Monitör No Signal Hatası

Bu konuyu okuyanlar

İSS-1

Doçent
Reaksiyon puanı
6
Merhaba arkadaşlar, iyi pazarlar diliyorum.

Bugün öğleden sonra monitör ile ilgili sorun oluştu. Normal PC açılıyor monitör de açılıyor ama en son masaüstüne geldiğinde No Signal hatası alıyorum masaüstü ekranı gelmiyor. Kabloları çıkarttım yerlerini değiştirdim, kompresörler ile PC temizliği yaptım, yuvalarını temizledim ama sorun devam ediyor. Daha önce böyle bir durum hiç olmamıştı. Şimdi bu durumumu da ancak Ağ Destekli Güvenli Mod ile giriş yapıp o şekilde yazabiliyorum ama normal PC açılınca görüntü gelmiyor masaüstünün :mellow:

Son zamanlarda da monitör açılırken ekran cızırtısı şeklinde ses geliyordu bi müddet sonra kesiliyordu. Ama bu tür görüntü gelmeme sorunu yoktu.

Bu sorunu nasıl çözebilirim ?

basbeLası

Müdavim
Reaksiyon puanı
47
Merhaba

Büyük ihtimalle sorun ekran kartında. Ekran kartını çıkarıp sistemi onbard ile çalıştırın böylelikle sorun ekran kartında mı değil emin oluruz.

İSS-1

Doçent
Reaksiyon puanı
6
Merhaba

Büyük ihtimalle sorun ekran kartında. Ekran kartını çıkarıp sistemi onbard ile çalıştırın böylelikle sorun ekran kartında mı değil emin oluruz.

Cevabınız için teşekkürler. Bende iki tane monitör girişi(mavi olan) bölüm var diğerini iptal etmek için BİOS üzerinden ayar yapmam gerekiyor mu acaba ? Donanım konusunda tecrübem pek yok :)

basbeLası

Müdavim
Reaksiyon puanı
47
Cevabınız için teşekkürler. Bende iki tane monitör girişi(mavi olan) bölüm var diğerini iptal etmek için BİOS üzerinden ayar yapmam gerekiyor mu acaba ? Donanım konusunda tecrübem pek yok :)

Ekran kartını çıkarın daha sonra vga kablosunu anakartın girişine bağlayın. Biosta bir şey yapmanıza gerek yok.

İSS-1

Doçent
Reaksiyon puanı
6
Ekran kartını çıkarın daha sonra vga kablosunu anakartın girişine bağlayın. Biosta bir şey yapmanıza gerek yok.

Teşekkürler deniyorum hemen.

- - - Mesaj Güncellendi - - -

Sorun çözüldü, teşekkürler yardımın için [MENTION=84487]basbeLası[/MENTION] :)

Sanırım sorunsuz bi müdedet götürür artık.

İSS-1

Doçent
Reaksiyon puanı
6
Maalesef Onboard geçince 2-3 saat sonra Mavi Ekran hatası verdi ve PC açılmadı. Sürekli resetledi :/

__kadıköyRAP__

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,146
ekran çözünürlüğü artmış ve monitörün karşılayabileceği değerin üstüne çıkmış olmasın bi şekilde? güvenli modda görüntü veriyorsa ekran kartında sorun yok gibime geliyor

İSS-1

Doçent
Reaksiyon puanı
6
ekran çözünürlüğü artmış ve monitörün karşılayabileceği değerin üstüne çıkmış olmasın bi şekilde? güvenli modda görüntü veriyorsa ekran kartında sorun yok gibime geliyor

Evet yine ağ destekli güvenli moddan yazıyorum. Normal açılıyor PC windows oturum açma sesi de geliyor ama ondan sonra tam masaüstü görüntü gelecek tam o sırada görüntü gelmiyor No Signal diyor. Acaba VGA kablo ve diğer kabloda mı sorun var çözemedim ?

Reaksiyon puanı
2,554
Aynısı bizim pcye de oluyordu sonra power supply yandı kurtulduk artık pc hiç açılmıyor :D

__kadıköyRAP__

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,146
Evet yine ağ destekli güvenli moddan yazıyorum. Normal açılıyor PC windows oturum açma sesi de geliyor ama ondan sonra tam masaüstü görüntü gelecek tam o sırada görüntü gelmiyor No Signal diyor. Acaba VGA kablo ve diğer kabloda mı sorun var çözemedim ?

klişe olacak ama, format attın mı?
ya da daha yüksek çözünürlüklü bir monitör deneme imkanın var mı?

İSS-1

Doçent
Reaksiyon puanı
6
klişe olacak ama, format attın mı?
ya da daha yüksek çözünürlüklü bir monitör deneme imkanın var mı?

Hayır son 1 yıldır hiç format atmadım. Daha yüksek çözünürlüklü bir monitör ile deneme imkanım yok maalesef.

LCD Casper 900W 19'' monitör modeli.

clients

Müdavim
Reaksiyon puanı
36
açılışta f8 e basına karşılama ekranında vga modunda başlat olması lazım. o yoksa güvenli kipde girip çözünürlüğü düşürün

Lazzz

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,278
Hocam çift ram kullanıyorkullanıyorsan sıra ile birini çıkart sistemi öyle başlatır misin? 2 ram inde ayrı ayrı denermisin ?

İSS-1

Doçent
Reaksiyon puanı
6
@clients, o yöntemi dnedim ama açılmamıştı.
@sosyalli2 Ram de çıkarttım ama olmamıştı.

Arkadaşlar benim ekran kartı Ati Radeon x1550 yeni bir kart alsam aşağıdaki gibi benim sistemde uyumlu çalışır mı acaba ? Vista 32 Bit sistem.

