Motorsiklet...

*SiRiNe*

Dekan
Reaksiyon puanı
2
Merhaba arkadaşlar,

Aramızda motorsiklet kullanan arkadaşlarımız var mı merak etmekteyim eğer varsa sanırım konu daha sağlıklı tartışılacaktır.

Bu aracı kullanan arkadaşların en önemli amacı sanırım trafiğe takılmadan ulaşmak istedikleri yere daha kısa süre de ulaşabilmektir.

Fakat bunu yaparken çok fazla kural ihlali yapatıklarına şahit oluyorum zaman zaman belki sizlerde görüyor, sahit oluyor veya yapıyorsunuzdur. :happy:
üstelik bunu yaparken hem kendilerinin hem de başka insanların hayatlarını ehlikeye atmaktalar. Hiç anlamam ne aceleleri var o kadar da yollara sığmayım yayalar için olan kaldırımlarada taşalar...

Lütfen kurallara uyalım, uymayanları uyaralım, uyaranlara da sinirlenmeyelim :D

Geç olsun ama güç olmasın diye bir söz vardır, bu sözü her konu için severim herhangi bir konu da amacımıza ulaşmak için biraz sabırlı olalım o zaman sonuç beklediğimizden de daha iyi olacaktır.

TuningMert

Dekan
Reaksiyon puanı
84
Hayatım boyunca en sevmediğim,sevmeyeceğim taşıttır.Tam bir 2 tekerlekli şeytan arabasıdır.Giriyorlar yırtık dondan çıkar gibi sağa sola sonra yok araçlılar bizi sevmiyor bizi sıkıştırdı oluyor.2-3 ay önce önümde ufacık bir kız çocuğu düşmüştü.Hemde düz yolda yağmurlu zeminde.17 yaşında.Altıma almamak için büyük çaba gösterdim.Benim çılgın günüme denk gelseydi şu anda mezarda olabilirdi allahtan arkadan yavaş geliyordum :D Ne binerim,ne alırım nede yakınlarımı bindiririm.Türkiyede olmazz.Yassah gardeşim!!!

Soci

Asistan
Reaksiyon puanı
0
motorsikleti severim ama daha binmek nasip olmadı:D

emelden

Dekan
Reaksiyon puanı
8
Motorsikleti ve hızı seviyorum. :innocent: Tabi ki kurallara uyalım, uymayanları uyaralım.

*SiRiNe*

Dekan
Reaksiyon puanı
2
Bugün de bir tanesi üstüme geldi kaldırımda bende tersledim ve kızdım nerden gidiyorsun sen burası senin yolun değil deyip ikaz ettim :D

Bana verdiği cevap çarptım mı oldu bende güldümm he birde çarpacaksın yani dedim çarpmayınca hatalı olmuyorsun hee deyip güldüm :D

çok sinirlendi yarın burda ol görürsün dedi bende tamam plakanıda aldım bekleyeceğimm dedim :D yani küfür edesim var ama burası uygun yer değil :mrgreen:

Fakat ciddiyim plakasını aldım ve akşam eve giderken yolumun üzerindeki karalola uğrayıp şikayetçi olacağım ama muhtemelen bana zarar vermediği için bişey yapamayacaklar :angry: yasaların bu boşluğuna gıcık oluyorum :happy:

TuningMert

Dekan
Reaksiyon puanı
84
Şirine sonuna hatta köküne kadar git,olmazsa özelden plakayı verirmisin bana?

*SiRiNe*

Dekan
Reaksiyon puanı
2
Veririm tabi zaten şimdi bi vasiyet yazıcam bana bişey olursa sorumlusu

34 DM ..... plakalı motorsikletin sahibi diye :D

Rapchy

Rektör
Emektar
Reaksiyon puanı
119
Şirine benzer bişeyde benim başıma gelmişti karsıdan karsıya geciyodum motorsiklet geliyo ama uzakta rahatca gecilebilir yani tam gecerken birden gaza bi yüklendi üstüme sürdü son anda kendimi yolun dısına doğru atmasam çarpıyodu arkasından güzel laflar söyledim bağırarak ama durmadı tabi sokaktaki herkesde bana tuhaf tuhaf bakıyodu:D

