Modem kendini yeniden başlatıyor, ne yapmam gerekiyor?

erenalisen

Doçent
Reaksiyon puanı
526
Çok uzun süreli 2 günde bir aralıklar ile özellikle gece saatlerine doğru modem kendini yeniden başlatıyor evde üç cihaz ile bağlanıyoruz sadece hani çok cihaz bağlansa kendini korumak için kapatıp açıyor olabilir diyeceğim o da değil modemde sorun yok gibi de duruyor çünkü çalışmasında hiç bir problem yok hız kaybı vs vs gibi sadece akşam saatlerine doğru kendini bi yeniden başlatıyor iki üç günde bir olmak üzere daha fiber yeni bağlandı ve bölgede altyapı çalışmaları devam ediyor bundan kaynaklı da olabilir bilmiyorum yardımcı olursanız sevinirim

Modem yeni modem resimde gördüğünüz gibi ont cihazında yani yanındaki küçük cihazda hiç bir sorun yok modem kendi kendini yeniden başlatırken bile onun pon ile power ışığı yanıyor modem kendine gelince de lan ışığı yanıyor o normal
e5be1f0faa017ea6cf46a6c31f2f056a.jpg

Son düzenleyen moderatör:

"Melih"

Müdavim
Müdavim
Reaksiyon puanı
1,931
Modem bozuktur yineden modem alınız.

erenalisen

Doçent
Reaksiyon puanı
526
Modem bozuktur yineden modem alınız.
Ama hocam hiç bozukmus gibi bir şey yok modemde hem yeni kuruldu zaten bozuk gibi değil ki sadece 2 günde 1 veya 3 günde 1 kendini yeniden başlatıyor o kadar tekrar kendine gelince ne bir hız kaybı ne başka bişey oluyor

Erci77

Cezalı
Cezalı
Reaksiyon puanı
29
TT nin modemleri hiç güvenilir değil ama modem yeni olduğuna göre kusurlu olma ihtimali var. Birde tek bant wifi deneyin. 2,4 veya 5ghz sorun çözülürse işlemci ısınması var ya soğutmak gerek yada firmware güncellemesi.

"Melih"

Müdavim
Müdavim
Reaksiyon puanı
1,931
Bir modem kendini yeniden başlatmaz böyle benim modem olmuştur zamininda bende değiştirdim.

erenalisen

Doçent
Reaksiyon puanı
526
Bir modem kendini yeniden başlatmaz böyle benim modem olmuştur zamininda bende değiştirdim.
Sorunu çözdüm bu arada ben sanırsam yanlışlıkla modem ile ont cihazının adaptörlerini karıştırmışim ikiside farklı voltaj ile güç verdiği içinde modeme az voltaj gidince yetmemiştir yüksek ihtimalle değiştirdim şimdi bir sorun yok

erenalisen

Doçent
Reaksiyon puanı
526
TT nin modemleri hiç güvenilir değil ama modem yeni olduğuna göre kusurlu olma ihtimali var. Birde tek bant wifi deneyin. 2,4 veya 5ghz sorun çözülürse işlemci ısınması var ya soğutmak gerek yada firmware güncellemesi.
Sorunu çözdüm bu arada ben sanırsam yanlışlıkla modem ile ont cihazının adaptörlerini karıştırmışim ikiside farklı voltaj ile güç verdiği içinde modeme az voltaj gidince yetmemiştir yüksek ihtimalle değiştirdim şimdi bir sorun yok

"Melih"

Müdavim
Müdavim
Reaksiyon puanı
1,931
Sorun çözüldüne sevdiğim.