Modem Tavsiyesi - Repeater Sorunu

Galiathus

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Merhaba arkadaşlar modem olarak Air Ties 5650 kullanıyorum. Gayet sorunsuz güzel bir şekilde çalışıyor fakat modemin olduğu konum ile benim odam arasındaki mesafe çok fazla değil ama masamın olduğu yer ile modem arasında 2 tane kalın 30-35 cm kalınlığında duvar bulunuyor.Bu sebepten dolayıdır ki sinyal orta düzeyde çekiyor. Ben online oyun oynayan ve internet ile çok iç içe olduğum için biraz ping sorunum ilaveten hızda düşüş yaşıyorum. Bu sorunu çözmek için bana Air Ties 4310 u tavsiye ettiler. Tamam onuda aldık kurduk fakat şöyle bir sorunla karşılaştım. Şimdi AirTouch ile modem ile repeater ı birbiriyle eşleştirdim.bağlantı kuruldu ve sinyal seviyem arttı. yaklaşık 5 dakika kadar sonra bağlantıda bilmediğim bir sorun çıktı ve ağ erişimi yok olarak gözüktü. Baya bir uğraştan sonra hiçbir şekilde bu sorunu çözemedim. Teknisyenden yardım istedim onlar naptılar bilmiyorum hallettik dediler geri aldım evde aleti fişe taktım çalıştırdım. modeme bağlandı sinyal seviyesi yine yükseldi tam sevindim derken 5 dk ya kalmadı yine aynı sorun. Yani önceki modemim ve repeater ile yeterince sorun yaşadım bunlarlada yaşıyorum açıkçası bunlarla uğraşmak yerini gidip Kablosuz sinyali çok güçlü temiz sorun çıkartmayacak bir modem almaya karar verdim. Şimdi benim bu modem + repeater ı Vatan'da değişim yapıp üstüne biraz para koyacam ve o bana sorun çıkarmayacak modemi alacam. Şimdi siz arkadaşlara sorum bu 2 30-35 cm kalınlığındaki duvarın üstesinden gelebilecek sinyali çok iyi verip çok büyük hızlara ulaşmamı sağlayacak hangi modemi tavsiye edersiniz yada benim bu modem ve repeater ile ilgili sorunu düzeltmeme yardımcı olabilecek bir arkadaştan yanıt bekliyorum...

connaught

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Modem almaniza gerek yok tek modemle butun eve yayin yapamazsin elindeki cihazlari airtouchdan ziyade manuel yap buyuk ihtimal sorun burda