Yardım Modem neden kendini resetler?

asprin

Asistan
Reaksiyon puanı
44
Arkadaşlar elimde tenda modem 2 yıldır kullanıyorum zaman zaman kendi kendine modem resetliyor yeniden kuruyorum 10 15 gün iyi yine kendiliğinden resetliyor. müşteri temsilcisi ile konuştum artık adam ile arkadaş olduk birbirimizi tanıyoruz, adam teknik talep için modemi istedi benden , şimdi yedek modem buldum aynı sorun 2. modemdede oldu. çok ilginç değil mi ? bu yıllardır aynı hat üzerinden internet kullandım. kablonet kullandım, uydu net kullandım, türk telekom kullandım bu sorunları az yaşadım, millenicoma geçtim sorun yine devam etmekte. bana önerileriniz ve çözümleriniz nelerdir? :confused:

Son düzenleyen moderatör:

berkunal

Asistan
Reaksiyon puanı
62
arkadaşlar elimde tenda modem 2 yıldır kullanıyorum zaman zaman kendi kendine modem resetliyor yeniden kuruyorum 10 15 gün iyi yine kendiliğinden resetliyor. müşteri temsilcisi ile konuştum artık adam ile arkadaş olduk birbirimizi tanıyoruz, adam teknik talep için modemi istedi benden , şimdi yedek modem buldum aynı sorun 2. modemdede oldu. çok ilginç değil mi ? bu yıllardır aynı hat üzerinden internet kullandım. kablonet kullandım, uydu net kullandım, türk telekom kullandım bu sorunları az yaşadım, millenicoma geçtim sorun yine devam etmekte. bana önerileriniz ve çözümleriniz nelerdir? :confused:
Dediklerinize göre olası 2 sebebi daha yazayım. Modemlere geri besleme çok fazla güç varsa, modemler gün boyunca rastgele yazılımdan sıfırlama da yapabilir. . Kaç modemi değiştirirseniz değiştirin, sorun elektrik prizinde veya elektrik alan başka bir cihazda olabilir. Teknik destek çağırıp hattı kontrol etmende fayda var en baştan. Ana hatta bile problem olabilir.

asprin

Asistan
Reaksiyon puanı
44
Dediklerinize göre olası 2 sebebi daha yazayım. Modemlere geri besleme çok fazla güç varsa, modemler gün boyunca rastgele yazılımdan sıfırlama da yapabilir. . Kaç modemi değiştirirseniz değiştirin, sorun elektrik prizinde veya elektrik alan başka bir cihazda olabilir. Teknik destek çağırıp hattı kontrol etmende fayda var en baştan. Ana hatta bile problem olabilir.
dediklerinizi anladım. fakat bu kadar güçlü bir modeme 2 port, 6 tane wifi ne güç yükleme yapar ki ? zaten 4 portlu 10 15 wifi ile bağlanma kapasitesi var. kaldiki Gün içerisinde evde olmama karşılık sürekli gün içerisinde bu problem yaşıyorum. gün içerisinde 1 port. 3 wifi bağlanıyor. elektrik olayına gelince bunu çözebilmemiz için elektriği baştan sonra denetlememiz gerekli ama bu bizim yapabileceğimiz bir konu değil. bilgiler için teşekkürler.