Monitör tavsiyesi

Bu konuyu okuyanlar

mehmetali48

Doçent
Reaksiyon puanı
415
İyi akşamlar arkadaşlar sistemime uygun monitör almak istiyorum bilgisi olan arkadaşlar yardımcı olabilirler mi acaba 2k monitör almak istiyorum ekran kartım rtx 3070 olacak işallah o yüzden 2 k önerdiler çoğu kişi zaten şöyle bir monitöe var indirimde baya iyi fiyatı alınır mı sizce https://www.hepsiburada.com/casper-...-led-monitor-p-HBV00000V0B3U?magaza=EXCALIBUR
Limitim 3500 tl ama bu monitör iyiyse bunu alacağım bütçemi zorlamasın diye inceleyen bilen arkadaşlar varsa yardımcı olabilirler mi

mehmetali48

Doçent
Reaksiyon puanı
415

ozciceky

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,743
Monitörü ayağı ve düğmesi için almıyorsunuz ki. Bence zaten gidip dünya gözü ile görün.
İçinize sinmezse almazsınız.

mehmetali48

Doçent
Reaksiyon puanı
415
Peki bu amazondan ürün geç gelir mi bide o sorum var fiyatları uygun ama amazonun hiç garantisini ve kargo süresini bilmiyorum

ozciceky

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,743
Peki bu amazondan ürün geç gelir mi bide o sorum var fiyatları uygun ama amazonun hiç garantisini ve kargo süresini bilmiyorum
Sonuçta amazon da resmi ithalat olan malları satıyor olması lazım. Mesela ben amazondan prime üyeliği sayesinde kelepir fiyata seasonic psu aldım. Ertesi gün elime ulaştı.

Görkem Say

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
24,982
Amazon'un TR şubesi bu. Ürün İstanbul deposunda yani. Şu an ülkede en iyi hizmet veren e-ticaret şirketi Amazon bana kalırsa hiç tereddüttünüz olmasın.

ozciceky

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,743
ama mönitörlerde ölü piksel testi yapıp almak daha iyi. Ölü piksel çıktığındaki iade politikasına da bakmak lazım.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Casper özünde mönitör üreten bir firma değil. Güvenip de alamazdım.

mehmetali48

Doçent
Reaksiyon puanı
415
ama mönitörlerde ölü piksel testi yapıp almak daha iyi. Ölü piksel çıktığındaki iade politikasına da bakmak lazım.
Ölü piksel testi yapayımda işte nerfen alcam ki benim olduğum yerde ne teknosa ne vatan ne bunlar gibi mağzalar var onun için o iş yaş biraz

mehmetali48

Doçent
Reaksiyon puanı
415
Odyssey G5 bütçenize uygun. Taş gibi monitördür kendileri
Peki hocam odyssey ve diğer önerilen amazonda ki monitörün farkı nedir

Şuanda g5 odyssey indirimde alayım mı bu ürün

Son düzenleme:

alpsadik

Map Tech Harita
Emektar
Reaksiyon puanı
2,871
Peki hocam odyssey ve diğer önerilen amazonda ki monitörün farkı nedir

Şuanda g5 odyssey indirimde alayım mı bu ürün

C27HG70 bir tık önde görünüyor.

alpsadik

Map Tech Harita
Emektar
Reaksiyon puanı
2,871
Peki hocam farka değermi rtx 3070 kullancam fark göaterir mi görüntüde
Burada tercih sizin. C27HG70 özellikler itibariyle daha önde. Odyssey G5 ise kavis olarak avantajı durumda 1000R olması fazlasıyla iyi. Bu arada birisi önde diğeri geride derken şunu da belirteyim iki monitör de gayet güzel monitörler. Biri kötü biri iyi gibi anlaşılmasın.

mehmetali48

Doçent
Reaksiyon puanı
415
Burada tercih sizin. C27HG70 özellikler itibariyle daha önde. Odyssey G5 ise kavis olarak avantajı durumda 1000R olması fazlasıyla iyi. Bu arada birisi önde diğeri geride derken şunu da belirteyim iki monitör de gayet güzel monitörler. Biri kötü biri iyi gibi anlaşılmasın.
C27HG70 amazon üzerinden alsam hocam hiç bilginiz varmı ölü piksel garantisi veriyorlar mı veya ilerde garantiye göndermek istersem nasıl göndercem amazon u hiç bilmiyorumda

alpsadik

Map Tech Harita
Emektar
Reaksiyon puanı
2,871
C27HG70 amazon üzerinden alsam hocam hiç bilginiz varmı ölü piksel garantisi veriyorlar mı veya ilerde garantiye göndermek istersem nasıl göndercem amazon u hiç bilmiyorumda
Amazon Türkiyede çalışan bu tarz firmaların şahıdır desem abartmış olmam sanırım. Müşteri hizmetlerini arayıp gerekli bilgileri alabilirsiniz.

