Monster Tulpar T5 V19.1 oyunda/masaüstünde bile FPS düşüşleri

Bu konuyu okuyanlar

Saykomana

Öğrenci
Reaksiyon puanı
6
Merhabalar Monster Tulpar T5 V19.1 model laptopum var, GTX1660 Ti ekran kartına sahip. Geçen haftaya kadar herhangi bir donma/takılma olmuyordu ancak birkaç gündür oyunlarda FPS sabit 60 olarak gösterdiği halde ekranımda FPS dropları oluyor, bu droplar kaydettiğim oyun videolarına da yansıyor. Modern Warfare 3'de oyunda 120 FPS üzeri aldığım halde ekranımda donmalar takılmalar oluyor ancak FPS'in düştüğünü hiç görmüyorum.

Hatta YouTube'da video izlerken bile videoda olmayan ama benim ekranım kaynaklı FPS düşüşler ya da takılmalar oluyor. Ekran kartı driverlarımı safe Mod'da tamamen silip eski bir NVIDIA driver kurmama rağmen durum hala aynı. Bu sorunun kaynağı ne olabilir bilen yaşayan var mı acaba?

Noire969

Asistan
Reaksiyon puanı
105
aynen virüs taraması yap birde ısı derecelerine de bak stres testi yaparken

Saykomana

Öğrenci
Reaksiyon puanı
6
Crack herhangi bir program indirdiniz mi? Kaspersky ile full tarama yapmanızı öneriyorum.
Sorunu çözemeyince format atmıştım ve malesef sorun aynı.
Mesaj otomatik birleştirildi:

aynen virüs taraması yap birde ısı derecelerine de bak stres testi yaparken
Dediğim gibi masaüstünde video izlerken bile ekranda takılmalar oluyor 1-2 saniyelik. Oyunlarda zaten hiç FPS düşüşüm yok sürekli 60FPS de sabit. Yine de oyunlarda da ekran takılıyor 1-2 saniyeliğine ve oyun içi FPS düşüşü olmadan. Virüs konusunda ben de şüphelenmiştim ve direk format atmıştım ancak sorun hala aynı. Ekran kartı driverlarimi eski versiyonlara da çevirimiştim safe mode geçerek vesaire, yine durum aynı.

antalyalı07

Asistan
Reaksiyon puanı
106
Merhabalar Monster Tulpar T5 V19.1 model laptopum var, GTX1660 Ti ekran kartına sahip. Geçen haftaya kadar herhangi bir donma/takılma olmuyordu ancak birkaç gündür oyunlarda FPS sabit 60 olarak gösterdiği halde ekranımda FPS dropları oluyor, bu droplar kaydettiğim oyun videolarına da yansıyor. Modern Warfare 3'de oyunda 120 FPS üzeri aldığım halde ekranımda donmalar takılmalar oluyor ancak FPS'in düştüğünü hiç görmüyorum.

Hatta YouTube'da video izlerken bile videoda olmayan ama benim ekranım kaynaklı FPS düşüşler ya da takılmalar oluyor. Ekran kartı driverlarımı safe Mod'da tamamen silip eski bir NVIDIA driver kurmama rağmen durum hala aynı. Bu sorunun kaynağı ne olabilir bilen yaşayan var mı acaba?
sana tavsiyem var. Monsterin sayfasına gir orada canlı destek var onlardan yardım al yada müşteri hizmetlerini ara

Saykomana

Öğrenci
Reaksiyon puanı
6
SSD ya da varsa HDD sorunlu olabilir diye düşünüyorum.
SSD var, test etme programı var mıdır acaba SSD benchmark gibi bir şey. Belki olması gerekenden daha düşük çıkar performans o zaman belli olurdu SSD kaynaklı olduğu
Mesaj otomatik birleştirildi:

sana tavsiyem var. Monsterin sayfasına gir orada canlı destek var onlardan yardım al yada müşteri hizmetlerini ara
Tamamdır oraya yazayım belki bilindik bir sorundur umarım halledebilirler. Şansıma site çökmüş :tearsofjoy:

Saykomana

Öğrenci
Reaksiyon puanı
6
Sonuçlar internetteki sonuçlara göre 100'er megabat düşük çıktı, ama arkada steam discord vesaire açıktı. Çok sıkıntı bir sonuç mu olacak acaba diye chrome'u falan kapatım hemen test edeyim dedim diğer programları kapatmadan ama 100'er megabat düşüş bu kadar ekranımda donmalar yaratır mı acaba. Bir de tekrar belirteyim oyunlarımda benchmarklarda bir sıkıntı hiç görünmüyor ama ekranda oluyor hep bu kare kayıpları. Hatta oyun videosu kaydedince normalde 1 saniye giren kare düşüşleri videoda 2-3 saniye görünüyor. Anlamadım gitti
samsung evo plus.PNG

Overclocked

Profesör
Reaksiyon puanı
4,580
Sonuçlar internetteki sonuçlara göre 100'er megabat düşük çıktı, ama arkada steam discord vesaire açıktı. Çok sıkıntı bir sonuç mu olacak acaba diye chrome'u falan kapatım hemen test edeyim dedim diğer programları kapatmadan ama 100'er megabat düşüş bu kadar ekranımda donmalar yaratır mı acaba. Bir de tekrar belirteyim oyunlarımda benchmarklarda bir sıkıntı hiç görünmüyor ama ekranda oluyor hep bu kare kayıpları. Hatta oyun videosu kaydedince normalde 1 saniye giren kare düşüşleri videoda 2-3 saniye görünüyor. Anlamadım gitti
Ekli dosyayı görüntüle 126635
SSD'de sorun yok.

Noire969

Asistan
Reaksiyon puanı
105
İndirdim şimdi ancak programda "create and write an image of a USB drive" diyor. Tam olarak ne için yapmam lazım acaba bu testi
Ramler için memtest uzun sürüyor ama bütün kartı denetler bencede bir memtest 86 yap nasıl yapılcağını bilmiyorsan tekrar konu aç ordan yardım edelim