Rehber Monster Servis Faciası

• Konuyu başlatan Konuyu başlatan `ScyLax
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

`ScyLax

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
2023 ekim ayında monster küçükçekmece servisine bilgisayarımı bakım için götürdüm. Servis elemanı ilgilendi bakımını yaptı aldım bilgisayarımı. Fakat bu son kaç aydır ciddi derecede ısınma sorunu ile karşılaştım boştayken 70 derecelere kadar ısınıyordu ve fan hiç bir şekilde durmuyordu. Dün bi termal macun ile termal pad satın alıp kendim sökmeye karar verdim. İlk olarak kasa arkasındaki 1 tane vidamın içerdeki yuvasının kırık olduğunu tespit ettim. İkinci şoku ise soğutma bloğunu kaldırdığımda yaşadım. Bloğun altındaki chipsetlerin üstünde termal macuna benzer bildiğiniz alçı gibi sertleşmiş bir madde vardı. Her şeyi temizledim ama o macuna benzeyen madde öyle bir yoğun sürülmüş ki anakartın her yerine bulaşmıştı kürdanla hassas bir şekilde kaldırdım yapabildiğim kadar. Ardından termal pad uygulaması yapıp işlemci ve ekran kartı çiplerini macunladıktan sonra topladım bilgisayarımı ve sonuç harika boştayken bilgisayar buz gibi ve çok sessiz. Uygulama anında çektiğim fotoğrafları yükleyeceğim. Monster ömür boyu bakım garantisi veriyor ya hani. Kısacası şunu diyeceğim ucuz etin yahnisi olmaz. Beleş etin hiç bir tadı olmaz. (Bilgisayarımdan çok memnunum)

Ekli dosyalar

• IMG_2027.jpeg
    IMG_2027.jpeg
    205.2 KB · Görüntüleme: 15
  • IMG_2030.jpeg
    IMG_2030.jpeg
    238.6 KB · Görüntüleme: 13
  • IMG_2034.jpeg
    IMG_2034.jpeg
    209.8 KB · Görüntüleme: 12
  • IMG_2037.jpeg
    IMG_2037.jpeg
    217.6 KB · Görüntüleme: 12
  • BC7936B4-7E20-45D3-B633-F833D42ED547.jpeg
    BC7936B4-7E20-45D3-B633-F833D42ED547.jpeg
    143.4 KB · Görüntüleme: 11

KamtariR

Müdavim
Müdavim
Reaksiyon puanı
2,847
Monster müşteri memnuniyetine çok önem veren bir marka.

Bir sorun yaşadıysan ve bunun servis kaynaklı olduğunu düşünüyorsan ana merkez ile görüşerek çözebilirsin.

`ScyLax

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Monster müşteri memnuniyetine çok önem veren bir marka.

Bir sorun yaşadıysan ve bunun servis kaynaklı olduğunu düşünüyorsan ana merkez ile görüşerek çözebilirsin.
Önem verdiğine adım gibi eminim. Sorun servis kaynaklı ondan da eminim. Ben uğraşmak istemedim. Kendim yaptım daha güzel oldu. Bu konuyu açmamdaki amaç eğer eliniz yatkınsa kendi işinizi kendiniz yapın demek istediğim budur. Ücretsiz bakım diye bu kadar kötü işçilik yapmanın bir anlamı yok yani.