İntel HD Graphics 3000 ve Nvidia GT540M sürücüleri yüklenmeme sorunu

Bu konuyu okuyanlar

realdream22

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Arkadaşlar merhaba. Yardımınızı istediğim bir konu ve uzunca bir hikayesi var.
Öncelikle bilgisayara hiç format atılmadığını ve sadece security essentials'dan başka virüs programı kullanmadığımı bilginize sunarım.

Bir gün her zamanki gibi nvidia sitesinden güncel yazılımını kurmak istedim ama ilk kez nvidia kurulum programından kurulum başarısız diye bir uyarı ile karşılaştım (PhysX sistem yazılımı, grafik sürücüsü, nvidia geforce experience ve 3D vision sürücüsü kurulamadı diyor). Çözüm için ingilizce benzer sorunu anlatan bir video izledim, aygıt yöneticisinden nvidia kartın inf dosyalarından falan bahsediyordu. Çok karışıktı, onu boşverdim.

İnternette bir kaç yerde konuyla ilgili biraz araştırma yaptım ve öncelikle intel hd graphics 3000 'i güncellemem gerektiğini öğrendim. Bunu güncellemek için sürücüyü kendi sitesinden indirdim ancak kur başarısız diye uyarı geldi onda da.

İntel ve Casper'ın sitesine girdim ve oradan uygun sürücüleri indirip onları kurmayı denedim yine aynı şeylerle karşılaştım.

Aygıt yöneticisinden intel için güncellemeyi internetten yap deyince de "erişim engellendi" diye bir uyarı çıkıyor. Şu anda bilgisayarımı 4:3 ekran olarak kullanıyorum (16:9 ekran dolu ve basık bir hali var).

Ayrıca yine aygıt yöneticisinden Nvidia için güncellemeyi bilgisayardan yap dediğimde kurulum dosyası bulunda ama yükleme yapılamadı diyor.

Yardımcı olabilecek misiniz? Teşekkür ederim.

İşlemci Teknolojisi

Intel® Core™ i5
İşlemci Hızı
2.30GHz Turbo ile 2.90GHz
İşlemci Numarası
2410M
İşlemci Ön Bellek
3 MB
Hafıza (RAM) Kapasitesi
4 GB
Hafıza (RAM) Tipi
DDR3
Sabit Disk Kapasitesi
500 GB
İşlemci Markası
INTEL
Ekran Kartı Hafızası
1024 Mb
VGA Chipset Markası
NVIDIA
VGA Chipset Modeli
GT540M
Ekran Boyu
15,60 inch HD-LED
Monitör Tipi
WXGA
Maksimum Çözünürlük
1366 x 768
Optik Sürücü
DVD±RW Dual
Mobil Özellikler
BlueTooth, Kart Okuyucu, Wireless, Kamera
İşletim Sistemi
Win 7 Home Premium Tr
Ağırlık
2.8 KG
Ekran Kartı Tipi
Paylaşımsız Hafıza

lqnd

Profesör
Reaksiyon puanı
4
Formatla once bi yada sistemi geri yukle

realdream22

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
lqnd > Cevap için teşekkürler, sistem geri yükleme başarısız sonuçlanıyor. Kendim denemedim ama okuduğum birkaç yerde formatın işe yaramadığını söylemişlerdi. Ürün şifre çakışması gibi bir şey oluyormuş galiba. Ayrıca önceki güncelleme sürümleri de yüklenemiyor, bir süre onları kullanmıştım.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
labtop projeksiyon çıkışına görüntü aktarıyor.