Monitör No Signal Hatası

İSS-1

Doçent
Merhaba arkadaşlar, iyi pazarlar diliyorum.

Bugün öğleden sonra monitör ile ilgili sorun oluştu. Normal PC açılıyor monitör de açılıyor ama en son masaüstüne geldiğinde No Signal hatası alıyorum masaüstü ekranı gelmiyor. Kabloları çıkarttım yerlerini değiştirdim, kompresörler ile PC temizliği yaptım, yuvalarını temizledim ama sorun devam ediyor. Daha önce böyle bir durum hiç olmamıştı. Şimdi bu durumumu da ancak Ağ Destekli Güvenli Mod ile giriş yapıp o şekilde yazabiliyorum ama normal PC açılınca görüntü gelmiyor masaüstünün :mellow:

Son zamanlarda da monitör açılırken ekran cızırtısı şeklinde ses geliyordu bi müddet sonra kesiliyordu. Ama bu tür görüntü gelmeme sorunu yoktu.

Bu sorunu nasıl çözebilirim ?

Merhaba

Büyük ihtimalle sorun ekran kartında. Ekran kartını çıkarıp sistemi onbard ile çalıştırın böylelikle sorun ekran kartında mı değil emin oluruz.

İSS-1

Doçent
Merhaba

Büyük ihtimalle sorun ekran kartında. Ekran kartını çıkarıp sistemi onbard ile çalıştırın böylelikle sorun ekran kartında mı değil emin oluruz.

Cevabınız için teşekkürler. Bende iki tane monitör girişi(mavi olan) bölüm var diğerini iptal etmek için BİOS üzerinden ayar yapmam gerekiyor mu acaba ? Donanım konusunda tecrübem pek yok :)

Cevabınız için teşekkürler. Bende iki tane monitör girişi(mavi olan) bölüm var diğerini iptal etmek için BİOS üzerinden ayar yapmam gerekiyor mu acaba ? Donanım konusunda tecrübem pek yok :)

Ekran kartını çıkarın daha sonra vga kablosunu anakartın girişine bağlayın. Biosta bir şey yapmanıza gerek yok.

İSS-1

Doçent
Ekran kartını çıkarın daha sonra vga kablosunu anakartın girişine bağlayın. Biosta bir şey yapmanıza gerek yok.

Teşekkürler deniyorum hemen.

- - - Mesaj Güncellendi - - -

Sorun çözüldü, teşekkürler yardımın için [MENTION=84487]basbeLası[/MENTION] :)

Sanırım sorunsuz bi müdedet götürür artık.

İSS-1

Doçent
Maalesef Onboard geçince 2-3 saat sonra Mavi Ekran hatası verdi ve PC açılmadı. Sürekli resetledi :/

ekran çözünürlüğü artmış ve monitörün karşılayabileceği değerin üstüne çıkmış olmasın bi şekilde? güvenli modda görüntü veriyorsa ekran kartında sorun yok gibime geliyor

İSS-1

Doçent
ekran çözünürlüğü artmış ve monitörün karşılayabileceği değerin üstüne çıkmış olmasın bi şekilde? güvenli modda görüntü veriyorsa ekran kartında sorun yok gibime geliyor

Evet yine ağ destekli güvenli moddan yazıyorum. Normal açılıyor PC windows oturum açma sesi de geliyor ama ondan sonra tam masaüstü görüntü gelecek tam o sırada görüntü gelmiyor No Signal diyor. Acaba VGA kablo ve diğer kabloda mı sorun var çözemedim ?

Evet yine ağ destekli güvenli moddan yazıyorum. Normal açılıyor PC windows oturum açma sesi de geliyor ama ondan sonra tam masaüstü görüntü gelecek tam o sırada görüntü gelmiyor No Signal diyor. Acaba VGA kablo ve diğer kabloda mı sorun var çözemedim ?

klişe olacak ama, format attın mı?
ya da daha yüksek çözünürlüklü bir monitör deneme imkanın var mı?

clients

Profesör
açılışta f8 e basına karşılama ekranında vga modunda başlat olması lazım. o yoksa güvenli kipde girip çözünürlüğü düşürün

Lazzz

Rektör
Hocam çift ram kullanıyorkullanıyorsan sıra ile birini çıkart sistemi öyle başlatır misin? 2 ram inde ayrı ayrı denermisin ?

İSS-1

Doçent
@clients, o yöntemi dnedim ama açılmamıştı.
@sosyalli2 Ram de çıkarttım ama olmamıştı.

Arkadaşlar benim ekran kartı Ati Radeon x1550 yeni bir kart alsam aşağıdaki gibi benim sistemde uyumlu çalışır mı acaba ? Vista 32 Bit sistem.

Mesela bu kart

clients

Profesör
1 ) monitörün hz ayarına bak varsa 50/ 60 hz e ayarla

2) masaüstü / özellikle / çözünürlük / gelişmiş ayarlar

re13el

Dekan
Maalesef o bölümler içinde pasif durumda Ağ destekli güvenli modda değişmiyor.

Başka ekran deneyemediğine göre bilgisayarı geri bir tarihe yüklemeyi denedin mi? Bu olaydan önceki bir tarihte ekran ayarları normal haldedir herhalde. Geri yükleme yapmanda fayda var.

İSS-1

Doçent
Başka ekran deneyemediğine göre bilgisayarı geri bir tarihe yüklemeyi denedin mi? Bu olaydan önceki bir tarihte ekran ayarları normal haldedir herhalde. Geri yükleme yapmanda fayda var.

Ağ Destekli Güvenli Modda > ÇAlıştır komutuna CMD yazıp MS Dos komut satırını açıp> C:windows/system32/restore yazıp daha sonra alt satırada > rstrui yazıp enter yapınca sistem geri yükleme yaparak sorunu çözdüm. Masaüstü geldi görüntü.

Teşekkürler tüm cevaplar için, tekrar sorun yaşarsam sizlere dönüş yaparım, sağlıcakla kalın :)

Lazzz

Rektör
Aynı sorunu yaşamıştık bizim ram bozuk çıktı, ramı çıkartınca düzelmişti inşallah bulursun sorunu.

Son mesajlar