Görkem Say

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
24,982
Ölü piksel çıkarsa yardımcı olur Amazon 2 hafta içerisinde. Ancak 2 haftadan sonra ölü piksel çıkarsa iş Samsung servisine kalıyor artık.

mehmetali48

Doçent
Reaksiyon puanı
415
Ölü piksel çıkarsa yardımcı olur Amazon 2 hafta içerisinde. Ancak 2 haftadan sonra ölü piksel çıkarsa iş Samsung servisine kalıyor artık.
Tamam hocam o zaman alıyorum bu ürünü
Ölü piksel veya ışık sızması çıkarsa heralde iade edebilirim değil mi?

Görkem Say

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
24,982
Tamam hocam o zaman alıyorum bu ürünü
Ölü piksel veya ışık sızması çıkarsa heralde iade edebilirim değil mi?
Yorumlarda ölü piksel çıkan bir kişi Amazon'un yardımcı olduğunu ancak Samsung'un işleri yokuşa sürdüğünü belirtmiş. Yine de iadeyi alabilmiş. Çoğu firma böyle zaten. 3 veya 5 pikselden fazla ölü piksel yoksa işi yokuşa sürüyorlar epey. Bu arada ışık sızması o kadar büyük bir sorun değil. Çoğu panelde olan bir şey. Yani çıkarsa bana kalırsa hiç uğraşmayın ışık sızması ile. Yeniden alacağınız monitörde ışık sızması olmayacak diye bir kural yok çünkü.

mehmetali48

Doçent
Reaksiyon puanı
415
Yorumlarda ölü piksel çıkan bir kişi Amazon'un yardımcı olduğunu ancak Samsung'un işleri yokuşa sürdüğünü belirtmiş. Yine de iadeyi alabilmiş. Çoğu firma böyle zaten. 3 veya 5 pikselden fazla ölü piksel yoksa işi yokuşa sürüyorlar epey. Bu arada ışık sızması o kadar büyük bir sorun değil. Çoğu panelde olan bir şey. Yani çıkarsa bana kalırsa hiç uğraşmayın ışık sızması ile. Yeniden alacağınız monitörde ışık sızması olmayacak diye bir kural yok çünkü.
Yardımınız için teşekkürler hocam ve diğer arkadaşlar o zaman amazon üzerinden alıyorum ben bu monitörü sizce kaç ölü piksel çıkarsa değiştireyim 1 veya 2 sorun olur mu mesela

Görkem Say

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
24,982
Yardımınız için teşekkürler hocam ve diğer arkadaşlar o zaman amazon üzerinden alıyorum ben bu monitörü sizce kaç ölü piksel çıkarsa değiştireyim 1 veya 2 sorun olur mu mesela
Ölü pikselin nerede çıkacağına bağlı. Kenarlarda çıkarsa göze batmıyor ama ortada çıkarsa göze batabilir. Ölü piksel çıkarsa değişimi kovalayabilirsiniz ancak ışık sızması çok abartı değilse göz ardı edin bence. Zaten ışık sızması sadece siyak renkte belli oluyor.

mehmetali48

Doçent
Reaksiyon puanı
415
Ölü pikselin nerede çıkacağına bağlı. Kenarlarda çıkarsa göze batmıyor ama ortada çıkarsa göze batabilir. Ölü piksel çıkarsa değişimi kovalayabilirsiniz ancak ışık sızması çok abartı değilse göz ardı edin bence. Zaten ışık sızması sadece siyak renkte belli oluyor.
Tamamdır hocam tavsiyeniz için tekrar teşekkür ederim

mehmetali48

Doçent
Reaksiyon puanı
415
Hocam
Acer VG272X 27" 240Hz 1ms (HDMI+Display) G-Sync Full HD IPS LED Monitör UM.HV2EE.X01
Asus VG259QM Monitör
Bütçene uygun tavsiye edebileceğim ürünler bunlar, bütçeni daha da arttırabilirsen örnekleri çeşitlendirebilirim.
Hocam 3200 tl çıkabildim nerdeyse max zaten onlada arkadaşlar amazondan samsung 2k 144 hz 27 inç mınitör tavsiye ettiler şu monitör

Görkem Say

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
24,982