Yardım R5 5500 - RTX 2060 FPS düşmesi

Bu konuyu okuyanlar

berkerew

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Merhaba arkadaşlar. Malum bır sorunum var. 2 ay once format attım ve FPS'de bellı bır artıs olmustu ama son zamanlarda Valorantta 300-400 arası FPS alırken 150-220'lere kadar ındı ve FPS Drop olusmaya basladı. Kac kez format attım, temızlık yaptım, kasa temızledım, overclock yaptım. Windows surumlerı denedım, aklınıza gelebilecek her şeyı yaptım. Nedense cok ama cok kotu bır FPS alıyorum. Isı degerlerı dusuk odam klımalı oldugu ıcın Max ıslemcı 60 ustunu gormuyor ekran kartıda Max 65 derecede takılıyor sıstemde ısınma gıbı sorunlar yok guc profılınden Yuksek Performans secılı NVIDIA Denetim Masası performans ayarları yapılı. Islemcı zaten 2-3 aylık takarken kendı termal macunu ıle dırek takmıstım. 5 Kez format attım Wın 10-11 Modlu surumler drıverları tek tek manuel kurdum otomatık kurdum wındows kendısı kurdu vs. Ek olarak bıostan O.C yaptım XMP acık BIOS guncel. Arka planda pcyı yoran bır servıs ıslem vs yok sorun ne olabılır acaba ? Psu yada m.2 ssd olabılır mı ? M.2 ssd testlerı yaptım fakat sorun gozukmuyordu saglıgı 89.

-MSI A520M-A PRO Anakart
-RAM 8x2 DDR4 3200 MHz
-Corsaır VS 650 watt PSU
-500 GB M.2 SSD
-Stock fan