Modemi router olarak kullanma

Bu konuyu okuyanlar

ulupinarli

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Öncelikle herkese merhaba elimde Zyxel VMG3312-B10B model modem var. Komşudan kablo çektim ve modemin arkasındaki mavi wan girişine takarak interneti dağıtmak istiyorum modem arayüzünde nasıl bi ayar yapmam gerekiyor. Yardımcı olacaklara şimdiden teşekkür ederim.

yusufgg2434

Öğrenci
Reaksiyon puanı
12
Öncelikle herkese merhaba elimde Zyxel VMG3312-B10B model modem var. Komşudan kablo çektim ve modemin arkasındaki mavi wan girişine takarak interneti dağıtmak istiyorum modem arayüzünde nasıl bi ayar yapmam gerekiyor. Yardımcı olacaklara şimdiden teşekkür ederim.
Oncelikle dhcp ayarini kapat sonra eger modem ip adresler ayni ise son rakami farkli olucak sekilde degistir artik kullanabilirsin

ulupinarli

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Onu yapınca gelen kabloyu normal lan portlarından birine takınca çalışıyor. Ama mavi olan wan girişe takınca çalışmıyor. Modem saçmalayıp pc ye düzgün ip vermiyor. Ve internet ışığı kırmızı yanıyor ?

yusufgg2434

Öğrenci
Reaksiyon puanı
12
Onu yapınca gelen kabloyu normal lan portlarından birine takınca çalışıyor. Ama mavi olan wan girişe takınca çalışmıyor. Modem saçmalayıp pc ye düzgün ip vermiyor. Ve internet ışığı kırmızı yanıyor [emoji848]
Malesef oyle oluyor zaten