Yardım Monitör sınır dışı hatası

Bu konuyu okuyanlar

Lrkende

Asistan
Reaksiyon puanı
82
Monitör VGA ve ekran kartı HDMI girişli olduğu için bilgisayarı satın aldığımdan beri dönüştürücü ile kullanıyordum. Ara sıra ekrana sınır dışı hatası geliyordu monitörün hatası. Kabloyu oynatınca düzeliyordu. Bir keresinde kabloyu çok fazla kez oynatmama rağmen bu durum düzelmemişti ben de PC'yi HDMI girişli televizyona taktım ve çözünürlüğü monitörün maksimum desteklediği çözünürlüğe çektim ve bu sorunu düzelttim. Ancak geçen gün yine bu sorunu yaşadım yine televizyona bağladım. Bu sefer çözünürlüğü yine normal çözünürlüğüne çektim. Tekrar monitöre bağladım ve hata düzelmedi. NVIDIA denetim masasında çözünürlüğü inceledim. HD kısmı gibi bir yer var benim 1366 X 768 çözünürlüğüm kendiliğinden oraya taşınmış 1080p yazıyor. PC çözünürlükleri kısmında ise yani asıl olması gerektiği yerde çözünürlüğüm yoktu. DDU ile sürücüyü sildim tekrar monitörüme bağladım ekran 800 X 600 gibi bir şeye dönüştü sürücü olmadığı için zaten bu normal. Sürücüyü yüklemek istedim yüklendiğinde otomatik olarak monitörümün desteklemediği çözünürlüğe çekti. Yine aynı şeyi denesemde böyle yapıyor. Doğal çözünürlük 1920 X 1080 görünüyor onu da söyleyeyim. Şimdi ben çözünürlüğümü kesin olarak 1366 X 768'e nasıl varsayılan olarak çekebilirim? Büyük ihtimalle tüm bunlara dönüştürücü sebep oluyor ancak yenisini henüz alamam. Zaten tek yapmam gereken sürücü yüklendiğinde bile NVIDIA'nın otomatik olarak maksimum çözünürlüğümün 1366 X 768 olduğunu algılamasını istiyorum. Sorunu açıklamam biraz zor oldu. Yardıma ihtiyacım var. Sorularınızı sorabilirsiniz.