Monster Laptop için hangi SSD'yi almalıyım

Bu konuyu okuyanlar

Saykomana

Öğrenci
Reaksiyon puanı
6
Merhabalar arkadaşlar, Monster Tulpar T5 V19.1 laptopum için SSD almak istiyorum, içinde 256gb bir adet var, bir de ekstra olarak eski laptopumdaki 256gb'yi kullanıyorum ancak çok video render yaptığım için artık yer yetmemeye başladı, sürekli bir şeyleri silmek ve yer açmak yüzünden performanslı bir şekilde işimi yapamıyorum.

Bütçem 1500-2000TL arası diyebilirim. Yer olarak da 1TB düşündüm ilk olarak, sonra acaba onun da yetersiz olacağı zaman olur mu dedim. Bu sebepten 1TB ve 2TB olan SSD önerilerinize ihtiyacım var, şimdiden teşekkürler :)

Bu arada şöyle bir SSD gördüm ne düşünüyorsunuz bunun için iyi bir fiyat gibi geldi; Sandisk SSD Plus 2TB 545MB-450MB/S Sata 3 2.5" SSD Fiyatı

EFI Shell

shellx64.efi
Super Moderator
Reaksiyon puanı
18,921
Merhabalar arkadaşlar, Monster Tulpar T5 V19.1 laptopum için SSD almak istiyorum, içinde 256gb bir adet var, bir de ekstra olarak eski laptopumdaki 256gb'yi kullanıyorum ancak çok video render yaptığım için artık yer yetmemeye başladı, sürekli bir şeyleri silmek ve yer açmak yüzünden performanslı bir şekilde işimi yapamıyorum.

Bütçem 1500-2000TL arası diyebilirim. Yer olarak da 1TB düşündüm ilk olarak, sonra acaba onun da yetersiz olacağı zaman olur mu dedim. Bu sebepten 1TB ve 2TB olan SSD önerilerinize ihtiyacım var, şimdiden teşekkürler :)

Bu arada şöyle bir SSD gördüm ne düşünüyorsunuz bunun için iyi bir fiyat gibi geldi; Sandisk SSD Plus 2TB 545MB-450MB/S Sata 3 2.5" SSD Fiyatı
WD Blue, WD Green ya da Samsung 860 serisine bakın. :)

ozciceky

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,743
Bence gönül rahatlığı ile yazdığınız SSDyi alabilirsiniz. O markanın plus modelinin 960 gblik versiyonunu 18 aydır kullanıyorum ve de pek de memnunum.

Profosör_Tokyo_Andres

Öğrenci
Cezalı
Reaksiyon puanı
78
Wd blue
Wd green
Kingsrın a2000
Samsung 860 evo yada qvo
Sandsik ultra 3d
Mesaj otomatik birleştirildi:

Yasuobilal2007

Müdavim
Reaksiyon puanı
954

hocam sandisk ssd plus kronik sorunlu aynisi bende var ve yazma hızı yerlerde

okuma yazma*

Profosör_Tokyo_Andres

Öğrenci
Cezalı
Reaksiyon puanı
78

okuma yazma*
Hocam sadece 120 ve 240gb yiğidi öldür hakkını yeme

Samsung,Crucial,Kingston markaları güzel
Hangi model
Örn crucial bx 500 kronik sorunlu
Hyper x rgb ssd ısınıyo
Samsung qvo veri yazarken mlc olduğu için biraz sıkıntı

Saykomana

Öğrenci
Reaksiyon puanı
6
WD Blue, WD Green ya da Samsung 860 serisine bakın. :)

Teşekkürler öneriler için, şöyle bir model ve fiyat var, laptop için uygun olan bu oluyor değil mi? Yani 2.5, bir de 3.5 var da bir hata yapmak istemiyorum o şekilde, bir de fiyatı nasıl sizce

Wd blue
Wd green
Kingsrın a2000
Samsung 860 evo yada qvo
Sandsik ultra 3d

Teşekkürler öneriler için, peki bu modele ne diyorsunuz acaba ve Samsung Evo 970 ile aralarında hız/teknik olarak çok fark varmı. Mesela ikisinin de 1TB modelini karşılaştırırsak;

Son düzenleme:

EFI Shell

shellx64.efi
Super Moderator
Reaksiyon puanı
18,921
Teşekkürler öneriler için, şöyle bir model ve fiyat var, laptop için uygun olan bu oluyor değil mi? Yani 2.5, bir de 3.5 var da bir hata yapmak istemiyorum o şekilde, bir de fiyatı nasıl sizce

Teşekkürler öneriler için, peki bu modele ne diyorsunuz acaba ve Samsung Evo 970 ile aralarında hız/teknik olarak çok fark varmı. Mesela ikisinin de 1TB modelini karşılaştırırsak;

Evet, fark var. Ve bu fark uçurum kadar. M.2 NVMe ile SATA SSD'ler kıyaslanamaz.

retired

Dekan
Reaksiyon puanı
9,982
Samsung 860 EVO öneririm.

Saykomana

Öğrenci
Reaksiyon puanı
6
Evet, fark var. Ve bu fark uçurum kadar. M.2 NVMe ile SATA SSD'ler kıyaslanamaz.
Samsung 860 EVO öneririm.
Anladım öneriler için çok teşekkürler, işim için uzun vadeli olması açısından Samsung 970 EVO almayı düşünüyorum. Bir de paylaştığım linkteki SSD laptoplar için uygun olan boyut değil mi?

Saykomana

Öğrenci
Reaksiyon puanı
6
Paylaştığım 2 SSD arasındaki fark nedir acaba ikisi de benzer özelliklerde ama birisi diğerinin 2 katı fiyatı, markadan mı kaynaklanıyor acaba bu kadar fark?