi problemi var taskbarı feci donduruyor neyse beta 5 ile devam

Dediğin sorunu hiç yaşamadım ve umarım yaşamamaya devam ederim :) Ama dediğim gibi beta sürüm olayı bitsin indirip deneyeceğim.

lBa1xkrV1fe7

Asistan
Reaksiyon puanı
8
Dediğin sorunu hiç yaşamadım ve umarım yaşamamaya devam ederim :) Ama dediğim gibi beta sürüm olayı bitsin indirip deneyeceğim.

ilginç gerçekten bendeki bir eklentiden mi kaynaklı bir yazılımdan mı kaynaklı bilmiyorum ama bu sorunu yaşıyan çok insan var sözlüklerde rastladığım

Cloakengaged

Dekan
Reaksiyon puanı
145
Firefox 4 Beta Features

sayfa gelmiş.

Yenilikler :

new Direct2D Hardware Graphics Acceleration (Windows only)

Experience super-fast graphics acceleration with Direct2D, now enabled by default, on DirectX 10 supported hardware.

New Audio API

Firefox is changing the way media is integrated on the web: exposing the raw audio data housed within the <video> and <audio> elements in HTML5 makes it easy for developers to use JS to read and write audio data.

new HSTS

Sites can now keep attackers from intercepting sensitive data while accessing the site by telling Firefox to automatically establish secure connections to their servers (https).

haaaaa bu arada microsofta IE 9 XP'yi desteklemiyor diye laf atıp sevinen "zeki" arkadaşlar olmuştu.
Firefox XP'de donanım hızlandırması nı destekliyor mu?

tolgasal

Profesör
Reaksiyon puanı
18
Gazeteleri okurken (kendini yenileyen sayfalar) çok donma oluyor. Kaldırıp 3.6.9 'u kurunca resmen huzura kavuştum.

NaMa

Asistan
Reaksiyon puanı
1
Firefox 4 Beta Features

sayfa gelmiş.

Yenilikler :

haaaaa bu arada microsofta IE 9 XP'yi desteklemiyor diye laf atıp sevinen "zeki" arkadaşlar olmuştu.
Firefox XP'de donanım hızlandırması nı destekliyor mu?
new Direct2D Hardware Graphics Acceleration (Windows only)

Experience super-fast graphics acceleration with Direct2D, now enabled by default, on DirectX 10 supported hardware.

directx 10 yazmış desteklemezmi xp aa sorulurmu hiç :scared:

vegaturk

Profesör
Reaksiyon puanı
117
Yine hızlısın black ancak hala betayı kullanmakta teredüt ediyorum adblocks + idm + speed dial+download statusbar sorunsuz çalışıyor mu ve çökmeler yaşanıyor mu :)

scream12

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
arkadaşlar donanım hızlandırması ne işe yarıyo katkısı ne?

myefsane

Dekan
Reaksiyon puanı
49
Beta 5 i denedim gerçekten çok kötü 3.6 ya geri dönüş yaptım gerçekten ama gerçekten hız ve gezinti bakımından çok fark var 3.6 ile yola devam en azından betalar kötü benim gibi 4.0 beta 5 i beğehnmeyen var mı?

fuzuli24

Asistan
Reaksiyon puanı
2
beta 5 i bende beğenmedim 4 e geri dönüş yaptım bakalım bir sonraki beta nasıl olacak.. zaten bu betalar da firefox 5 e kadar devam edecek heralde. beta5, 6, 7, ... xD

superquantum

Asistan
Reaksiyon puanı
3
Şu masaüstü rahatlığı ve özelleştirebilme yeteneği versinler başka birşey istemiyorum. yenisini sevmedim...

superquantum

Asistan
Reaksiyon puanı
3
Eklentilerin çoğu çalışıyor görünüyor sende nasıl oldu eklenti sürümleri ile mi oynadın?

:) çoğu firefox 6. sürüme kadar çalışır durumda. evet eklenti sürümleriyle oynadım. fakat benim sürümüm 3.6 ve değiştirmeyi planlamıyorum. firefoxta nokianın hatasına düşüyor. kaş yaparken göz çıkarıyor. geride kalıyor. 4. sürüm yeirne büyük ihtimal chorme ye geçerim. firefox çook adam kaybedecek bakın aha buraya yazıyorum. 4. sürüm ffnin ipini çekecek.

myefsane

Dekan
Reaksiyon puanı
49
Firefox bu 4. sürümden .çok kan kaybeder bu yavaşlık ne ya sayfayı aşağıaya çekiyorum takıla takıla geliyor. 3.6 gerçekten daha iyi kararlı sürüme kadar bekleyeceğim eğer kararlı sürüm de böyle çıkarsa merhaba chrome

Son mesajlar