Modemi Router Olarak Kullanmak

Bu konuyu okuyanlar

benefe

8/6 Numara Oyuncusu
Discord Yetkilisi
Reaksiyon puanı
1,612
Geçen günlerde millenicom a geçtim ve geçerken modem aldık Modem modeli : tp link wd9970 vdsl modem
ve şuanda elimde vmg3312-b10b zyxel modem var bunu router olarak istiyorum aşağı kattan internet çok iyi çekmiyor fakat arayüzüne bir türlü erişemedim nasıl erişebilirim

ClkYusufC08

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
benim bir şekilde ulaşmam lazım
Aynı modem bendede var o modemin internetine bağlı bir cihazdan Google a "192.168.1.1" yazarsanız modem arayüzüne ulaşırsınız modemin kutusu hala duruyorsa içinde bir kitapçık olucaktir kitapçıkta kullanıcı adı ve şifre yazar eğer yazmıyorsa veya kutusu yoksa modem hangi operatör üzerinden verilmişse o "operatörün ismini modem arayüz şifresi" şeklinde aratın ve ordaki kombinasyonları deneyin
Screenshot_20210126-104809~2.png

benefe

8/6 Numara Oyuncusu
Discord Yetkilisi
Reaksiyon puanı
1,612
Aynı modem bendede var o modemin internetine bağlı bir cihazdan Google a "192.168.1.1" yazarsanız modem arayüzüne ulaşırsınız modemin kutusu hala duruyorsa içinde bir kitapçık olucaktir kitapçıkta kullanıcı adı ve şifre yazar eğer yazmıyorsa veya kutusu yoksa modem hangi operatör üzerinden verilmişse o "operatörün ismini modem arayüz şifresi" şeklinde aratın ve ordaki kombinasyonları deneyinEkli dosyayı görüntüle 136128
işte o modem şuanda internet sağlayan modem değil router olarak kullanıcam ayarlamasını yapmak için arayüzüne girmem lazım

ClkYusufC08

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
işte o modem şuanda internet sağlayan modem değil router olarak kullanıcam ayarlamasını yapmak için arayüzüne girmem lazım
Bildiğim kadarıyla internet olmasa bile modem ile kablolu yada kablosuz(wi-fi) olarak bağlı isen arayüze erismen lazım