Monster Abra A5 V15.8 15,6" pil ömrü azalıyor mu azalmıyor mu ?

Bu konuyu okuyanlar

yugovlavaka

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
Merhaba,
Monster Abra A5 V15.8 15,6" model bir bilgisayarım var 2020 haziran ayında satın aldım garantisi devam ediyor merak ettiğim birkaç soru var.
Soru : Pil %100 doluyken aynı zamanda da prize takılı olduğu zaman pili sürekli şarj etmeye mi çalışıyor yoksa %100 olduktan sonra bataryaya giden elektriği kesip elektriği direkt anakarta mı aktarıyor ?

Yaşadığım sorun : Pil %100 doluyken ve prize takılıyken oyuna girdiğimde örneğin warzone oyunda bir süre oynadıktan sonra pil %97-96 lara düşüyor. Bu yaşadığım soruna göre zorlayıcı bir oyundayken %97-96 lara düşmesi hem pili şarj etmeye çalışıyor bilgisayar hemde oyunu oynatıyor bunun pil ömründen yediğini düşünmekteyim ve normal prize takılı olmadan da 10 dakika gibi kısa bir sürede %95-90 lara düştüğünü görmekteyim.

NOT : Batarya anakarta monte çıkmıyor.

Bilgisayarımın özellikleri,
Intel® Comet Lake Core™ i7-10750H 6C/12T; 12MB L3; 8GT/s; 2.6GHz > 5.0GHz; 45W; 14nm
Mobile Intel® HM470 Chipset
4GB GDDR6 NVIDIA® GeForce® GTX1650 Ti 128-Bit DX12
15,6" FHD 1920x1080 120Hz IPS Mat LED Ekran
16GB (2x8GB) DDR4 1.2V 2933MHz SODIMM
256GB SAMSUNG PM981a M.2 SSD PCIe 3.0 x4 (Okuma: 3500 MB/s - Yazma: 2200 MB/s)
1TB Seagate Barracuda Pro 7200RPM HDD SATA-3 7mm 128MB

Değerli yorumlarınızı beklemekteyim şimdiden teşekkür ederm.

madSlowly

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,760
Bilgisayarınızı şarjda kullanırken bataryasını çıkarın. Çıkarırsanız bataryayı hala şarj etmeye devam etmez , batarya ömrü kısalmaz.

yugovlavaka

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
Bilgisayarınızı şarjda kullanırken bataryasını çıkarın. Çıkarırsanız bataryayı hala şarj etmeye devam etmez , batarya ömrü kısalmaz.
Merhaba, öncelikle cevabınız için teşekkür ederim eklemeyi unutmuşum batarya anakarta monte çıkmıyor maalesef.

madSlowly

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,760
Merhaba, öncelikle cevabınız için teşekkür ederim eklemeyi unutmuşum batarya anakarta monte çıkmıyor maalesef.
Warzone oynarken şarj aleti yetmiyor olabilir gücü yüksek mah'lı şarj aleti alırsanız düzeleceğini düşünüyorum
Mesaj otomatik birleştirildi:

Şarj aleti kaç mAh ?

Silinen bir hesap

Profesör
Reaksiyon puanı
7,431
Merhaba, değerli cevabınız için teşekkür ederim evet bazı modellerinde çıkmıyor.
Bu cihazlar akıllı şarj sistemine sahiptir diye biliyorum,cihazın pili tamamen dolduğunda siz şarjda bıraksanız da pili şarj etmiyor diğer bilgisayarın bileşenlerine güç veriyor diye biliyorum.

yugovlavaka

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
Bu cihazlar akıllı şarj sistemine sahiptir diye biliyorum,cihazın pili tamamen dolduğunda siz şarjda bıraksanız da pili şarj etmiyor diğer bilgisayarın bileşenlerine güç veriyor diye biliyorum.
Monster teknik servisi de bu şekilde bir cevap vermişti ancak gta 5 warzone gibi bir tık zorlayıcı oyunlarda şarja takılıyken pilden % düşmesi kafanı karıştırdı biraz bu arada oyunları full ayarlarda oynamıyorum 1-2 tık alt ayarlarda oynuyorum kendime göre

Warzone oynarken şarj aleti yetmiyor olabilir gücü yüksek mah'lı şarj aleti alırsanız düzeleceğini düşünüyorum

Şarj aleti kaç mAh ?
WhatsApp Image 2021-01-18 at 09.42.03.jpeg

Silinen bir hesap

Profesör
Reaksiyon puanı
7,431
Monster teknik servisi de bu şekilde bir cevap vermişti ancak gta 5 warzone gibi bir tık zorlayıcı oyunlarda şarja takılıyken pilden % düşmesi kafanı karıştırdı biraz bu arada oyunları full ayarlarda oynamıyorum 1-2 tık alt ayarlarda oynuyorum kendime göre

Ekli dosyayı görüntüle 134663
Çok büyük bir sorun yaşayacağınızı sanmıyorum ama çok isterseniz siz Monster'ın size sunmuş olduğu sınırsız bakım hizmetine bilgisayarınızı götürüp baktırabilirsiniz diye düşünüyorum.

Peki bu pil ömrüyle alakalı bir sorun teşkil eder mi ?
Sanmıyorum,normal bir şekilde kullanmaya devam edebilirsiniz diye düşünüyorum.

yugovlavaka

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
Fazla sorun yaşamazsınız diye düşünüyorum .
Tamamdır değerli yorumlarınız için teşekkür ederim :)

Çok büyük bir sorun yaşayacağınızı sanmıyorum ama çok isterseniz siz Monster'ın size sunmuş olduğu sınırsız bakım hizmetine bilgisayarınızı götürüp baktırabilirsiniz diye düşünüyorum.

Sanmıyorum,normal bir şekilde kullanmaya devam edebilirsiniz diye düşünüyorum.
Tamamdır değerli yorumlarınız için teşekkür ederim :)