Yardım Monitör ekran karıncalanıyor ve dalgalanıyor

Bu konuyu okuyanlar

khomur

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Bugün bilgisayarda graveyard keeper oynuyordum ve oynarken bir anda monitör aşırı derecede dalgalanmaya ve karıncalanmaya başladı bilgisayar dondu kapadım açtım. Masaüstündeyken yine karıncalanma ve dalgalanma oldu ama özellikle oyuna girince artıyordu ve pcde donmalar başladı. Oyunda pc donmaya başladı. Monitörün kablosunu çıkardım taktım ve şu an bilgisayar çalışmasına rağmen monitör hiç açılmıyor. Oynadığım oyun çok hafif bir oyun yani öyle ekran kartını yakacak bir şey değil. Neden böyle oldu ne yapmam lazım?

khomur

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Yardımcı olucak yok mu

Alyx Vance

Profesör
Reaksiyon puanı
1,613
Monitörün eskimi? Bide ekran kartını yaktığına eminmisin?

Alyx Vance

Profesör
Reaksiyon puanı
1,613
Evet monitörüm eski ancak daha önceden hiç böyle bir şey olmadı ilk defa oldu. Ekran kartını yaktığıma emin değilim bilmiyorum.
O zaman sıkıntı monitörde olabilir. Bi bilgisayarcıya gidio başka monitörde dene bence. Çalışırsa evet sorun monitördedit.

Aslantaş

Öğrenci
Reaksiyon puanı
18
Bende de bu tip sorunlar oluyor ara sıra, kullanımı aksatacak seviyede olmadıgından böyle devam ediyorum... Siz öncelikle bilgisayarı tv yada farklı bir monitöre baglayıp sorunlu donanımı bulmaya çalışın. ekran kartı sürücüsünü güncellemekte işe yarayabilir.