Mesela bu kart

clients

Müdavim
Reaksiyon puanı
36
1 ) monitörün hz ayarına bak varsa 50/ 60 hz e ayarla

2) masaüstü / özellikle / çözünürlük / gelişmiş ayarlar

009a0d2a-5921-4a1c-a57f-3f35af61833c_0.png

İSS-1

Doçent
Reaksiyon puanı
6
1 ) monitörün hz ayarına bak varsa 50/ 60 hz e ayarla

2) masaüstü / özellikle / çözünürlük / gelişmiş ayarlar

009a0d2a-5921-4a1c-a57f-3f35af61833c_0.png

Maalesef o bölümler içinde pasif durumda Ağ destekli güvenli modda değişmiyor.

re13el

Müdavim
Reaksiyon puanı
114
Maalesef o bölümler içinde pasif durumda Ağ destekli güvenli modda değişmiyor.

Başka ekran deneyemediğine göre bilgisayarı geri bir tarihe yüklemeyi denedin mi? Bu olaydan önceki bir tarihte ekran ayarları normal haldedir herhalde. Geri yükleme yapmanda fayda var.

İSS-1

Doçent
Reaksiyon puanı
6
Başka ekran deneyemediğine göre bilgisayarı geri bir tarihe yüklemeyi denedin mi? Bu olaydan önceki bir tarihte ekran ayarları normal haldedir herhalde. Geri yükleme yapmanda fayda var.

Ağ Destekli Güvenli Modda > ÇAlıştır komutuna CMD yazıp MS Dos komut satırını açıp> C:windows/system32/restore yazıp daha sonra alt satırada > rstrui yazıp enter yapınca sistem geri yükleme yaparak sorunu çözdüm. Masaüstü geldi görüntü.

Teşekkürler tüm cevaplar için, tekrar sorun yaşarsam sizlere dönüş yaparım, sağlıcakla kalın :)

Lazzz

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,278
Aynı sorunu yaşamıştık bizim ram bozuk çıktı, ramı çıkartınca düzelmişti inşallah bulursun sorunu.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
dostum diğer yorumlarlar hiç boşa vakit harcama aynısı benim başıma da geldi, tamirciye götürdüm kartını değiştirip geri verdi şuanda çalışıyor. Aynen senin yaşadığın sorun gibiydi Samsung tu monitör 19 inch. Yani format at diyorlar yazılımla asla alakası olmayan bir durumdur bu. Forum mühendis dolmuş :)

re13el

Müdavim
Reaksiyon puanı
114
Aynı sorunu yaşamıştık bizim ram bozuk çıktı, ramı çıkartınca düzelmişti inşallah bulursun sorunu.

Üstteki yorumları okumadan cevap yazmasanız keşke. Üstte sorunun çözüldüğünü belirtmiş zaten arkadaş. :)

__kadıköyRAP__

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,146
dostum diğer yorumlarlar hiç boşa vakit harcama aynısı benim başıma da geldi, tamirciye götürdüm kartını değiştirip geri verdi şuanda çalışıyor. Aynen senin yaşadığın sorun gibiydi Samsung tu monitör 19 inch. Yani format at diyorlar yazılımla asla alakası olmayan bir durumdur bu. Forum mühendis dolmuş :)
Ee adam sistem geri yükleme ile halletmiş sorunu, demek ki format atsa da düzelecekti yani sorun kartta değilmiş. Forum mühendisleri 1 sdn okuru 0.

İSS-1

Doçent
Reaksiyon puanı
6
Arkadaşlar tekrardan merhaba :)

İnternet üzerinden izleidğim flash videolarda yüksek kalitede izlediğimde sıkıntılar olmaya devam edince bende onboard olarak kullanmaya geçmek istedim. Ekran kartını çıkarıp, onboard bağlantıyı yaptım. VGA çözünürlük olarak windows tanıdı ama sürücü bulamadım.

Ati Radeon X1550 ekran kardım ama onborad sürücüsünü bulamadım. Otomatik sürücü tanıyıcı indirip kurdum aşağıdaki uyarıyı verdi. Sistem Windows 7 PRO.

5yxaf9.jpg

Acaba Windows 7 ile uyumu değil mi ?

İSS-1

Doçent
Reaksiyon puanı
6
Arkadaşlar tekrardan merhaba :)

İnternet üzerinden izleidğim flash videolarda yüksek kalitede izlediğimde sıkıntılar olmaya devam edince bende onboard olarak kullanmaya geçmek istedim. Ekran kartını çıkarıp, onboard bağlantıyı yaptım. VGA çözünürlük olarak windows tanıdı ama sürücü bulamadım.

Ati Radeon X1550 ekran kardım ama onborad sürücüsünü bulamadım. Otomatik sürücü tanıyıcı indirip kurdum aşağıdaki uyarıyı verdi. Sistem Windows 7 PRO.

5yxaf9.jpg

Acaba Windows 7 ile uyumu değil mi ?

Güncel ? [MENTION=16260]__kadıköyRAP__[/MENTION]

__kadıköyRAP__

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,146
hocam ekran kartını çıkardın sanırım ve şu an işlemci üzerinden onboard grafik kartını kullanacaksın, artık amd ile işin yok, işlemcinin modeli ne?

İSS-1

Doçent
Reaksiyon puanı
6
hocam ekran kartını çıkardın sanırım ve şu an işlemci üzerinden onboard grafik kartını kullanacaksın, artık amd ile işin yok, işlemcinin modeli ne?

Aynen öyle, İntel Core Duo 2 E4500 - Conrea - Soccet 775 LGA

Bu arada o kurduğum sürücüyüde tanımadı titreme ve kayma var ekran da :D

Chipset seçimi yapıp öyle mi indireceğim ?