Öneri Monster notebook teknik servisi teknik servis midir.

Bu konuyu okuyanlar

mhmmd10

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Bu başlığı açmamda ki sebep, monster teknik servisi hakkında bugün gözlerimle şahit olduğum durumdur. Biliyorsunuz ki monster satış sonrasında bilgisayarınıza ücretsiz bakım avantajı sunuyor, bu sayede çokça ilgi de gördü. Ancak bugün 2017 model bilgisayarıma monster teknik servisinde yeterince bakılmadığını öğrendim. Meğer bilgisayar 10 günlük tatile gidip geliyormuş her seferinde. Defalarca servise gönderdiğim bilgisayar 2019'dan itibaren servisten her gelişinde fanların fazla çalışması, ısınma, performans düşüklüğü ve fanlardan takır tukur seslerin gelmesi gibi problemlerle çalışıyordu. Durumu anlatıp yeniden servise gönderdiğimde sonuç değişmedi ve bilgisayarsız kaldığım süreler bana kâr kaldı. Bugün monster markasının üzerine bir çizgi çektim ve sıradan bir elektronikçiye giderek bilgisayara bakım yaptırdım. Gördüm ki daha vidalar açılırken sorun büyüktü, çünkü monster teknik servis çalışanlarından başka kimsenin dokunmadığı vidalar yalama olmuştu. Bunu yapan şirket, bakım raporunda bilgisayarın üzerindeki çiziklere kadar yazan şirket... Allahtan vidaları açacak büyüklükte kaslarımız vardı ve açtık. Fanların üzerinde kirece dönmüş toz yumağı "beni burdan almazsan koyuna döneceğim" diyordu. Bu normal bir durum gibi görünebilir ancak olan biteni işlemciye bakınca farkettik. İşlemci neden maden işçisine dönmüştü ki? Aynı kas grubu ile işlemci üzerinde katrana dönmüş termal macunu kazıdık tatlı tatlı. Sordum bu ne kadar zaman önce sürülmüştür diye, net bişey diyemem ama en az 1 yıl önce sürülmüş dedi eleman. İyi de ben 9 ay önce servise göndermiştim? Bakım yapıldı ve bilgisayarı çalıştırıp ısınma, performans ve fan kontrolü yaptık. Sonuçlara göre o koskoca monster markası bana "neden bize geliyorsun, biz sana sıradan bir bilgisayarcının vereceğini veremeyiz, 2017'de bir bilgisayar almışsın bakım yapa yapa ömürlük kullanmaya çalışıyorsun, al yeni bir bilgisayar 20 000 - 30 000 liraya ben bakayım sana" diyormuş meğer. Bilgisayarın sessiz sessiz efendi efendi durduğunu da gördüm yıllar sonra. Monster teknik servisinin yaptığı bakımlara nazaran, ki yaptığı konusunda artık şüpheliyim, oyunlar yağ gibi akıyor, ufak kasmalar da gitti. i7 işlemci ile cs go max görüntü ayarlarında kasmadan oynayan bilgisayar, oyundan çıkınca fanlardan birini hemen kapattı, ötekini de 20 30 saniye sonra kapattı. Bilgisayar doğru düzgün ısınmadı bile. Teknik servisin bakımı ile klavyenin ortasına elini bastırıp 10 saniye tutamazdın, öyle bir sıcaktı. Bir bilgisayar cehennemle kapışır mı yahu. Bence monsterın sloganı "en samimi en sıcak bilgisayarları üretiyoruz" olmalı. Aslında bilgisayar iyi çocukmuşta çevresi kötüymüş. Böylece monster teknik servisinden gelen bilgisayarı çarşıdaki elektronikçide düzeltmiş olduk, hayat çok garip. "Elektronikçinin söyledikleri yalansa?" sorusu gelebilir akıllara, ben sonuca bakar ona göre yorumlarım, adam işini yaptı ve bilgisayar kendine geldi. Tüm bunları da yeni bilgisayar almam için monster markasının beni dürtmesi olarak algılıyorum. Hacı beni hanımdan başkası dürtemez, ters teper. Elektronikçiye selamlar, küçük esnaf > monster. Yazımı da bakım yaptığımız bilgisayarda serin serin yazıyorum.