Modem Seçimi Yardım ?

Bu konuyu okuyanlar

alitekn07

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Herkese Merhabalar öncelikle, modem değiştirmek istiyorum. Modemler Hakkında Pek Bilgim yok. Evde İnternet Kullanıcısıyım, Online Oyun Oynamayı İnternetten 1080p 4K Video Film İzlemeyi Seviyorum, Biraz Araştırma Sonunda Böyle Bir Modem Buldum.

ZyXEL VMG3312-B10A Kablosuz N ADSL2+ / VDSL2 Modem Router

Acaba Bu Marka Modem İşimi Görür mü, Yani Oyunlarda ki Ping Sorunum Ortadan Kalkar mı İnternette Video İzlerken Donma Sorunum Ortadan Kalkar mı? Yardımcı Olabilirseniz Çok Sevinirim Başka Kime Soracağımı Bilemedim Buraya Yazdım Çok Teşekkür Ederim Şimdiden.

KULLANDIĞIM INTERNET

Türknet Limitsiz 100mbps ( Bulunduğum Konumdan Dolayı 35mbps ye kadar destek var) Aldığım internet hızı Şuan Kullandığım Modem ile 16mbps, Bu modemi aldıktan sonra 35mbps ye Kadar Destek Alabilirmiyim Ping Sorunum Ortadan Kalkar mı Acaba?

VDSL2 olması Lazımmış Modemin, Bu modem destekliyor Sanırım

MODEM MARKASI

onuron

Asistan
Reaksiyon puanı
22
Herkese Merhabalar öncelikle, modem değiştirmek istiyorum. Modemler Hakkında Pek Bilgim yok. Evde İnternet Kullanıcısıyım, Online Oyun Oynamayı İnternetten 1080p 4K Video Film İzlemeyi Seviyorum, Biraz Araştırma Sonunda Böyle Bir Modem Buldum.

Acaba Bu Marka Modem İşimi Görür mü, Yani Oyunlarda ki Ping Sorunum Ortadan Kalkar mı İnternette Video İzlerken Donma Sorunum Ortadan Kalkar mı? Yardımcı Olabilirseniz Çok Sevinirim Başka Kime Soracağımı Bilemedim Buraya Yazdım Çok Teşekkür Ederim Şimdiden.

KULLANDIĞIM INTERNET

Türknet Limitsiz 100mbps ( Bulunduğum Konumdan Dolayı 35mbps ye kadar destek var) Aldığım internet hızı Şuan Kullandığım Modem ile 16mbps, Bu modemi aldıktan sonra 35mbps ye Kadar Destek Alabilirmiyim Ping Sorunum Ortadan Kalkar mı Acaba?

VDSL2 olması Lazımmış Modemin, Bu modem destekliyor Sanırım

MODEM MARKASI

güzel modem 802.11n desteği 2 usb özellştirme imkanı falan beğendim alacak olsam alırdım :)

HÜDHÜD

Rektör
Reaksiyon puanı
6,555
evet siz adsl modeme sahipsiniz ve vdsl2 almanız lazım. bu modemin çalışanından alırsanız iyi olur ve hızınızı da 35 ten daha da yukarı yükseltmeyi talep edin turknetten. eskiden 35 verdiği yerlerde 70 diyodu...

alitekn07

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
güzel modem 802.11n desteği 2 usb özellştirme imkanı falan beğendim alacak olsam alırdım :)
Umarım doğru tercih yapmışımdır :)
--- Gönderi Güncellendi ---
evet siz adsl modeme sahipsiniz ve vdsl2 almanız lazım. bu modemin çalışanından alırsanız iyi olur ve hızınızı da 35 ten daha da yukarı yükseltmeyi talep edin turknetten. eskiden 35 verdiği yerlerde 70 diyodu...

5 10 dakika önce şöyle bir mesaj geldi sanırım bahsettiğiniz şeyle ilgili.

Yuksek hizli internete gecis islemlerinizi tamamladik. Internetinizi keyifle kullanabilirsiniz. Bu hizmetin sadece VDSL2 destekli modemlerle kullanilabilecegini hatirlatmak isteriz.

onuron

Asistan
Reaksiyon puanı
22
Umarım doğru tercih yapmışımdır :)

5 10 dakika önce şöyle bir mesaj geldi sanırım bahsettiğiniz şeyle ilgili.

Yuksek hizli internete gecis islemlerinizi tamamladik. Internetinizi keyifle kullanabilirsiniz. Bu hizmetin sadece VDSL2 destekli modemlerle kullanilabilecegini hatirlatmak isteriz.
802.11ac desteği yokmuş yalnız ne kadar önemli bilemiyorum ama belirteyim

HÜDHÜD

Rektör
Reaksiyon puanı
6,555
modemi takmadan ve tecrübe etmeden inanma :D
802.11ac desteği yokmuş yalnız ne kadar önemli bilemiyorum ama belirteyim
wifi hızı o, çok da önemli değil ... yorumlarda bir ev için yeterli wifi alanı sağladığı yazıyordu. yani eski ama iyi bir modem olduğu yazıyordu.

alitekn07

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Evde kullanacağım sanırım çok fark yaratmaz sistemime ethernet ile bağlanacağım, telefon falan için çok olumlu yorum almış fazlasıyla övmüşler v2 versiyonunu onu alsam daha iyi sanırım arada 20 TL fark var

onuron

Asistan
Reaksiyon puanı
22
kesinlikle değer 20 lira farka