Monitörüm kapanıyor kasa çalışmaya devam ediyor ve birde oyunlarım kapanıyor

Bu konuyu okuyanlar

Nibex

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Selamun aleyküm
Bir kaç gündür monitörümün görüntüsü gidiyor no signal yazısı çıkıyordu kasa çalışmaya devam ediyordu ayrıca fan sesi de artıyordu. Bu gün ise aynı olay devam ederken birde oyunlarım açıklamaya kapanmaya başladı. Euro Truck Simulator 2 de iken 1 2 dakika oyunu oynadım sonra oyuna 5 10 saniyelik bir donma girdi ardından siyah ve gri bir ekran geldi ve beni direk akşamüstüne attı oyunda kapandı ayrıca oyun orijinaldir. Ets2 dışında bu sorunu forza horizon 4 te de yaşadım fakat bu sefer oyunun ilk ekranı pencere kısmındaki ekranda iken beni oyundan attı. Ayrıca forza orijinal değildir torrentten indirdim. Sonra birde gta 5 te denedim gta 5 te ise 1 2 defa rock starın polis sesli başlangıç kısmında dondu ve sonra direk beni oyundan attı bu 1 2 defa donma aynı oyunda iken oldu yani ardı ardına dondu yani oyuna bir kaç kez girmedim. gta 5 ten attıktan sonra hemen bu hata ile karşılaştım;
ERR_GFX_D3D_INIT

Failed Initialization. Please reboot and restart the game. Try reinstalling the game if this persists.
Bu hatayı kapatmak için çarpı tuşuna bastım ve orada da 5 saniye filan donma yaşadım donmalar hep 5 ile 10 saniye gibi sürüyordu.
Bilgisayarımı ince hesap tan aldım her ürün sıfır.
Monitorumude n11den almıştım daha 1 aylık bir bilgisayar
Monitör: 23.6 VIEWSONIC VX2458-C-MHD
Anakart: ASUS PRIME B450M-K DDR4 4400MHz AM4 mATX Anakart
RAM: 2 x Adata XPG Gammix D30 8GB DDR4 3000MHz CL16 Kırmızı Gaming Ram
TOPLAM 16GB RAM
Ekran kartı: XFX RX 590 Fatboy 8GB GDDR5 Gaming Ekran Kartı
Depolama: Adata SU630 480GB SSD Disk
Kasam: Corsair Carbide Spec Delta RGB 550W 80+ Midi-Tower Tempered Glass Gaming Kasa