Monitöre görüntü gelmiyor.

Bu konuyu okuyanlar

Drexsai

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
1 hafta önce monitörüm bozuldu. Bugün akrabam evinde kullanmadığı bir monitörü bana verdi ve çalıştığını söyledi fakat monitöre görüntu gelmiyor. 1 saniyeliğine ışığı yanıyor görüntü geliyor ardindan sönüyor ve görüntü gidiyor bu şekilde devam ediyor.
Kasa ile hiçbir şekilde alakası yok tek başına monitörü bağladiğimda da aynı problem devam ediyor. Sorun neyden kaynakli olabilir?
Edit: güç kablosunda da bir problem yok evde hali hazırda çalışan bir monitörde kullandığım güç kablosunu denedim yine görüntü alamıyorum. Yeni bir monitörü karsilayabileceğimi düşünmüyorum şuan.

Son düzenleme:

LifeStyle

Profesör
Reaksiyon puanı
802
monitörün bağlantı kablolarını (vga yada hdmi) değiştirin.
laptop u olan varsa kabloları bağladıktan sonra windows + p tuşu ile görüntü aktarmaya çalışsın
bazı monitörlerde geçiş tuşu olur. vga to dvi gibi.. (eski samsung monitörde vardı) kullanılmayan yerde kalırsa görüntü gelmiyordu..

aklıma gelenler bunlar.

monitörünün ozulduğuna %100 eminsen tamir ettir. eğer sorunu büyük değilse çok birşey tutmaz.. tabii düzgün esnafa denk gelmen gerekir..

Drexsai

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
monitörün bağlantı kablolarını (vga yada hdmi) değiştirin.
laptop u olan varsa kabloları bağladıktan sonra windows + p tuşu ile görüntü aktarmaya çalışsın
bazı monitörlerde geçiş tuşu olur. vga to dvi gibi.. (eski samsung monitörde vardı) kullanılmayan yerde kalırsa görüntü gelmiyordu..

aklıma gelenler bunlar.

monitörünün ozulduğuna %100 eminsen tamir ettir. eğer sorunu büyük değilse çok birşey tutmaz.. tabii düzgün esnafa denk gelmen gerekir..
Sorun bağlantı kablolarında değil problemi bağlantı kablosunu takmadan da alıyorum. Ledlerde bir sıkıntı olduğunu düşünüyorum

LifeStyle

Profesör
Reaksiyon puanı
802
bakmadan, test etmeden bişi söylemek güç. akrabandan aldığın monitör de sağlam olmayabilir. kasanı, monitörü çalışan bir arkadaşında denemek için rica edebilirsin. denemen lazım, yoksa hangi parçada sorun var anlayamazsın. deneme yanılma işleribu işler :)

Drexsai

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
bakmadan, test etmeden bişi söylemek güç. akrabandan aldığın monitör de sağlam olmayabilir. kasanı, monitörü çalışan bir arkadaşında denemek için rica edebilirsin. denemen lazım, yoksa hangi parçada sorun var anlayamazsın. deneme yanılma işleribu işler :)
Kasamda bir problem yok geceleri televizyona bağlayıp kullanıyorum fakat evde televizyon aktif bir şekilde kullanıldığı için sadece geceleri erişim sağlayabiliyorum. Akrabamin verdiği monitör bozuk ne yazık ki bunun farkındayım ama kendisi çalıştığını ifade ettiği için belki kurtarabilirim diye düşünmüştüm. Gidip yeni monitör alicaz artık çaresi yok