Monster Fps Drop (Battlefield 5)

Bu konuyu okuyanlar

Asayiş Berkemal

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Monster notebook kullanıyorum laptop almam şarttı battlefield 5 te fps dropu çok yiyorum ayarları yüksekte oynuyorum fps 70-90 arası ama fps drop yiyorum can sıkıyo artık directx12 kapalı frame oda açık ama çok yiyorum ama bf1 de yemiyorum diğer birçok oyunda csgo watch dogs 2 onlarda yemiyorum bir tek battlefield 5 te oluyor nedeninin anlayamadım

sistem özellikleri :
i5 9300h
GTX 1650
16GB Ram
500GB Nvme SSD

CPU Kullanım : %98 - 100
CPU Sıcaklık : %98 - 100 (her oyunda öyle bf 1 de de öyle ama fps drop onlarda yok dediğim gibi üstte)
GPU Kullanım : %98 - 100 (Anlık %30 - 45 arası düşüyor işte sorun bu nasıl düzelecek)
GPU Sıcaklık : %72- %77
Mesaj otomatik birleştirildi:

20 kişi görüyor birisi cevap yazamazmı yav

Son düzenleme:

AlperShal

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,554
Monster notebook kullanıyorum laptop almam şarttı battlefield 5 te fps dropu çok yiyorum ayarları yüksekte oynuyorum fps 70-90 arası ama fps drop yiyorum can sıkıyo artık directx12 kapalı frame oda açık ama çok yiyorum ama bf1 de yemiyorum diğer birçok oyunda csgo watch dogs 2 onlarda yemiyorum bir tek battlefield 5 te oluyor nedeninin anlayamadım

sistem özellikleri :
i5 9300h
GTX 1650
16GB Ram
500GB Nvme SSD

CPU Kullanım : %98 - 100
CPU Sıcaklık : %98 - 100 (her oyunda öyle bf 1 de de öyle ama fps drop onlarda yok dediğim gibi üstte)
GPU Kullanım : %98 - 100 (Anlık %30 - 45 arası düşüyor işte sorun bu nasıl düzelecek)
GPU Sıcaklık : %72- %77
Mesaj otomatik birleştirildi:

20 kişi görüyor birisi cevap yazamazmı yav
Eğer V-Sync açıksa onu kapatıp FPS'i aldığınız FPS'in ortalamasına sabitler misiniz? (Oyun içinden değil nVidia Kontrol Paneli'nden) Droplar azalırsa ama geçmezse biraz daha düşük bir FPS'i ayarlayın ve sorun çözülür.

Asayiş Berkemal

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
n
Eğer V-Sync açıksa onu kapatıp FPS'i aldığınız FPS'in ortalamasına sabitler misiniz? (Oyun içinden değil nVidia Kontrol Paneli'nden) Droplar azalırsa ama geçmezse biraz daha düşük bir FPS'i ayarlayın ve sorun çözülür.
nasıl sabitleniyor bilmiyorum

AlperShal

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,554
n

nasıl sabitleniyor bilmiyorum
nVidia Kontrol Paneli > 3D Ayarları > Program Ayarları > Uygulamayı Seç > En Yüksek Kare Değeri (Max Frame Rate) > İlgili Değeri Seç > Uygula > Çık > Oyunu Aç > İlgili Şeyleri Kontrol Et > Düzenleme Gerekirse Kare Değeri Ayarlamaya Geri Dön, Gerekmezse Foruma Gelip İlgili Kişilere Teşekkür Edip Zevkle Oyununu Oyna :d