Mühendislik için Monster Abra A5 V15.4.1 15,6" mi tercih etmeliyim?

Bu konuyu okuyanlar

ruya.t

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Abra A5 V15.4.1 15,6" Gaming Laptop | Monster Notebook Bayılarak aldığım, bugün elime ulaşan bilgisayarım.

Fakat detaylıca okuduktan ve arkadaşlarımla konuştuktan sonra fikrim değişti. Kimisi 2 senede 5 kez garantiye vermiş kimisi 3 sene sonra parça bulamamış.
1-Ben, daha az önce AutoCAD'i kurarken Google Chrome'da tek sekmeyle 5 dakikalık bir donma yaşadım. Müdahale etmedim ne zaman geçecek diye fakat kendi kendine asla düzelmedi. Görev yöneticisinden zorla kapatmak zorunda kaldım.(Yazılımsal olmadığını düşünüyorum çünkü diğer bilgisayarımda da bu şekilde kuruluydu.)
2-Şarjı daha ilk günden su gibi gidiyor maşallah sadece internette olmama rağmen.
(Oyun oynamıyorum pek ilgili değilim fakat şarj ve hız benim için önemli, mühendislik öğrencisiyim. )

Servisi arayıp durumu izah edip yardım mı almalıyım yoksa direkt bu bilgisayarı 15 günlük iade süresince iade edip
(Ağırlığı ve görüntüsü hiç önemli değil)
*Çizim, programlama, erp, sap gibi programlar kullanabileceğim
*5600 civarı bütçe ile
* En az 4-5 sene gidebilecek(Benim için en önemlisi.. Sanırım monster 2 sene sonra yaşlanıyormuş...),

Daha kullanışlı bir laptop bulunur mu? Öneriniz nedir?

Son düzenleyen moderatör:

srdrsncr

Asistan
Reaksiyon puanı
31
Bu bilgisayar size muhendislik icin yeterde artar bile.i7 9.nesil oldugu icin size sorun cikarmayacaktir.

ruya.t

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Bu bilgisayar size muhendislik icin yeterde artar bile.i7 9.nesil oldugu icin size sorun cikarmayacaktir.ayrica hangi uygulamalari kullanmayi planliyorsunuz o da onemli
Merhaba, Matlab,Cad programları,Access,Programlama,SAP(ERP sistemi) tarzı endüstri-makine mühendislik programları.. Uzun süre götüreceğinden şüpheliyim yalnız... Bir bilginiz var mı bu konuda?

met 35

Mak. Müh.
Reaksiyon puanı
9,078
Rami 16 GB yapın mutlaka autocad ve diğer benzeri yazılmlar için ve değiştirmeyin,laptopu.

ruya.t

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Rami 16 GB yapın mutlaka autocad ve diğer benzeri yazılmlar için ve değiştirmeyin,laptopu.
Teşekkürler fikriniz için... Ne kadar süre götürür peki beni 16 gb yaptırdığımda?
Mesaj otomatik birleştirildi:

https://www.hepsiburada.com/msi-gf6...-6-fhd-tasinabilir-bilgisayar-pm-HB00000JP1HU bende 5 ay once bunu 5.500 aldim okul icin 3-4 tane kullanacam Program vardi.suana kadar hic sorun cikarmadi sadece sarji cabuk bitiyor 2 bucuk saat felan gidiyor zaten su donm bitsin servisine goturcem
Batarya sorunu hepsinde oluyor diyorsunuz? Fakat monster'in malzemesinden şüpheliyim...Çoğu kişinin garantisi bittikten sonra bozuluyormuş.. 4-5 sene kullanmam çok zor bu şartlarda.

srdrsncr

Asistan
Reaksiyon puanı
31
Merhaba, Matlab,Cad programları,Access,Programlama,SAP(ERP sistemi) tarzı endüstri-makine mühendislik programları.. Uzun süre götüreceğinden şüpheliyim yalnız... Bir bilginiz var mı bu konuda?
Bence uzun sure rahat goturur.matlab ve autocadi biliyorum tam olarak.bunlarda sıkınti cikarmayacaktir.zaten muhndislik icin aliyorsaniz ilk islemciye bakmaniz lazim ve bunun islemciside zaten i7 ekran kartida gtx 1050 oyun oynamayacaksaniz size fazlaasiyla yeterli olacaktir

Teşekkürler fikriniz için... Ne kadar süre götürür peki beni 16 gb yaptırdığımda?

Batarya sorunu hepsinde oluyor diyorsunuz? Fakat monster'in malzemesinden şüpheliyim...Çoğu kişinin garantisi bittikten sonra bozuluyormuş.. 4-5 sene kullanmam çok zor bu şartlarda.
Oda arkadasimda sizin bilgisayarinizin aynisi var.donanimsal ozelliklleri ayni onunki abra a5v16.3 tu i7 9750h ve gtx 1050 suana kadar sorun yasamadi oda alani 7-8 ay olmustur.ve sarji 4 saat rahat gidiyordur

met 35

Mak. Müh.
Reaksiyon puanı
9,078
Epey götürür,millet ne makinalar kullanıyor bu programlarda bile.Fakat rami ihmal etmeyin.

srdrsncr

Asistan
Reaksiyon puanı
31

Benim laptopumun bataryasinda bir sikinti var normalde 4-5 saat gidmesi gerekir.bence bu saatlerde yeterli.

met 35

Mak. Müh.
Reaksiyon puanı
9,078
Bu tip programlar büyük jenerasyonlar değiştirmediği müddetçe,çok uzun süreler idare eder.

ruya.t

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Bu tip programlar büyük jenerasyonlar değiştirmediği müddetçe,çok uzun süreler idare eder.
Donanımsal olarak halledilir sorun değil fakat Monsterin fiyatı düşürmek için kaliteyi de düşürdüğünü vs. sipariş ettikten sonra duydum... Bu açıdan önerebileceğiniz başka bir bilgisayar var mıdır?

Benim laptopumun bataryasinda bir sikinti var normalde 4-5 saat gidmesi gerekir.bence bu saatlerde yeterli.
Teşekkürler

Son mesajlar