Modem Baglantisi Kesiliyor (Cözüm bulamadim)

ertan2002

Asistan
Reaksiyon puanı
112
Selam arkadaslar,

Bir kac haftadir bir sorun oldu, ancak neden oldugu hakkinda fikrim yok. Sorun su; kablosuz agimda arada bir kopmalar meydana geliyor ve bir kac saniye sonra tekrar geliyor. Bazen cok sik oluyor bu.. Bilgisayar ya da cevre birimleriyle ilgili degil, cünkü telefonumda ve laptopda da ayni sorunu yasiyorum. Yakin ya da uzak mesafe de önemli degil.

En basitinden internet gittigi zaman modeme eriseyim diyorum ve modemin ip adresini girdigimde oraya da giremiyorum ya da gec baglaniyorum. Bunu frekans-kanalllarla ilgili oldugunu düsünüyorum. Aslinda ordaki ayarlara da pek dokunmadim ama ilginc olan sey, 5ghzlik yayin aktif olmasina ragmen wifi listesinde yok. Modemi fabrika ayarlarina getirdim ama ayni sorun devam ediyor.

Baglantinin gittigi anda modeme ping attim timeout hatasi geldi.. ama 10 saniye sonra baglanti geliyor. Wifi ile baglaniyorum ve wifi simgesinde baglanti gittigine dair bir ibare yok, sadece sitelere giremeyince anliyorum gittigini.

Acayip sinir etmeye basladi bu durum beni

Asagida bir kac tane resim ekledim ayarlarla ilgili
res2.PNG

res3.png

res4.PNG

res5.PNG

grezimonk

Profesör
Reaksiyon puanı
261
HG255s mi sorunun kaynağı o... + mac adreslerini gizle...

ertan2002

Asistan
Reaksiyon puanı
112
HG255s mi sorunun kaynağı o... + mac adreslerini gizle...

cevap icin tesekkürler hocam. mac addresi gözümden kacmis, konuyu da editleyemiyorum maalesef hakkim yok sanirim..

modem ISS nin kendi ürettigi modem

Salt Fiber Box - Performance and Design. All in one.

en alta routuer un iciyle ilgili resimler de paylasmislar

---- Mesajlar birleştirildi ----

baktim cözüm olmuyor adamlar cok iyi destek veriyorlar. once numaralarini arayip uzaktan test yapiliyormus, bir sorun varsa yeni modem gönderiyorlar, ben de bozuk modemi onlara geri yolluyorum.. Burdan bir cevap cikmazsa asagidakileri yapacagim artik

What should I do if I have an issue with my Salt Fiber Box?

Please call 0800 700 500 in order for Salt to run a remote diagnostic on your equipment.
A new Salt Fiber Box will be sent to your address.
Once received, please send back the faulty fiber box to Salt.

Son düzenleme:

grezimonk

Profesör
Reaksiyon puanı
261

ertan2002

Asistan
Reaksiyon puanı
112
chip set sorunu bizdeki superonline ile aynı kafadaki iss cihazı... chip setlere soğutucu koydurtmadıklarından olan sorun arıza kaydı aç baksınlar...

verdigim linkteki router un icinin resimlerine baktiysan cok sogutucu var hocam, bu adamlar öyle dandik is yapmazlar :) Bundan bir kac ay önce 5ghz kayboldu, bazen geldi bazen gitti.. Ama bir sorun yasadim. Daha sonra masaüsü bilgisayarima basit usb wifi taktim, onda böyle gidip gelme sorunu oldu ve en sonda su ürünü aldim ASUS PCE-AC88 (PCI-E x1, 2167Mbit/s, 1000Mbit/s) - digitec sonra modemi kurcaladim biraz ghz calisti neyse verdigi linktei cihazla da ayni sorunu ysiyorum yani baglanti gidiyor. Ayrica 5ghz yine kayboldu (ayar degisikligi yapmamisim).

Macbook kullaniyorum, onda bir kac kere baglanti gitti, telefonda da keza öyle. Ama en cok masaüsündekinde gidiyor. Belki onun frekansiyla ilgili olabilir, digerleri (laptop ve telefon) tesadüf olabilir diyecegim ama 5ghz ayarlari acik oldugu halde göstermiyor (eskiden görebiliyordum, aldigim pci-e cihaz da zaten destekliyor). Bakalim yarin is cikisi arayip teknik destekle konusayim.

grezimonk

Profesör
Reaksiyon puanı
261
verdigim linkteki router un icinin resimlerine baktiysan cok sogutucu var hocam, bu adamlar öyle dandik is yapmazlar :) Bundan bir kac ay önce 5ghz kayboldu, bazen geldi bazen gitti.. Ama bir sorun yasadim. Daha sonra masaüsü bilgisayarima basit usb wifi taktim, onda böyle gidip gelme sorunu oldu ve en sonda su ürünü aldim ASUS PCE-AC88 (PCI-E x1, 2167Mbit/s, 1000Mbit/s) - digitec sonra modemi kurcaladim biraz ghz calisti neyse verdigi linktei cihazla da ayni sorunu ysiyorum yani baglanti gidiyor. Ayrica 5ghz yine kayboldu (ayar degisikligi yapmamisim).

Macbook kullaniyorum, onda bir kac kere baglanti gitti, telefonda da keza öyle. Ama en cok masaüsündekinde gidiyor. Belki onun frekansiyla ilgili olabilir, digerleri (laptop ve telefon) tesadüf olabilir diyecegim ama 5ghz ayarlari acik oldugu halde göstermiyor (eskiden görebiliyordum, aldigim pci-e cihaz da zaten destekliyor). Bakalim yarin is cikisi arayip teknik destekle konusayim.
delik başka soğutucu blok başka bence soğutma zayıf ısınınca pcbde sıkıntı var... ısınma derken plastiğe sarartacak kadar ısınıyordur incele gör..
+ sıkıntı termal macun kullanmaması olur...

ertan2002

Asistan
Reaksiyon puanı
112
delik başka soğutucu blok başka bence soğutma zayıf ısınınca pcbde sıkıntı var... ısınma derken plastiğe sarartacak kadar ısınıyordur incele gör..

hocam ben elektronikçiyim :) neyin soğutucu olup olmadığını iyi biliyorum. Verdiğin linkteki resimlere baksaydın chipsetler üzerindeki siyah renkli devasa aluminyum soğutucuları görebilirdin.. Neyse sağolasın yine de ilgin için. İyi geceler

grezimonk

Profesör
Reaksiyon puanı
261
hocam ben elektronikçiyim :) neyin soğutucu olup olmadığını iyi biliyorum. Verdiğin linkteki resimlere baksaydın chipsetler üzerindeki siyah renkli devasa aluminyum soğutucuları görebilirdin.. Neyse sağolasın yine de ilgin için. İyi geceler
ilk resimleri görünce alta bakmadım... :) bence sıkıntının kaynağı termal macun + ısı havyası çözer...