Mozilla, Firefox 3.6'yı Neden İstemiyor?

Bu konuyu okuyanlar

Alengirli

Dekan
Reaksiyon puanı
23
Yanlış okumadınız; bazı Mozilla geliştiricileri Firefox'un yeni sürümünün adını değiştirmek istiyor. İşte nedeni.

Son rotuşları yapılan Firefox 3.6 için Mozilla'nın içinde farklı sesler yükselmeye başladı. Bazı geliştiriciler, Firefox 3.6'yı "küçük bir güncelleme" olarak tekrar sınıflandırmak istiyor; 3.5.X gibi. Bunun sebebi ise, Firefox 3.6'nın yeteri kadar yenilik içermemesi değil; mesele tamamen kullanıcılarla alakalı.
İnternet kullanıcıları, küçük çaplı güncellemeleri çok daha hızlı şekilde benimsiyor. Ancak Firefox 3.5 ya da 3.6 gibi büyük güncellemeler, kişisel tercihe bırakıldığı için hemen yapılmıyor. Firefox 3.6 arayüze herhangi bir yenilik getirmese de, kaportanın altında yeni web teknolojileri için birçok uyumluluk ve performans güncellemesi içeriyor.
firefox_portable1256394568.jpg
Dışı Bizi İçi Eklenti Geliştiricilerini
Esasen böyle bir kararı uygulamaya koymak, Chrome veya diğer tarayıcılar için çok sıkıntı çıkarmayabilir. Diğer yandan, yüzlerce eklentisi bulunan Firefox'u 3.5'ten 3.6'ya taşımak, tüm 3. parti eklenti geliştiricilerine de kendi eklentilerini güncelleme zorunluluğu getirecek. Bakalım Mozilla, gelişmiş web standartlarına uyumluluk güncellemesini hangi rakamlarla ifade edecek.
:: Sizce yeni Firefox'un sürüm numarası ne olmalı?
Yazan: Erhan Kahraman
SDN - http://shiftdelete.net

ZorhaK

Rektör
Reaksiyon puanı
259

Firefox 3.5 ati

yumluanarsist

Rektör
Reaksiyon puanı
280
Bence de güncelleme olarak gelmeli. Kesinlikle böyle olmalı. Çünkü ben de yeni sürüm çıktığında geçişlere önem vermiyorum. Yani olsa da olur, olmasa da olur havasında oluyorum. Ama bu beni birçok önemli güvenlik güncelleştirmesinden mahrum bırakıyor. Sonra Firefox'um kafayı yiyor, eh doğal olarak ben de. :)

onursevim

Profesör
Reaksiyon puanı
62
3.5 beni ayar etti bi türlü yükleyemedi flash playeri her açtığımda sürekli flash player yüklemeye çalışıyor. Yüklüyor ama hiç bi videoyu izleyemedim.

neyseki Chrome imdadıma yetişti

Pesimistyle!

Profesör
Reaksiyon puanı
50
Firefox Tiger

3.5 beni ayar etti bi türlü yükleyemedi flash playeri her açtığımda sürekli flash player yüklemeye çalışıyor. Yüklüyor ama hiç bi videoyu izleyemedim.

neyseki Chrome imdadıma yetişti
Sorun sadece sende olabilir mi? :D

sarsıntı

Doçent
Reaksiyon puanı
3
En son 3.5 güncel sürümü hangisiyse ondan bi sonraki olsun yani 3.5.X en güncel 3.5 sürümüyse 3.6'nın adı 3.5.X+1 olsun. Çok da isim için uğraşmaya gerek yok. İsim isterseniz 3.5 Orphan.

POWER

Rektör
Reaksiyon puanı
161
Başlığı her gördüğümde acaba "kürtaj" mı yaptırmayı düşünüyorlar demeden geçemiyorm :D itiraf olsun bu :D

NikeSteeL

Dekan
Reaksiyon puanı
131
3.6 Yerine 3.5.X Olarak Kodlayarak Baya Bir Zaman Kazanabilirler
Eklentileride Yeni Koda Uyumlu Hale Getirilebilir
O Saate Kadarda 4 Sürümünü Hazırlamış Olurlar

ekopc

Asistan
Reaksiyon puanı
2
3.6 begenmedim kurdum 3.5'e göre yavaş birde çoğu sitelere girişte hep hata verdi kapatıyımmı diye hoşuma gitmedi çok eklentide kurulmuyor ..anlamadım.........

crazyboys90001

Profesör
Reaksiyon puanı
32
ben haberin resmine yorum yapacağım..küçük emrah resimleri artık kabak tadı vermeye başladı

yusufsan21

Dekan
Reaksiyon puanı
35
Bence 3.5'ten de vazgeçsinler. 3.1 yapsınlar en temizi. Zaten yeni sürüm bir şeye benzemiyor.

Miroğlu

Dekan
Reaksiyon puanı
31
Mozilla firefox 3.7 çıkartsınlar ozaman...

SwateR

Rektör
Reaksiyon puanı
662
Yaptığı işlev önemli benim için.Sürüm numarasını isterse 10 koysunlar.Yeterki gereksinimleri karşılayabilsin.
Bu arada makaledeki resme koptum :D :D