*SiRiNe*

Dekan
Reaksiyon puanı
2
Ben hepinizin sesi olucam inşallah aldım plakasını bakıcam icabına

yarında bayzboll sopası ile bekleyeceğim kendisini :D

şaka bir tarafa karakola uğrayacağım oradaki tutuma göre bi yön vereceğim :whistling:

TuningMert

Dekan
Reaksiyon puanı
84
Daha sonra sen birgün oradan geçerken o maganda arkadaşımızda tutuma göre bir yön verecektir merak etmeyin Şirine hanım :D Şaka tabii.Korkma sakın git savun kendini,yapabilirsin Şirine hadi ... :D

Rapchy

Rektör
Emektar
Reaksiyon puanı
119
Bir daha görsem polise gerek kalmıyacak ben çözücem sorunuda göremiyorum :D

*SiRiNe*

Dekan
Reaksiyon puanı
2
Mert gaz veriyorsun farketmiyorum sanma :D

valla cezahi ehliyeti olmayan benim o düşünsün :D

freewill

Dekan
Reaksiyon puanı
61
bende yeni aldım cop diyorlar 4 vites işim gereği sürekli sağa sola gidiyorum dolmuşa para vermeye kalkarsam ayda 400 ytl gibi muazzam bir rakam çıkıyor o yüzden motor alayım dedim çok iyi yakıt tüketimi var 10 ytllik benzinle 200 km gidiyor 100cc olduğundan vergiside yok :D ve binmesi zevkli sadece dikkat etmeniz gereken 3 şey var ilki araçlarla aranızda en azından 3m kadar mesafe olsun 2.si mutlaka kask takın arkadaşlar kazadan ziyade gözünüze bir şey kaçtığında aniden dengenizi kaybedersiniz hele ayak freni ve vitesli motor kullanıyorsanız çok kötü şeyler olabilir 3. sü dikkatinizi dağıtıcak şeylerden uzak durun müzik çalarınızı kulağınıza takıpta sakın trafiğe çıkmayın bol bol aynaları kullanın ;)

*SiRiNe*

Dekan
Reaksiyon puanı
2
Bir de kaldırımları kullanmıyorsunuz dimi :)

meçhul_yolcu

Profesör
Reaksiyon puanı
0
ben kullanmıyorum iki tekerlekli o icatı.
ama büyük geçmiş olsun diyorum size *SiRiNe* kardeşim.
bence her türlü hakkınızı arayınız.yaya'ya saygısı olmayan insanların trafiğe çıkmaması lazım.
tekrar geçmiş olsun.kendinize iyi bakın.

*SiRiNe*

Dekan
Reaksiyon puanı
2
Teşekkür ederim meçhul_ yolcu kardeşim.

freewill

Dekan
Reaksiyon puanı
61
evet birde oda vardı kaldırımları kullanmıcaz ama ben en önemlilerini saymıştım ama neyse :D ama o meretin verdiği zevkide başka bişi vermiyorki beah :D

Rapchy

Rektör
Emektar
Reaksiyon puanı
119
evet birde oda vardı kaldırımları kullanmıcaz ama ben en önemlilerini saymıştım ama neyse :D ama o meretin verdiği zevkide başka bişi vermiyorki beah :D
Bizim arkadasta vardı Kawasaki resim cektirmek bile zevkli oluyordu:D

fish

Profesör
Reaksiyon puanı
4
korktuğum şeylerden hep zevk almışımdır :D motorsiklet ve hız dahil :ph34r:

tabii kaldırımda gidilmemesi şartıyla

freewill

Dekan
Reaksiyon puanı
61
gerçi motor zamanı geçior ama yazın takıyorsunuz kaskı köye gidiyorum incir yemeğe yollar boş tertemz asfalt hava cıvıl cıvıl yemyeşil mazara toprak bile görünmüyor 30 km boyunca yalnızca 3-5 araca denk gelirsiniz işte en huzurlu olduğum anlar o anlardır yoksa motor zaten izmir istanbul gibi kalabalık trafik sorunu olan yerde kullanırsanız işkenceden farkı olmaz ;) bu arada şimdi aklıma geldi bi ara trafik kuralları adlı videolarda bir cümle vardı kask sizi seksi gösterir die buda kask takmayanlara kapak olsun :D

Son mesajlar